Skocz do zawartości

Bunkier Italeri 1:72


Bert95

Rekomendowane odpowiedzi

Bert95 uważasz, ze to jest skończony model !?

Pierwszy raz widzę takie ułożenie worków z piaskiem - tragedia.

Górna część bunkru - tragedia.

Pęknięte podłoże - tragedia.

Więcej pęknięć na podłożu - tragedia.

 

Pytanie: czy widzisz jaki jest efekt Twojej pracy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Co to jest "bunier" ? Bunkier, to wiem ale "bunier" ?

Kolego, a czy ty się nie mylisz nigdy podczas pisania?

 

Pierwszy raz widzę takie ułożenie woków z piaskiem - tragedia.

Constructor, wytłumacz gdzie mają być te worki, dlaczego górna część schronu jest tragedią itp. Ponieważ kolega pewnie siedzi, patrzy na swój model i nie wie, o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers jak to zobaczyłem to zabrakło mi słów :(

 

O ile wiem to worki układa się "na przemian" czyli mniej więcej tak jak cegły w murze, tak by tworzyło to jakąś całość.

 

Co do dachu to obawiam się, że odfrunie on przy pierwszym lepszym wiaterku, chyba, że ta ogromna szpara ma być jakąś szczeliną wentylacyjną.

 

Pęknięć na podłożu już chyba nie muszę objaśniać? Mam ten model i wiem, że trzeba trochę pracy włożyć w połamanie tego podłoża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc zaczynam tłumaczyć. Napisałem że dach nie jest pomalowany, więc nie widze sensu go przyklejać.

Zgodze się z tym że worki są ułożne tragicznie(myśle ze za pierwszym razem można to wybaczyć,ale wydaje mi się że worek po położeni go na ziemię jest "oklapnięty" a te plastikowe są...że tak to ujme odgięte w góre).

Podstawka przeżyła już przeprowadzkę,atak psa,2 odlewy gipsowe(były to pierwsze jakie próbowałem. Myśle że to tłumaczy dlaczego jest w takim stanie.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o malowaniu ścian bunkra, i jego otoczenia(troche mało podsypki w to włożyłem).

Warto zaznaczyć że jest to mój 5 model, a pomalowany drugi (Musze dodać jeszcze żę 2 pierwsze modele były jakiejś taniej firmy i już leżą w koszu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak pod sobą, Jeszcze chciałbym się dowiedzieć co proponujecie zmienić. Jutro albo po jutrze dam zdjęcia ze skończonym dachem.

 

 

Edit...

Korzystaj z opcji ZMIEŃ, nie będziesz musiał pisać "pod sobą"...

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc zaczynam tłumaczyć. Napisałem że dach nie jest pomalowany, więc nie widze sensu go przyklejać.

Pokazujesz model w "galerii" czyli tu gdzie się pokazuje gotowe ukończone modele, a ten ukończony z pewnościa nie jest... Niedoklejony dach, uszkodzona podstawa, którą da się naprawić.

 

Podstawka przeżyła już przeprowadzkę,atak psa,2 odlewy gipsowe(były to pierwsze jakie próbowałem. Myśle że to tłumaczy dlaczego jest w takim stanie.

Świadomie użyłeś połamanej podstawy, którą prezentujesz w dziale "galeria".

 

Moim zdaniem to co zaprezentowałeś, nie nazwałbym ukończonym modelem.

 

Co zmienić? Już raczej zostało to napisane.

 

 

Edit...

No i temat trafił do warsztatu...

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pomyliłem działy.

Constructor-mogłbyś mi powiedzeć jak można naprawić podstawę ? Czy jest sens rwać worki z piaskiem (tj. czy się nie uszkodzą).

Co sądzicie o malowaniu bunkra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
mogłbyś mi powiedzeć jak można naprawić podstawę ?

Witam.

Podstawę możesz skleić i wszystko będzie dobrze, a worki z piaskiem możesz odkleić od siebie. Zależy czym je przykleiłeś, jak "super glue", to zastosuj debonder, rozpuszcza super glue. I następnym razem, na nieukończony model to zakładaj relację w warsztacie, a nie w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czas na zmiany ! Worki zostały już odczepione(szczeże mówiąć to odcięta i oderwne).

Pękanięcia są sklejone, niestety, to największe ma nadal mały ubytek. Nie mam szpachli, a ten odłamek gdzieś mi zaginął .

Jeszcze raz przepraszam za pomylenie działu .

Ponawiam pytanie : czy malowanie bunkra jest w porządku(chodzi o kolory i schemat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bert95, niestety kolega Constructor ma dużo racji (i niema co się obrażać na kolegę ale macie racje jeśli chcemy wytknąć błąd to jednocześnie powinniśmy wskazać jak je poprawić) w błędach które popełniłeś:

1. Podstawka dół- złamana to wystarczy podkleić na tekturę, sklejkę itp. i wyszpachlować jakąś szpachlówką , góra- wygląda jak topiony ser, twoja farba błyszczy się a wystarczy że rozrobisz Wikol- Rakol z wodąi na to posypiesz piaskiem i masz już plaże, drobną podsypką posypiesz tam gdzie są rośliny i jest ok. kuknij na Pozycje Wizna 39 tam stosowałem materiały z allegro http://www.allegro.pl/item695110781_posypki_i_materialy_do_budowy_dioram.html

Podstawka to urok całej makiety więc dopieść ją

2. Worki na cegiełkę to musowo i obowiązkowo, z „oklepaniem ich” aby ułożyły się pod ciężarem, jeden waży ok. 30kg więc nie piórka więc świeczka i do gięcia.

3. Odnośnie samego obiektu to się nie wypowiem ale przeglądnij stare fotki i będziesz miał odpowiedz – jak ma wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Już jutro zabieram się do pracy (chce zobaczyć ten piasek.). Moja podsypka jest inna niz na twojej dioramie, ale myśle że dam radę.

Wcale się nie obrażam za to żę ktoś mnie krytykuje . Wiem że robi to po to żeby mi pomóc.

Mój schemat malowania jest dość podobny do tego z pudełka.

Czy po pomalowaniu takiego nałożonego piasku(sposób podany brzez strzelca). Można by to pomalować lub wycieniować żeby nie wyglądał tak bardzo "plażowo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert95, jeśli chcesz wycieniować piasek to zaczyna się od malowania podłoża bo krzemionka jest w miarę przeźroczysta prze cienkiej warstwie i transparentna, natomiast w skali 1:72 użył bym iłu(drobnego piasku) szaro piaskowego na podłożę piaszczyste- kleisz na wikol lekko dmuchasz aby zrobić fale od wiatru morskiego i całość spryskujesz lakierem matowym w spreju lub do włosów, i masz plaże, piasek tak nałożony możesz jeszcze pomalować ale sądzę że nie będziesz potrzebował. f7593c64fc547255.jpg a znalazłem jeszcze to

cef19b24a35a7befmed.jpg 94ed31b284675e16med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert95 nie martw się. Constructor lepszych nie robi

Nie trzeba umieć grać na skrzypcach żeby być krytykiem. Kiedyś zacząłem robić dioramę, ale z braku czasu zawiesiłem ten projekt, kiedyś do niego powrócę

 

niestety kolega Constructor

Zabrzmiało to tak jakbym był tu jakimś złem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego tak dosłownie Constructor gdyż, miałeś racje odnośnie krytyki bo przecież w galerii ta praca nie powinna się znaleźć ale powinieneś bardziej wskazywać jak poprawiać prace przecież mistrzem się nikt nie rodzi a w swym rzemiośle sami dochodzimy do perfekcji ale tylko w pracy i trudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelec ja wiem bo ja też nie jestem doskonały w tym fachu i robię to dla przyjemności. Chodziło mi jednak o to, że kolega zaprezentował pracę, która była niedokończona, uszkodzona, źle dopasowane części, itd.

Rozumiem też że można zrobić błąd w tekście, ale w temacie...

Całość dla mnie po prostu nie trzymała się kupy.

 

Ja też nie raz oberwałem za moje prace, i pewnie jeszcze nie raz oberwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert95 na razie to wygląda jak pizza Narobiłeś mi tylko smaku

 

Worki już są lepiej ułożone Tyle, że tam masz jeszcze worki ułożone na podstawce, te już gotowe, więc tam też mógłbyś je poukładać, chyba, że nie chcesz to ja bym je posypką zasypał.

 

Druga sprawa to podstawę przymocowałbym do jakiejś deseczki czy czegoś podobnego, wtedy łatwiej będzie ten ubytek uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam czy ułoże tam drugie worki.

Poszukam jakiejś deski.

Niestety piasek zrobił się ciemniejszy niż jest tu na zdjęciu, bo prysnąłem lakierem a nie wiedziałem że ten lakier lekko cieniuje .

 

2.08 jade na tydzień na wakacje, dlatego prace zostaną na ten czas zawieszone. Jeżeli ktoś chciałby coś dorzucić bądź skomentować będzie to mile widziane. Jak wróce to wszystkie zobacze i poodpisuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No brawo Bert95, prace ruszyły w dobrym kierunku, worki z piaskiem wyglądają jak powinny, ale sugestia do piasku 1:72 to mała skala więc piasek powinien być drobny, bardzo drobny taki jak w Normandii czyli ił, więc zostaje albo młotkować porcje i ładnie sitkiem przesiać frakcje tak aby powstała plaża, i oczywiście przed schronem proponuje umieścić linę zasiek na kozłach aby jakoś zrównoważyć tą dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.