Skocz do zawartości

Nimitz CVN-68 1:350


Gulumik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i jest rufa:

 

nimitz14122009002.jpg

nimitz14122009005.jpg

nimitz14122009003.jpg

nimitz14122009004.jpg

 

jak widać nie da się uniknąć szpachlowania - wszystkie części były z lekka wypaczone i ni jak lepiej dopasować się nie dały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jak widać nie da się uniknąć szpachlowania - wszystkie części były z lekka wypaczone i ni jak lepiej dopasować się nie dały.
Niestety to jedna z cech charakterystycznych Trumpetera - owszem, zdarzają się i prawidłowe wykonania ale są one raczej w mniejszości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja.

Generalnie w jednym zestawie często obserwuję fajnie spasowane detale a zaraz czar pryska przy następnym

Cały Trumpeter - szybkość poprzeplata z jakością, raz tak, raz tak i wychodzi bylejak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można na Trumpka popsioczyć ale za to robi trochę fajnych tematów a ten model miał być przede wszystkim duży... a że powstał dość dawno to dokładności się jeszcze nie dorobili (zresztą do dziś się w niektórych modelach nie dorobili )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpkowy Nimitz w 1/350 to jeden z ich lepszych wyrobów. Oczywiście problemy ze spasowaniem niektórych części są dla nich dość typowe, niemniej temat został dobrze opracowany merytorycznie i nie ma większych baboli, tak przynajmniej twierdzą znawcy tego typu okrętów na necie.

 

Mam go również na składzie, wiec z zainteresowaniem przyglądam się relacji - robota jak widzę fajnie posuwa się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady aż tak dużo szczelin to nie ma

Zwłaszcza że to taka very very big łajba

A że Trumpeter to byłem na takie rzeczy przygotowany-popatrzcie na samoloty dosłownie każde łączenie skrzydeł wymagało szpachli - szpary nawet 1/48 by nie przeszły a tu mówimy o 1/350

 

Co do blaszek -Epheli - zapraszam do mojego inboxa tam wszystko wymieniłem - oczywiście że muszą być..........

i ludziki też będą..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas w końcu na relingi (lewa burta):

 

nimitz09012010005.jpg

nimitz09012010003.jpg

nimitz09012010002.jpg

nimitz09012010001.jpg

nimitz09012010006.jpg

 

Krótkie relingi niestety są za długie i trzeba było je mocno podszlifować żeby się nie wypaczały wciśnietę w lukach. Długie za to pasują jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz znalazłem ten temat Uwielbiam takie kolosy - wpisuje się na listę obserwatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gulumik podziwiam Cię i w ogóle całą brać modelarską z jaką dokładnością robisz model.. Sam nabyłem niedawno podobnego kolosa.. i zbieram właśnie materiały do niego i potrzebne rzeczy..

 

Bacznie będę obserwował Twoją relacje.. i życzę powodzenia w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

przyszedł czas żeby dalej poprowadzić budowę:

wash otworów do kotwiczenia samolotów na pokładzie hangarowym:

Pierwsza i druga fota to próba z czarnym i brązowym kolorem -wyszło że lepszy wg mnie jest brąz

hpim0363.jpg

hpim0362.jpg

hpim0365.jpg

hpim0364.jpg

 

i ścianki pokładu hangarowego - muszą być bo przez te "lochy" przy windach będzie to widać:

 

hpim0366.jpg

hpim0368.jpg

hpim0367.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.