Skocz do zawartości

Wellington GR Mk. XIV - Trumpeter, oczywiście 1:72 ;D


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że Ostach się nie pogniewa, że oddałem jego torpedę,
Nie ma problemu Właśnie tak jakoś mi wyglądała znajomo. Miłego używania

 

pozdrawiam

 

P.S.

Kup aero inwestycja w modele o klasę lepsze....

 

P.S. 2

Przejdź na 1:48 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

P.S.

Kup aero nwestycja w modele o klasę lepsze....

Na razie zostanę przy pędzlach Może kiedyś... ale jeszcze nie teraz.

P.S. 2

Przejdź na 1:48 ;)

Jak zafundujesz trochę półek na modele to dobra Na razie to miejsca brak... nie wiem jak Welliego upchnę

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad producentem (MPM, Italeri, Trampek?) Czekam na postępy prac

Podobno Italerka jest lepsza niż Trumpeter.

:

 

Nie bardzo Model Trumpetera jest lepszy od Italeri, ktore jest przepakiem MPM'u... W dodatku ten sam proceder stosuje Airfix. Take wiec za ok 50 PLN można nabyć ciut gorszy model Airfixa (MPM). Ja tak zrobiłem ze swoim Willim - miałem Trumpetera wersję B.III i ją sprzedałem bo potrzebowałem wersję Mk Ic (która kupiłem własnie w opakowaniu Airfixa - róznica w kasie poszła na inny, dodatkowy model

 

Co ciekawe, z całej trójki (Airfix, MPM, Italeri) ten sam model najtaniej sprzedawany jest własnie przez Airfix'a

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mpm-owski wellington jest o tyle ciekawy, że można zbudować wersję mk IV, czyli tę używaną głównie przez Polaków. ( Oczywiście polskie dywizjony używały innych wersji). Inną rzeczą jest jakość tych modeli. Proszę o rady i przepraszam za off topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ajć, dawno mnie tu nie było Ale dostałem energetycznego modelarskiego kopa przez początek roku szkolnego (:?) więc zamieszczam zdjęcia bo znając życie to update'y będą coraz rzadziej

 

Sklejony kokpit i miejsca nawigatora oraz radiooperatora:

 

DSC04679.jpg

 

DSC04680.jpg

 

DSC04681.jpg

 

DSC04682.jpg

 

DSC04695.jpg

 

Torpeda już gotowa:

 

DSC04687.jpg

 

Herculesy na swoich miejscach, obudówki 'się szpachlują':

 

DSC04688.jpg

 

No i na sucho złożona jedna gondola podwozia:

 

DSC04690.jpg

Śladów po wypychaczach nie usunąłem, bo i tak ich nie będzie widać... tak, wiem, leń ze mnie

 

Jak widzicie, spróbowałem odtworzyć fakturę drewna na ściankach działowych i na stoliku nawigatora. Jak mi wyszło - oceńcie sami.

Cały kokpit jeszcze przed washem, dlatego wygląda tak płasko.

 

Kolejne zdjęcia będą, jak posunę się z budową... czyli sam jeden Bóg wie kiedy

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianki. Każdy je lubi, ale niekoniecznie takie:

 

DSC04696.jpg

 

DSC04697.jpg

 

DSC04698.jpg

Na zdjęciach gościnnie mój scyzoryk do podtrzymania konstrukcji do zdjęć, wybaczcie za taki 'kolorowy akcent').

Brakuje ok. 1 cm. Nie ukrywam, że się z lekka załamałem. Wszystko posprawdzane z instrukcją po 15 razy, każda część wnikliwie analizowana... ale jednak No i nie wiem zbytnio co z tym fantem zrobić.

 

Myślałem o takim rozwiązaniu:

-biorę kawałek plastiku o odpowiedniej grubości (w częściach nieużywanych już nawet znalazłem takową), docinam odpowiednio, koryguję kształt i wtedy powinienem z długością być o.k. Za to 'ożebrowanie' przegrody mam zamiar wykonać z rozciągniętej nad ogniem ramki.

 

Jakieś inne sugestie?

pzdr.

 

P.S.: Wszystko na sucho, więc jakieś tam paproszki się wdarły na elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko posprawdzane z instrukcją po 15 razy, każda część wnikliwie analizowana... ale jednak

Ja nie wiem, ale oni z tego TRUMPETERA to chyba są jacyś niedorozwinięci są. Miałem podobny problem w moim Bf 109 tam akurat brakowało jedynie malej części silnika. Mimo wszystko jest to żenujące bo modele tej firmy nie należą do najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze możesz dokupić komorę bombową z CMK .

Niby tak, ale jako że fundusze mam ograniczone, wolałbym zaoszczędzić na coś innego (czyt. Lancaster w 1/72 )

Mimo wszystko jest to żenujące bo modele tej firmy nie należą do najtańszych.

Dokładnie. Pamiętam, że dałem za ten model już po zniżce dla stałego klienta około stówy. Jednak następnym razem trzeba będzie wybierać sprawdzone firmy... Nigdy więcej samolotu od Trumpka

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bardziej zamaskujesz owy brak nie przez dorabianie plastiku od końca, tylko przez rozcięcie gdzieś ok 2/3 długości i wstawienie tam odpowiedniego elementu. Uważam że w taki sposób bardziej ukryjesz brak i zrobisz dodatek bardziej podobny do tego oryginalnego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ta druga część też niedolana jest. Co do rozcinania części w środku to może być problem bo jak wstawisz kawałki to obie przegrody nie będą miały takiego samego wyglądu. Zrobi się przesunięcie w detalach. Najlepiej jednak dosztukować samą końcówkę. Na upartego można zrobić odcisk lewej i prawej strony końcówki w jakiejś masie. Zalać czymś a po wyschnięciu skleić połówki i wkleić do przyciętej oryginalnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozcinania części w środku to może być problem bo jak wstawisz kawałki to obie przegrody nie będą miały takiego samego wyglądu. Zrobi się przesunięcie w detalach. Najlepiej jednak dosztukować samą końcówkę.

I tak właśnie zrobię. Dzięki

Widać, że ta druga część też niedolana jest.

Ano jest, jest.. ale tym się akurat nie przejmuję, bo upchnąłem i zaszpachlowałem więc powinno być git ;P Poza tym i tak luk będzie zamknięty...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem:

 

DSC04716.jpg

 

DSC04723.jpg

 

Fajerwerków nie ma, ale ja jestem zadowolony Te 'plamy' po kleju to tylko ślady, spokojnie wszelkie naddatki usunięte.

Oczywiście zostało poszpachlować wszelkie dziury tam, gdzie przegroda nie przylega do podstawy i wkleić jeszcze jakiś klin na samą końcówkę, coby się łatwiej szpachlowało, ale to pikuś Tak więc pierwszy schodek mam za sobą, mam nadzieję, że więcej ich nie będzie

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo ładnie
Kulturka

Dzięki!

Nie chcę zapeszać, ale podejrzewam, że jeszcze kilka niespodzianek Cię w tym zestawie czeka :/

Tak patrzyłem po częściach i przeglądałem etapy montażu i myślę, że jeśli jakieś problemy będą, to najprawdopodobniej będzie to kabina tylnego strzelca Trumpek tak to pogmatwał, że nie wiem, czy mogę najpierw wkleić, czy najpierw pomalować

 

Co do reszty rzeczy już zrobionych, to jeśli w najbliższym czasie największy młodzieżowy demotywator (szkoła :/ ) mnie niczym nie zaskoczy, to powinienem dać jakieś sensowne fotki

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpek tak to pogmatwał, że nie wiem, czy mogę najpierw wkleić, czy najpierw pomalować

 

Daj skan tego fragmentu instrukcji to pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonują mnie końcówki łopat na żółto... a tak to może coś podpatrzę.

Na warsztacie na razie cicho bo mnie jakoś wena opuściła (ma to związek z masakrycznym malowaniem ożebrowania i oczywiście żeby zrobić krok wprzód muszę zrobić dwa w tył ) Poza tym mój aparat 'wybył' na wycieczkę i wróci w sobotę dopiero.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.