Skocz do zawartości

Ranny Niemiec 1/35


kartoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę dziś zaprezentować figurkę w skali 1/35 z zestawu TAMIYA, figurkę nazwałem Ranny Niemiec ponieważ ma przestrzelone kolano oraz odcięty kciuk zapraszam do oglądania i komentowania zdjęć

Brakj literki L na znaku jest przypadkowy postaram się to zmienić

th_P8160511-1.jpg

th_P8160512-1.jpg

th_P8160513-1.jpg

th_P8160505.jpg

th_P8160506.jpg

th_P8160507.jpg

th_P8160508.jpg

th_P8160509.jpg

th_P8160514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wskazywać ten drogowskaz? "Berin" czy Berlin? Poza tym skąd na niego pomysł - bo nie rozumiem kompletnie. Jeśli to Kampania Wrześniowa - bo napis po polsku, to po co wtedy takowy znak na polnej drodze polacy wstawili?! A jeśli to już za okupacji, czy nawet przyjmijmy koniec jej, to raczej byłoby napisane po niemiecku, niemniej sens takiego znaku nadal pozostaje nieznany... Co do krwi to raczej sącząc prze ubranie - byłaby widoczna brązowa plama na nim, a nie czerwona - podobnie z bandażem na dłoni - tu z kolei krew jest tak jasna, że można by sądzić, jakoby żołnierz cierpiał na anemię. Poza tym figurka ma dziwny połysk (także mundur), oraz dziwne plamy srebrne na hełmie... Jeśli to otarcia, obicia, to powinny być dużo subtelniejsze, podobnie rzecz się ma z puszką na maskę przeciwgazową. Na zdjęciu 1 i 3 widać zaś niestaranne połączenie rąk i korpusu figurki.

 

Moje uwagi nie mają charakteru Ci "dopiec", lecz po prostu wskazać co jest źle i czego unikać w następnych pracach, bo jeśli chodzi o powyższą figurkę jak i podstawkę, to niestety ale jest słaba. To czy je weźmiesz pod uwagę wypisane przeze mnie błędy, to już Twoja sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moja pierwsza plastikowa figurka ogólnie zajmuje się modelami kartonowymi, wszystkie uwagi wezmę pod uwagę przy budowaniu kolejnych figurek

P.S. Beuzebub piasek klejony na wikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyżej dobrze ci mówią...

kartoniak pokaz mi kogos kto ustoi z taka raną kolana bez żadnego problemu :P

raczej gdyby ktoś miał przestrzelone kolano to nie mógł by stać na nogach i jeszcze patrzeć przez lornetkę, jak by się nic nie stało.

A i jeszcze ten hełm co leży na piasku powinien mieć kalkomanie "SS" po przeciwnej stronie.

 

Jescze jedno mógł byś dorobić paski do puszki i mp 40-stki.

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak na pierwszą figurę to jest nieźle. Musisz popracować nad poprawnym złożeniem figurki "do kupy" , bo na ramionach widać, że coś tam nie pasuje. Ponadto jak wcześniej koledzy wspomnieli - połysk na figurze nie pasuje.

Ja sam nie jestem orłem w figurkowym świecie, ale mogę doradzić, żebyś najpierw skupił się nad poprawnym sklejeniem figury i starannym malowaniu, później można myśleć nad ew. winietką, która też musi coś przedstawiać i mieć odniesienie do samej figurki.

Jest ok, ale ćwicz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

lulu, samokrytyka owszem, jest czasami pożądana. Ale krytykować jest łatwo. Na przykład: jeśli masz 8 lat to Twoja interpunkcja jest ok, jeśli nie, to trochę kiepsko Ci wyszedł ten post.

Jak masz jakieś uwagi do figurki, to napisz co mógłby zrobić lepiej. A Ty komentujesz w dosyć napastliwy sposób bez jakiejkolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu, krytyka buduje, lecz niestety nie taka jaką prezentujesz. Napisz co poprawić w figurce w tym temacie, co zmienić a nie wyśmiewaj.

Kiedyś i Ty możesz być po "tej drugiej stronie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dyplomacja w narodzie umiera widzę :(

Kwestia gustów, ja już mówilem, że jest całkiem dobra ta figurka (sam bym lepiej nie zrobił).

A by nie offtopikować, to zapytam: jak zrobiłeś bandaż na ręku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.