Skocz do zawartości

M1025-1/35 Academy


Messerschmitt1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 13 lat . To mój pierwszy temat na forum...przynajmniej tak mi się wydaje

Jest to mój pierwszy kontakt z :

 

- dioramą

- skalą 1/35 (wcześniej latadła w 1/72 przez 2 lata)

- brudzeniem

- figurkami

 

Figurki to 1 z zestawu Academy, no a reszta to U.S. 101st Air Assault "Screaming Eagles" Dragona

 

p7250227.jpg

 

p7250228.jpg w3968.png

 

Przepraszam za kalkomanie chyba najgorsze jakie położyłem

 

No i to już wszystko ode mnie proszę o ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wiesz najlepiej takie powieżchnie maluje sie areaografem, ty zapewne malowałes to pedzlem, jak juz malujesz pędzlem to lepiej jest pomoalowac warstwe z rozcienczalnikiem jak przeswituje to jeszcze jedną, troszeczke mogłes sie bardziej przylozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pomalowane ładnie - nie widać smug po pędzlu zbytnio, pokryło ładnie, niepozalewało detali. Działaj dalej, wrzucaj warsztaty i galerie - będzie coraz lepiej

 

Tylko proszę na przyszłość wrzucaj mniejsze zdjęcia, bo wrzuciłeś zdjęcie o wymiarach 4000x3000 pikseli prosto z aparatu, a na forum w pełnym rozmiarze można wrzucać maksymalnie szerokie na 800 pikseli. Takie zdjęcia za długo się ładują i wiele osób nawet nie zaczeka aż się wczytają i zamkną przeglądarkę z tym tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Wiesz najlepiej takie powieżchnie maluje sie areaografem

Areo odpada, niestety:?

Chyba rzeczywiście mogłem się bardziej postarać, ale jeśli dobrze pamiętam model był robiony w nocy więc niedokładności mogły powstać.

Figsy jakie są każdy widzi, po roku nawet ja dostrzegam ich beznadziejność.

Dzięki za komentarze i kilka ciepłych słów

Okres od tego Hummwv do dnia dzisiejszego modelarsko zmarnowałem, lecz niedługo popełnię jakieś cóś i na pewno zamieszczę efekty mojej pracy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to źle ale

 

Operator M2 na HMMWV nie byłby uzbrojony w świnkę. Ciapki na mundurze powinny mieć ostrzejsze plamki, i powinno być ich więcej. Kolor oporządzenia też powinien być inny. M249 SAW nie powinien być szary tylko czarny (oksydowany). Na plus rozdzielenie kolorów w M16 (elementy z tworzywa czarne, metalowe ciemnoszare). Jak na pierwszy raz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Masz racje ze świnką:pala:

 

-Co do koloru oporządzenia to bym się pokłócił, odkąd gram w ASG obejrzałem sporo fotek, i żadnej prowidłowości oporządzenie-mundur nie zauważyłem. Jest takowa? (chyba, że chodzi Ci o odcień?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach ta alicka wygląda jakby to był czarny, bądź ciemna zieleń, a raczej powinno to być OD lub nawet Khaki, Tak samo Bianchi na udzie (przy okazji nie widać mocowania do pasa ;) ) I jeszcze jedno co wyłapałem. Buty powinny być albo piaskowe (Altamy Desert Boots) lub Oliwkowe (Jungle Boots

 

p1010530wm.jpg

Tak powinien wyglądać 6 color

 

p1010529n.jpg

A to kolorystyka oryginalnej Alicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą, gdybym coś o Humvee nie napisał Ogólnie całkiem niezły model, równo pomalowany, choć aż się prosi o jeszcze jedną warstwę farby. Szkoda, że nie pstryknąłeś zdjęcia modelu z tyłu. Kilka uwag (gdybyś jeszcze kiedyś robił jakiegoś Humvee):

- brakuje przedniego bocznego kierunkowskazu,

- tylny boczny kierunkowskaz jest nie pomalowany,

- lusterka źle przyklejone, powinny być "pionowo",

- siatka pod grillem też powinna być pomalowana na piaskowo,

- trochę Ci chyba nie wyszło połączenie maski z ramą. Wygląda też, jakby nie było pomalowane,

- niepotrzebnie użyłeś wysokiego wydechu i zwiniętej plandeki (tej na klapie bagażnika). Oba elementy są tak fatalnie wykonane przez Academy, że naprawdę trzeba je wybitnie pomalować, żeby nie psuły modelu. Tobie się niestety nie udało,

- nie powinno być raczej uchwytu na lufie M2. Był zakładany w momencie wymiany lufy (uchwyt jest metalowy i podczas strzelania też się porządnie nagrzewa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Lusterka są poprawione, zauważyłem po sesji

-Myślałem, że te kropki pomalowane przeze mnie na czerwo to kierunkowskazy

- ta plandeka zwinięta to moja nieudana próba waloryzacja(zestaw Italeri Modern Battle Accesories czy coś takiego ), nie wina Academy

Dzięki za uwagi, słowa uznania z ust Kubisza to coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te kropki pomalowane przeze mnie na czerwo to kierunkowskazy

To są odblaski. Kierunkowskazy to te podłużne.

 

ta plandeka zwinięta to moja nieudana próba waloryzacja(zestaw Italeri Modern Battle Accesories czy coś takiego ), nie wina Academy

No to też niezbyt dobrze wybrałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.