Skocz do zawartości

Wellington GR Mk. XIV - Trumpeter, oczywiście 1:72 ;D


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehehe... Chyba masz jakieś zdolności telepatyczne, bo właśnie dziś coś mnie ruszyło i pomalowałem całe wnętrze i kratownicę Ale niestety chyba ten 'apdejt' przypłaciłem zdrowiem, bo mam cholerny katar i mnie nosi jak to zwykle gdy jestem chory Tak więc zdjęcia (jeśli będę w stanie je zrobić w ogóle :s ) dam jakoś w następnym tygodniu...

 

Poza tym ruszyłem z B-17 trochę, już kadłub sklejony i poszpachlowany

Wykonałem także 'zestaw' do vacu i pewnie niedługo wytłoczę sobie owiewki do większości modeli, w tym Fortecy

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas się wziąc do roboty.... dawno mnie tu nie było a i tak jest niewiele zrobione...

 

Kokpit i małe szpargały:

 

DSC05019.jpg

 

DSC05026.jpg

 

DSC05028.jpg

 

DSC05032.jpg

 

DSC05043.jpg

 

DSC05044.jpg

 

Załatwiłem stateczniki i ogon:

 

DSC05017.jpg

 

Herculesy sklejone w całości, teraz szpachla musi stwardnieć, szlifowanko i gotowe do montażu:

 

DSC05045.jpg

 

Kółka i bajzli do kadłubu ciąg dalszy:

 

DSC05038.jpg

 

No i sam kadłub... lampa wyciągnęła te wszystkie białe mazy na czerwonej, w realu nie są one aż tak widoczne:

 

DSC05034.jpg

 

Generalnie to idzie jak po grudzie nie mam aż tyle czasu na modele, ile bym chciał :( W każdym razie mam nadzieję systematycznie posuwać do przodu budowę.

 

pzdr.

 

P.S.: Eksperymentowałem na fotkach z oświetleniem, trochę się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coś się dzieje! A dzieje się najwyraźniej fajnie

Wnętrze ładne choć zdaje się zakurzone, ale oczywiście makro + flesz nie zawsze = dobrze :P

Kalka na tablicy jest jakby za duża dlatego się nie zmieściła - miałem coś takiego w F-5.

A na koła używałeś masek?

A cała reszta - no mi się nawet podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że były czerwone w środku te Wellingtony

Szczerze mówiąc, jeszcze niedawno sam też nie wiedziałem Jednak dorwałem fotkę, którą Ipkinss zamieścił na pierwszej stronie tego wątku - rejon od tego podłużnego okna był malowany czerwoną podkładówką - właśnie dlatego przeleciałem to białym troszkę.

Działaj dalej bo jest git

A dziękuję, dziękuję

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Nie bardzo Model Trumpetera jest lepszy od Italeri, ktore jest przepakiem MPM'u... W dodatku ten sam proceder stosuje Airfix.

 

Co ciekawe, z całej trójki (Airfix, MPM, Italeri) ten sam model najtaniej sprzedawany jest własnie przez Airfix'a

 

pzdr.

Hubert

 

Cóż , kupiłem już MPM...Nie miałem pojęcia, że Airfix to konfekcjonuje!

Wg. mnie to najlepszy Wimpy jaki jest do tej pory wydany. Mam też Mk.II i nie widzę wad, prze rozpoczęciem montażu.... Trumpeter ma karykaturalną fakturę tej konstrukcji geodetycznej i to jest wg. mnie dyskwalifikujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Małe szczegóły doklejone - zrobiłem pasy z nieocenionej taśmy Tamiya i dokleiłem pozostałe pary słuchawek dla pilota i nawigatora.

 

DSC05066.jpg

 

DSC05055.jpg

 

DSC05065.jpg

 

Pardon za takią zmianę tła - próbowałem kilka różnych i się zapędziłem troszkę

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O mateczko kochana... miesiąc bez aktualizacji... nie dziw, że wątek na 3 stronę spadł

 

Dobra! Pokażę coś:

 

Ponad dwa miesiące żmudnej roboty...

DSC05656.jpg

 

Znika w czeluściach i guzik widać.

 

DSC05659.jpg

 

Tyle na razie (i to bez owiewki jeszcze) widać....

 

DSC05662.jpg

 

Dalej. Jako iż zrobiłem stanowiska bocznych strzelców, musiałem wkleić szybki po bokach kadłuba, ale tylko niektóre (przy malowaniu kratownicy pędzel mi zaszalał i dlatego takie mazy, jestem w trakcie zmywania ich).

 

DSC05665.jpg

 

Skrzydła. Zrobiłem tyle, ile na zdjęciach widać (plus drugi silnik już sklejony, czeka na przyklejenie). Lotki będą ruchome Trochę oszukałem instrukcję Trumpka.

 

DSC05667.jpg

 

Wykonałem światła pozycyjne (wielkie piwko dla kolegi Ipkinssa za pomysł )

 

DSC05672.jpg

 

Zielone słabiej widoczne.. obarczcie mój stary, kiepski aparat.

 

DSC05674.jpg

 

Złożyłem bydlaka na sucho do fotek:

 

DSC05676.jpg

 

DSC05678.jpg

 

I to by było na tyle. Stanowisko tylnego strzelca powstaje w wielkich bólach związanych z lipną farbą akrylową MM... macie jakiś pomysł na ZAGĘSZCZENIE farby? Bardzo słabo kryje...

Większość będzie jeszcze traktowana Surfacerem.

 

Do następnej aktualizacji!

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieszaj porządnie a później wymieszaj jeszcze raz, włóż jakąś wykałaczkę i jeszcze porządniej wymieszaj żeby na koniec wstrząsnąć. Jak nie pomoże to biada, ja bym się ratował pozostawieniem na jakiś czas (cały czas pod kontrolą) farbkę żeby rozcieńczalnik lekko odparował, powinno zagęścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy ludzie z tymi świętami i aerografem macie jakieś zdolności telepatyczne? Na PWMie też mnie próbują namówić na aero...

 

Ze światełkami rzeczywiście wtopa Pokiełbasiły mi się Wasze świetne relacje... wybaczta

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze światełkami rzeczywiście wtopa.Pokiełbasiły mi się Wasze świetne relacje... wybaczta

 

Hehehe nie ma problemu

 

Ważne, że patent się przydał

 

Pracuj dalej! Aerograf na gwiazdkę to dobra myśl A przecież nie musisz malować wszystkich modeli aero jeśli chcesz osiągnąć wysoki poziom malowania pędzlem Ale moim zdaniem jest to urządzenie bardzo przydatne na modelarskim warsztacie

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za rzadko wątek update'uję, za rzadko....

 

Zacznę może od sklejonego kadłuba, wklejonego ogona:

 

DSC05860.jpg

 

DSC05862.jpg

 

Teraz trochę fotek ze skrzydłami (oczywiście na sucho jeszcze):

 

DSC05868.jpg

 

DSC05869.jpg

 

DSC05871.jpg

 

DSC05872.jpg

 

DSC05873.jpg

Lotki zrobiłem ruchome

 

DSC05874.jpg

 

I tyle widać z całego wnętrza

 

DSC05878.jpg

 

DSC05879.jpg

 

Mam lekki problem z wyrównaniem góry kadłuba, trzeci raz szpachluję i szlifuję i nadal jest nierówno :/

 

Muszę zacząć zabawę z kabiną tylnego strzelca... coś mi tam nie idzie :( Trzeba pokombinować.

 

pzdr.

 

P.S.: Mili koledzy z PWM-u podpowiedzieli, iż moje opony są za chude i prawdopodobnie mają złe felgi... na szczęście mam drugi zestaw opon (wg Trumpka nieużywany), które posiadają idelane felgi... pogrubienie nie stanowi problemu

Czas zmienić Welliemu ogumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z uwagą poprawiłem koła, mają już właściwą grubość i właściwe felgi. Porównanie z 'pierwotnymi':

 

wheels.jpg

Strzałka przedstawia faktyczną szerokość opon, za nic nie chciały się ustawić prosto do zdjęć :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Widze, ze prace postepuja i efekt finalny nie jest juz specjalnie odlegly.

 

Czy komora bombowa bedzie otwierana? Moze sie czepiam, ale w luku bombowym zamiast torpedy nie powinny sie znajdowac bomby glebinowe??? O ile pamietam Wellingtony 304go zajmowaly sie glownie zwalczaniem lodzi podwodnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się kilka dni z dopasowaniem pokrywy luku bombowego do reszty cielska i w końcu potraktowałem go CA, także nie, nie będzie otwierana... A torpedy były używane, zależało od rodzaju celu (nie tylko podwodniaki)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze , ostatnio doszedłem do wniosku że otwarty przedział bombowy strasznie psuje geometrię płatowca, a poza tym jest mało widoczny, nawet jeśli pod repliką umieścić lusterko.

Z niecierpliwością czekam na malowanie, co prawda szkoda że to nie 48- ka bo to dopiero byłby efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.