Skocz do zawartości

Drift machines: Mazda RX 7 x2


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

koksik750 , a miałem robić foty podczas malowania

Już opowiadam:

Większość grafik powstaje na bazie szablonów ( przeze mnie tworzonych ). Wycinam szablon z kalki technicznej ( fajny materiał, elastyczny i co najważniejsze przezroczysty , więc ułatwia ulokowanie grafiki ). Przykładam szablon do modelu na taśmę ( w szablonie powycinane są kwadraciki po obwodzie, które zaklejone są taśmą ). Oczywiście pisząc szablon mam na myśli kontury . Zaczynam malować od jasnych kolorków, stopniowo zaciemniając grafikę. Na koniec, aby uzyskać efekt, że grafika "wychodzi z lakieru" maluje po obwodzie czarną mgiełką. Wszystkie detale grafiki są malowane również od szablonów, ale tym razem wykorzystuję wnętrze wycinanego konturu. I tu dobrze jest zrobić sobie kilka kopii. Po co ? A no po to ze mając np głowę smoka, która zawiera kilka kluczowych detali, na jednej kopi wycinamy zęby, na drugiej oczy, na trzeciej kolce i większe łuski. Zapewnia to wygodę i zwiększa szybkość pracy ( ale coś za coś - przygotowanie szablonów trochę trwa ). Farbę nakładam mgiełkami, przy krawędziach szablonu staram się kłaść "ultra mgiełkę" - aby nie powstał stopień. Potem z ręki "zmiękczam" niektóre detale - używam do tego transparentnej czarnej farby. Przeważnie rozcieńczając farby staram się aby były one lekko transparentne - daje to większy margines ewentualnego błędu i ułatwia cieniowanie. Jeżeli grafika ma "odstawać od lakieru" to na sam koniec, z ręki maluje cienie- również transparentną czarną ( wymaga to pociągnięcia kilku kresek, ale przejście jest bardzo miękkie).

Przy grafikach malowanych z ręki ( np na Dafie XF105)posługuję się jedynie kilkoma krzywikami ( również samemu je tworze - to po prostu łuki i półkola w różnych rozmiarach).

Mam nadzieję, że ten bardzo skrócony opis pomoże

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Wrzucam kolejne zdjęcia. Kasta została przeszlifowana papierem wodnym 2500, a następnie zostały zrobione poprawki. Zmieniłem układ płomieni, unaoczniłem trochę bardziej japoński znaczek oznaczający smoka ( chyba go poprzednio nie zauważyliście ). Zrobiłem również mały dodatek do modelu w postaci elektryki - podstawowa ( światła przód i tył ) + neony . Przednie światła to "ciepłe białe" diody - nie chciałem tym razem montować diod a'la xsenon ze względu na neony.

Na zdjęciach kasta jest przechylona, bo wszystko jest na sucho.

poprawki3.jpg

poprawki2.jpg

poprawki10.jpg

poprawki7.jpg

poprawki15.jpg

poprawki6.jpg

A tu jest realny prześwit. Mazda na pudełkowych kołach - już teraz jest ciasno, ale na 19" będzie idealnie.

poprawki9.jpg

 

A teraz neony:

poprawki18.jpg

poprawki17.jpg

poprawki25.jpg

poprawki23.jpg

 

Przedni neon narazie ulokowany trzyma się na taśmę, jak dojdzie IC to ostatecznie go przymocuję.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skinn3r jak dla mnie to żaden argument. Większość bryk profesjonalnie przygotowanych do driftu posiada neony, więc dlaczego "ucywilniony" drifter nie miał by ich mieć ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki widzę że dajecie tutaj I tak trzymać

 

Messer twój talent jest nie oceniony Normalnie nie mogę się napatrzeć na te twoje grafiki. Oby tak dalej chłopie

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skinn3r wiejskie nie wiejski, ale prawda jest taka że na zawodach driftingowach oceniane jest "porywanie widowni", a pomimo upływu czasu neony nadal robią szał więc czemu nie Malunki jak zawsze super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby model podobał się osobie która go robi. Ja osobiście jestem za neonami bo pasują do tego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vybor89 jeżeli chodzi o moją rx-7, to przestój potrwa do ok 14 września - nieplanowany wyjazd wakacyjny. Jeśli chodzi o Fliper_nx'a to jego mazda jest w fazie "zawieszenia" na rzecz innego modelu przygotowywanego na konkurs modelarski.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Długo nic nie robiłem, postanowiłem zrobić nowy nastaw z przodu od strony kierowcy [w Japonii]. Oto efekty, teraz czekam nie druga strona.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

Po dłuuugiej przerwie wracam do Mazdy. Plany sa takie by sie wyrobic z nią na Bytom, więc praca wre...

Wnętrze dostało czarnym matem, a następnie na podłogę i tylną półke z dodatkiem poszedł flock - pierwszy raz kładłem, wiec pewnie efekt nie jest powalajacy.

IMG_2095.jpg

IMG_2097.jpg

IMG_2098.jpg

IMG_2099.jpg

IMG_2101.jpg

IMG_2102.jpg

IMG_2103.jpg

 

Zmieniłem tez boczki drzwiowe - zamiast oryginalnych beda płyty z karbonu ( jeszcze nie dokończone)

IMG_2104.jpg

IMG_2105.jpg

 

Pomalowałem też dyfuzor z tyłu na czarny matt.

IMG_2108.jpg

IMG_2106.jpg

 

p.s deska rozdzielcza i fotele do poprawki...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne niewielkie postępy ale zawsze do przodu.

Dokończyłem boczki drzwiowe. Dorobiem też z resztek fototrawionek ( pancerka 1/35) "goły" mechanizm klamki oraz ciegno.

Poprawiłem też deskę rozdzielczą- wyciąłem środkowy panel i zastapiłem go głatką płytą ( docelowo bedzie w CF), dodałem 3 kontrolki i wywierciłem otwory pod włączniki. zmieniłem nawiewy na fototrawione - środkowy przerobiłem na prostokątny ( bardziej pasował do całości niż owalny).

Foty:

IMG_2157.jpg

IMG_2159.jpg

IMG_2152.jpg

IMG_2155.jpg

IMG_2156.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne postepy:

Pomalowałem podwozie na czarny matt, potem w ruch poszły pigmenty - jasna i ciemna ziemia, piasek, własne mieszanki. Po pierwszej warstwie pigmentów został zapuszczony wash z czarnej Vallejo. Auto z założenia miało być do jazdy na codzień, dlatego tak a nie inaczej wygląda podwozie - powiedzmy że jeździ do pracy/domu po zapiaszczonych terenach

Pomalowałem tarcze i zaciski - niestety zostaną one seryjne - te które miałem okazały sie za duże do standardowych kół :(

Amortyzatory też dostały kolorek - czekają na pokrycie bezbarwnym i lekkie przybrudzenie,

Pomalowałem osłony pod silnikiem jak i sam silnik i skrzynię biegów - te ostatnie równiez dostały wash'a z czarnej Vallejo. Elementy zawieszenia już pomalowane, czekają na złożenie tego wszystkiego w całość.

 

IMG_2167.jpg

IMG_2168.jpg

IMG_2169.jpg

IMG_2170.jpg

IMG_2173.jpg

IMG_2177.jpg

IMG_2178.jpg

IMG_2183.jpg

IMG_2189.jpg

IMG_2192.jpg

 

Osłony jak i elementy zawieszenia beda przybrudzone po sklejeniu w całość . Nad tarczami jeszcze popracuje aby wygladały troche bardziej realistycznie.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam wszystkim po bardzo długim okresie.

 

Zastanawiając się ostatnio nad sensem modelarstw, wpadłem na pomysł dokończenia dawno temu zaczętego modelu.

Zdecydowałem się na model bez większych modyfikacji co by go po prostu skończyć.

Na tą chwilę nie mam jeszcze konkretnej wizji, aczkolwiek body Vertex, oryginalnych kół z zestawu nigdy nie miałem, postanowiłem zmienić na zamiennik z Fujimi co możecie zobaczyć na poprzednich stronach. Na zdjęciach widać docelowe koła które zamontuje w Mazdzie, pochodzą one od Tamiyi z modelu S2k aczkolwiek moim zdaniem pasują tu idealnie. Wacham się nad zmianą przednich hamulców lub nad zmianą wszystkich hamulców na zamienniki fototrawione. We wnętrzu zamontuję kubełkowe fotele, flock, może odrobina carbonu dla uzyskania ciekawszego efektu.

Czas pokaże. Poniżej trzy zdjęcia dla zachęty.

 

oHOy3zG.jpg

jpD6bAg.jpg

HmeleRp.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.