Skocz do zawartości

Königstiger Dragon 1/35 pz. abt. 501(?)


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Na razie nie mam materiałów do skończenia tamtej diorki z Tygryskiem porsche, więc wykąpałem w krecie starego henschla z przed 2 lat i przemalowalem Czołg jest dosyć dobrze udokumentowany (znalazłem 3 zdjęcia). Nie wiem tylko do, ktorej jednostki należał. Czy do 503 batalionu we Francji czy do 501 na froncie wschodnim, niektóre źródła podają tak a inne tak. Podpowiadajcie. jak są jakieś błedy to może uda się je jeszcze poprawić . Zapraszam do komentowania.

Na początek trzy zdjęcia prawdziwego czołgu

Tiger2-5.jpg

012x.jpg

101x.jpg

I model:

P1010856.JPG

P1010857.JPG

P1010858.JPG

P1010860.JPG

P1010861.JPG

P1010862.JPG

P1010864.JPG

P1010866.JPG

P1010870.JPG

P1010859.JPG

P1010863.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica powinna być w Dunkelgelb. Zainwestuj w płyny do kalek, nawet Mr. Mark Setter od Gunze - starczy na lata, bo numery na wieży nie siadły za ładnie.

Za dużo kurzu, model pod nim ginie i robi się strasznie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 503 raczej nie bo kiedyś widziałem model czołgu Tygrys II dowódcy 3 Kompanii 503 SPzAbt z wrześńia 1944 podporucznika Rambowa o numerze właśnie 300 lecz numer był koloru czerwonego z białą obwódką .Ale to chyba nie jest ten sam czołg .Bp i malowania się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolg wyszedl calkiem niezle.

Pracuje na takim wlasnie modelem - Tygrys o numerze 233, 503 sPzAbt., Budapeszt 1944

 

http://www.fprado.com/armorsite/TIGER-2%20PICS/King-in-Buda.jpg

 

To Tygrys o numerze 300, nalezacy do 503 sPzAbt z tego samego okresu.

Pierwsze zdjecie ktore zamiesciles, to rowniez Tygrys z 503 aPzAbt w trakcie malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w płyny do kalek, nawet Mr. Mark Setter od Gunze

Właśnie chodziłem za tym preparatem, ale w sklepach go nie był a mia się pojawić dopiero pod koniec września.

tak jakby czołg stał i nagle zapadał się w błoto,

Tak bywało z tygrysami

Za dużo kurzu, model pod nim ginie i robi się strasznie płaski.

Zetrę trochę

 

EDIT.... I waląc tyle kurzu sugerowałem się wypowiedzią reggy'ego, że zimmerit był zbieraczem syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten model jest zdecydowanie lepszy od tego z zimowym kammo na dioramce. Zdjęcia niektóre za ciemne a niektórym brak ostrości. Doświetl je lub nie zasłaniaj aparatem lub podstawką pod aparat.

Reggy już napisał, że zbyt dużo kurzu i model ginie w nim.

Ogólnie pracuj dalej bo postęp jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.