Skocz do zawartości

Mazda RX-7 R1 - Tamiya 1/24


Dusty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jako debiutant przedstawiam relację z budowy mojego 2 modelu więc proszę o wyrozumiałość.

Ewentualne podpowiedzi i uwagi mile widziane ;)

 

Inbox na początek:

img3758l.jpg

img3759f.jpg

img3760e.jpg

 

Kasta po szlifowaniu, pogłębieniu linii podziału i pierwszej warstwie podkładu

img3762g.jpg

Podwozie i kilka innych części po podkładzie

img3764jlw.jpg

img3767x.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było pomalować podkładem części już wycięte z ramek ? Przeca jak wytniesz i oszlifujesz, to i tak trzeba będzie jeszcze raz prysnać je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było pomalować podkładem części już wycięte z ramek ? Przeca jak wytniesz i oszlifujesz, to i tak trzeba będzie jeszcze raz prysnać je.

 

Tak właśnie robiłem przy swoim I modelu, przeglądając jakieś zagraniczne forum natknąłem się na taką technikę. Chcę rozwijać swój "warsztat" więc spróbowałem w ten sposób, teraz już wiem, że raczej już nie będę stosował tej metody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda dobra jeśli chcesz zobaczyć każde nadlewki itp niedoróbki/uszczerbki danej części, co nie zmienia faktu że jeszcze drugi raz musisz podkładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Prace nad Mazdą ruszyły do przodu po lekkim zastoju. Kaste pomimo obaw przed tym kolorem zdecydowałem się polakierować na czarno (do odważnych świat należy ) i wyszło całkiem niezle, teraz lakier bezbarwny się utwardza a na sobotę zaplanowana jest polerka i wtedy wrzucę fotki.

Popracowałem nad wnętrzem, gotowa deska rozdzielcza

img3837j.jpg

Na podłodze zagościł flock, którego kładłem pierwszy raz w życiu więc wyszło jak wyszło ale teraz wiem na co zwrócić szczególna uwagę przy jego kładzeniu

img3836s.jpg

Wnętrze złożone na sucho, chciałem zobaczyć jak będzie wyglądać

img3850xd.jpg

 

Złozyłem również podwozie i silnik, które pobrudziłem trochę, mam nadzieję, że wyszło niezle.

img3841u.jpg

img3846o.jpg

img3845g.jpg

img3847o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie zbyt poobdzierane, nie podoba mi sie, rozpórka ma chyba slad po wypychaczu, flock [mogłeś się spytać co i jak ] , za to całkiem przyzwoicie deska pomalowana mimo że przy radiu nie równo. Używałeś podkładu w komorze silnika ? Ta czerń dziwnie wygląda.

ps fotele zbyt się błyszczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria Józef Gdzie ta Mazda jeździła, że ma tak zmasakrowane podwozie :| Chyba trochę przesadziłeś z tą waloryzacją

Co do Flock'u niestety muszę się zgodzić z fliper_nx Fotele się trochę świecą, ale odrobina matowego lakieru i zejdzie im ten połysk do przyzwoitego poziomu Czekam na zdjęcia kasty

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ten flock wygląda trochę jakby gaśnica w samochodzie wybuchła i wszędzie paina powłaziła. Nadrobiłeś za to deską rozdzielczą, zgadzam się z przedmówcami co do reszty. Podwozie zawsze ciężko jest odwzorować, widocznie ktoś driftował mazdą po jakimś bruku i kółka odpadły więc trochę się przetarła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpórce nie ma śladu po wypychaczu, choć na zdjęciu tak wygląda. Flock idzie do wymiany nie ma o czym mówić, pierwszy raz go kładłem i na błędach trzeba się uczyć. Fotele psiknę bezbarwnym półmatem i powinno wyglądać lepiej, choć w rzeczywistości błyszczą się mniej niż na zdjęciu ale nie zmienia to faktu, że się błyszczą.

A co do podwozia to poniosło mnie trochę ale mi się podoba i akurat z tego jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flock idzie do wymiany nie ma o czym mówić, pierwszy raz go kładłem i na błędach trzeba się uczyć.

Ja kładę flock na klej do drewna typu "Vikol" rozrobiony 1:1 z wodą. Maluję element na kolor podobny do koloru flocka, a następnie smaruję tą mieszaniną element "po kawałku" i nakładam flock aż wsiąkne w niego cały klej. Potem delikatnie dociskam i strzepuję nadmiar na kartkę papieru. W razie potrzeby uzupełniam punktowo gdzie było za mało - kropla kleju i pruszenie flockiem. Mam nadzieję, że to pomoże

 

A co do podwozia to poniosło mnie trochę ale mi się podoba i akurat z tego jestem zadowolony .

 

To jest twój model i Tobie się ma podobać Ja nie powiedziałem, że mi się nie podoba wykonanie tego podwozia - wręcz przeciwnie Jest naprawdę super Tylko akurat w takim samochodzie trochę nie pasuje Sam bym chciał tak potrafić "zmasakrować" podwozie żeby to przyzwoicie wyglądało

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors zgadzam sie z opisem nakładaniu flocku lecz trzeba go nakładać poprzez sitko aby nie tworzyły się bryłki , ale jesli posmarujesz porządnie dany element klejem nie trzeba przeprowadzać poprawek, powodzenia i czekam na efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety flok dalej nie wygląda za ciekawie. Jak jeszcze jest taka możliwość to go ratuj. Jeśli mogę coś podpowiedzieć. Ostatnio testowałem taką technikę polegającą na ścieraniu tkaniny na papierze ściernym 80. Trochę pracochłonne by otrzymać odpowiednią ilość towaru ale meszek wychodzi drobny i ładnie klei się do lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Więcej już niebawem Do pogłębiania linii mam taką zdobyczną, dość grubą igłę krawiecką, którą delikatnie stępiłem i owinąłem grubo taśmą by dobrze "leżała" w dłoni

Linie podziału pogłębiałeś przed czy po nałożeniu podkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału pogłębiałeś przed czy po nałożeniu podkładu?
Linie pogłębiam przed podkładem. Zainwestowałem w przyrząd do pogłębiania lini Trumpetera, świetnie się nim pracuje.

Jeszcze nigdy nie bawiłem się w pogłębianie linii. Czy uważasz że warto to zrobić - nawet jak nie mam praktyki w tym i takiego profesjanalnego przyrządu jak Ty - tylko jakiś zwykły "szpikulec" Czy bez pogłębiania też będzie model dobrze wyglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez pogłębiania też będzie model dobrze wyglądał?

 

Raczej słabo, bo lakier w jakimś stopniu zaleje te linie, jeśli będą słabo wyryte, to na końcu słabo będzie widać zagłębienia. Jednak niektóre modele maja wystarczająco dobrze zrobione linie podziału, ale małe "rycie" nigdy nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.