Skocz do zawartości

RWD 5 bis 1/32 (od podstaw)


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby komentarz miał jaiś sens, musiałbym "wsiąknąć" w RWD na amen.

To prawda żeby napisać coś mądrego na jakikolwiek temat trzeba troszeczkę poświęcić czasu na szukaniu. Mimo wszystko cieszy mnie fakt, że praca sama w sobie nie jest obojętna dla innych, co również stanowi motywacje do doskonalenia swoich umiejętności

No super to wygląda...

Dzięki mam nadzieje, że nie zawiodę twoich oczekiwań, co do efektu końcowego.

A teraz mała aktualizacja słowna, bo nie ma, co pokazywać. Pozalewałem elementy silikonem i nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieje, że się dobrze odpowietrz żeby nie było niechcianych gości w postaci bąbelków przy elementach, bo się zdetonuje. I to tyle na dzisiaj. Miłego dnia życzę oraz miłego oglądania tym, którzy pierwszy raz odwiedzają mój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wczoraj walczyłem do późna z tymi odlewami i musze przyznać, że nie jest tragicznie, choć mogłoby być lepiej, ale jak na pierwszy raz i tak jestem zadowolony z efektu. Najważniejsze, że koła i elementy silnika nie wymagają zbyt dużej obróbki, co do osłon to troszkę trzeba będzie poszpachlować i oszlifować a że jest to prosta powierzchnia to nie będzie problemu.

49c1733bb1f44d55m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero niedawno natrafiłem na ten projekt i od razu moje pytanie, czy widziałeś plany RWD 5 bis z Super Modelu Dokumentacji kartonowych? Skala tego opracowania to 1:15. Model leży u mnie w szafie i czeka na tak zwane lepsze czasy (następne wakacje?), już kilka lat więc gdybyś czegoś potrzebował to daj znać. Poskanuję co mogę, może jakoś ułatwi Ci to pracę. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz. Model piękny już teraz, a co dopiero w po złożeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo
Jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz. Model piękny już teraz, a co dopiero w po złożeniu!

Dzięki wielkie

więc gdybyś czegoś potrzebował to daj znać. Poskanuję co mogę, może jakoś ułatwi Ci to pracę.

Jak najbardziej każda jadna nowa informacja się przyda. Ja również służę pomocą w razie jakichkolwiek pytań.

A teraz to, co wywalczyłem dzisiaj:

Wykończyłem i pomalowałem silnik oraz powycinałem otwory do wietrzenia silnika w przedniej osłonie.

f631da3cce1b46e9m.jpg 767546d0c157c876m.jpg 07bbd13c08db2fbcm.jpg

9d8fa786631176b1m.jpg

Silnik oczywiście niewklejony do kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu jesteś, wiesz?

Jeszcze bardzo daleka droga przede mną do mistrzostwa, ale dzięki.

 

A teraz poważnie witam wszystkich bardzo gorąco w kolejny deszczowy dzień.

Wczoraj pracowałem nad poszyciem kadłuba i jak to się mówi do trzech razy sztuka za czwartym razem prawie się udało i wygląda to w miarę zadowalająco zresztą oceńcie sami.

2200cd8bec1e0275m.jpg 082429e21c3ec7abm.jpg 21bfd5d435564bedm.jpg

d67f2172bf8b3a4em.jpg 67d5776b17e7032cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Wczoraj rozpracowałem wszystkie elementy potrzebne do zmontowania podwozie. Dzisiaj poskładałem wszystko do kupy dodatkowa dorobiłem osłonę zbiornika oleju i tak to wszystko się prezentuje:

b24ec57f4a3d7dabm.jpg c264b6916dbd8510m.jpg

2c1317c65e875b1em.jpg 3e37fe904b28e9d9m.jpg

9b5c5f3dd364c0b3m.jpg

Powoli muszę się zabrać za zrobienie stateczników, ale najpierw przemyślę plan działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane skany planów. Zaznaczam, że model z SMDK, jest modelem "latającym" - czytaj jest możliwość dołożenia mu uwięzi. Skala 1:15

 

obiecane skany

 

4b4bfe6cf4a77690m.jpg

 

45092d5d6e80ece1m.jpg

 

 

gdybyś potrzebował skanów innych części daj znać na PW, albo napisz w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane skany planów. Zaznaczam, że model z SMDK, jest modelem "latającym" - czytaj jest możliwość dołożenia mu uwięzi. Skala 1:15

 

obiecane skany

 

4b4bfe6cf4a77690m.jpg

 

45092d5d6e80ece1m.jpg

 

 

gdybyś potrzebował skanów innych części daj znać na PW, albo napisz w tym temacie.

Co prawda dysponuje nieco bardziej dokładnymi rysunkami i opisami mimo wszystko dzięki wielkie.

 

Wczoraj rozpracowałem statecznik poziomy i pokryłem wszystko płótnem. Dzisiaj natomiast zamontowałem stateczniki do kadłuba. Muszę przyznać, że samolot powoli nabiera kształtów, co niezmierni mnie cieszy. A teraz kilka fotek- miłego oglądania

2cac453602230507m.jpg 03888144ad9ebf6em.jpg 149b617dc0374276m.jpg

017c57637c7055aem.jpg f3c9534d762047b6m.jpg b187a720e1c390a2m.jpg

2d2dd34925d25fe4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas malowania aerkiem farba może chyba 'zalepić dziury' w płótnie...

Właśnie podczas malowania aerografem jest mniej prawdopodobne, że farba zapcha fakturę powierzchni ze względu na cieńszą warstwę nakładanej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!!

Właśnie przed chwilką przyszedł listonosz i przyniósł ze sobą niewielką kopertę a w środku było coś takiego.

339660fb6df8bbfbmed.jpg

Dodatkowo rozpocząłem prace nad osłonami silnika wieczorkiem podrzucę jakieś fotki, jeżeli mi to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz nasty

Jak wspominałem przed wczoraj rozpocząłem prace nad osłonami silnika. Po wielkich bólach z dopasowaniem w końcu się udało stworzyć dolną i górną(po szpachlowana i jeszcze nie oszlifowana) osłonę boczne zostawiam na deser.

a6150af74f135a6dm.jpg 9f716ced296e1954m.jpg

0ed9f0225ce5e473m.jpg 48e4d28706be050am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.