Skocz do zawartości

Nissan S15 Silvia DriftCar Aoshima


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem za mało lakieru na masce stąd widać fakturę CF, autko średnio wypolerowane. Źle nie jest, podoba mi się.

Ps kalka na przednim zderzaku jest lekko krzywa czy to perspektywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cóż, maska dostała 3 warstwy bezbarwnego!! Postaram się jeszcze bardziej spolerować karoserię... A kalka to perspektywa, niestety Aoshima dała kalkę do umieszczena w tym miejscu ale nie zachowując krzywizny zderzaka - choć przyglądając się zdjęciom to faktycznie jest prosta:

 

d1s155.jpg

 

fot. www.topsecretjpn.com

 

Właśnie trysnąłem niektóre elementy czarnym matem... i chyba na dzisiaj dosyć

 

Silvia27.jpg

 

Silvia28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego "rajdowcy" nakładają na kalki dużą ilość bezbarnego aby wyeliminować schodki czy faktury kalek, po spolerowaniu wszystko jest zniwelowane. Co do przedniej nalepy to racja, zgodna z org.

Ps ładne przednie światła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za przednie zawieszenie. Złożyłem je do "kupy" przedtem malując sprężyny na czerono - dodając sportowego charakteru Tarcze pomalowałem XF-56 (tarcze były "lustrzane" - wogóle nie pasowały!!) a zaciski na kolor powstały z połączenia X-12 (Gold Leaf) i XF-16 (Flat Aluminium). Następne w kolejce to zawieszenie tylne ale to już na później... Zapomniałem się pochwalić, że zamiast ohydnej imitacji siatki w przednim zderzaku z jednolitego plastikowego kawałka dorobiłem prawdziwe siatki oraz intercooler ...

 

Silvia29.jpg

 

Silvia30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pierwszych przymiarek nadwozia do podwozia... Ile ja się naklołem żeby spasować jedno z drugim ... Ale jakoś wyszło. Teraz pozostało dopieszczać modelik

 

Silvia31.jpg

 

Silvia32.jpg

 

Silvia33.jpg

 

Silvia34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału zrobię już na samym końcu, z podwoziem coś pomyślę, jeśli chodzi o zawieszenie to jest oryginalne ale w prosty sposób można je obniżyć! Jest na sprężynkach tak więc wystarczy całość lekko "ugiąć" i złapać kropelką kleju i już mamy je obniżone! Niestety kosztem resorowania - tylko czy to potrzebne? Zyskuje na tym wygląd! Pracy przy modelu jest jeszcze mnóstwo - całe wnętrze jest jeszcze do poskładania, planuję może wykonanie klatki bezpieczeństwa, czekam na przesyłkę z 4-punktowymi pasami, spoilery, lusterka, szkła reflektorów i lampy tylne - oj jest jeszcze pracy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że robimy podobne autka!!

Dokładnie

Klatkę jeśli mogę coś doradzic to z własnego doświadczenia polecam cynę max 2mm średnicy.

 

Kolorystyka wnętrza będzie na pewno świetna, czekam na fotki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są fajne fotele "kubełkowe" lecz trzeba było dorobić otwory pod "szelki". Następnie pomalowałem w kolory, które mogą fajnie korespondować z kolorystyką nadwozia Przyszły niedawno pasy (wybrałem czerone 4 punktowe Sabelty, gdyż nie mogłem znaleźć zielonych Takata). Powolutku biorę się za kończenie wnętrza

 

Silvia35.jpg

 

Silvia36.jpg

 

Silvia37.jpg

 

Deska rozdzielcza po zmontowaniu:

 

Silvia38.jpg

 

Silvia39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem pasy z czego jestem bardzo dumny bo to wręcz zegarmistrzowska robota Obmyślam teraz jak zrobić klatkę bezpieczeństwa!! Chyba "polatam" za tą cyną

 

Silvia40.jpg

 

Silvia41.jpg

 

Silvia42.jpg

 

Porobiłem trochę fotek Silvii przy naturalnym świetle

 

Silvia44.jpg

 

Silvia45.jpg

 

Silvia46.jpg

 

Nadwozie dostało z tyłu japońską rejestrację (z odzysku )

 

Silvia43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. czy pasy aby na pewno są odpowiednio złożone???

Mam podobne pasy od "Edka" i w instrukcji jest szkic by napis "Sabelt" był cały widoczny na oparciu fotela.

 

Tak jak tutaj

Sabelt-4-point-3-in-blue.jpg

 

W Twojej wersji rozumiem, że byłby problem z zamocowaniem ich do poprzeczki z tyłu, lecz na takiej długości "szelek" leżacych na oparciu kierowca nie byłby w stanie ich wpiąc do zapięcia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wszystko zależy od długości pasów a w szczególności od odległości mocowania z tyłu tych pasów, W Sylvii mocowanie jest dość daleko dlatego napisy Sabelt już są w otworze fotela a pasy reguluje się strzemionami na piersiach (przetestowałem w realu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biłem się z myślami czy robić klatkę czy też nie ale podjąłem decyzję, że spróbuję!! Robiłem to po raz pierwszy - kupiłem 3 pręciki styrenu 2mm o okrągłym przekroju i zacząłem ciąć, wyginać na ciepło, piłować, kleić no i wyszło coś takiego:

 

Silvia47.jpg

 

Silvia48.jpg

 

Silvia49.jpg

 

Silvia50.jpg

 

Silvia51.jpg

 

Silvia52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!! Zastrzałów bocznych nie zrobiłem gdyż musiałbym ciąć boczki drzwi!! Stwierdziłem, że jest to bardziej auto do "ulicznych wyścigów" i driftowej zabawy a klatka ma posłużyć jako usztywnienie nadwozia i zapobiec skutkom ewentualnego "dacha" tak więc brakuje w niej wielu elementów które powinny być zgodne z załącznikiem "J" FIA

 

ART.253 - Wyposażenie Bezpieczeństwa (Gr. N, A, B, SP)

http://www.pzm.pl/Rajdy/Regulaminy/Zalacznik_J_FIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że właśnie wzmocnienie przy drzwiach jest jednym z najważniejszych elementów klatki bezpieczeństwa. Bez tego przy dachowaniu z Twoja klatką nic by ona nie dała, a może nawet pękła przy dachu i wbiła się w kierowcę lub pasażera.

 

ce823cc980beb720.jpg

b2835affb88f9bec.jpg

68a3d35f20c296da.jpg

 

 

Tutaj pokazuję jak wygląda taka najbardziej podstawowa klatka (pełna ma jeszcze wzmocnienia puszczone na wysokości ściany grodziowej i przymocowana jest do kielichów pod maską) na przykładzie auta mojego kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.