Skocz do zawartości

Nissan S15 Silvia DriftCar Aoshima


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem model autka który zawsze mnie się podobał a nawiązuje m.in. do kultowego filmu "Tokio Drift". Postanowiłem zbudować "driftowóz" wedle własnego projektu który to projekt będzie się tworzył w trakcie budowy. Myślę, że pozostawię większość elementów tak jak na pudełku dodając Carbon na maskę i spoilery oraz dodatkowe emblematy do listy płac... Kolor już wybrałem - czerwień!! Mam nadzieję że niebawem rozpocznę budowę i będę mógł się podzielić wrażeniami z tworzenia - po raz pierwszy buduję model Aoshimy - Jeśli już ktoś budował ten model - poradźcie mi na co zwracać uwagę by czegoś nie zepsuć!!! Wszelkie uwagi będą mile widziane

 

75f7e5761b023c59med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Znalazłem dosłownie chwilkę by rozpocząć prace nad Silvią. Otwierając pudełko byłem przekonany, że japońska firma postarała się o wykonanie dobrego modelu ale pierwsze przymiarki trochę mnie rozczarowały! Pierwsza rzecz którą próbowałem spasować to tylny zderzak - odstawał po bokach na conajmniej 5 mm z każdej strony!! Gdyby nie mocny klej Super Glue to nie wiem jak by się trzymał. Oględziny karoserii też wykazały niedociągnięcia - w tylnej klapie plastik się pozapadał w dwóch miejscach przy krawędzi klapy, a na słupkach C było mnóstwo szlifowania bo przechodził nie wymiarowy "szef-zgrzew" Po ciężkich "bojach w końcu karoserię potraktowałem podkładem ...

 

Silvia1.jpg

Silvia2.jpg

Silvia3.jpg

Silvia4.jpg

 

Silvia5.jpg

Silvia6.jpg

Silvia7.jpg

Silvia8.jpg

 

Za radą Kazika przerzuciłem się na photobucket.com

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek niezły ale skoczy Ci "oglądalność" jak będziesz wklejał fotki gotowe do oglądania i nie będzie trzeba klikać każdej osobno.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiam i mam 3 opcje:

1. zostawić;

2. zaszpachlować i wyrównać;

3. zrobić w to miejsce otwory i wkleić prawdziwą siatkę...

 

W oryginale wygląda to tak:

 

d1s156.jpg

 

fot. topsecretjpn.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze tę cenną uwagę!! Dzisiejszy dzień poświęciłem pracy nad projektem malowania, a oto jedno z nich:

 

plany-Silvia1a_m.jpg

 

Kolory: srebrny i czerwony...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się! Wyciąłem otwory pod siatki... Robiłem to po raz pierwszy i chyba nie wyszło źle :

 

Silvia9.jpg

 

Przymierzyłem również przedni zderzak i na szczęście jest wszystko OK.

 

Silvia10.jpg

 

... i po pierwszej warstwie lakieru TS-76

 

Silvia11.jpg

Silvia12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się skupiłem na nadawaniu karoserii "barw wojennych"... Mnóstwo czasu zajęło mi maskowanie i samo malowanie (czerwień TS-8) ... ale efekt jest zamierzony. Teraz pozostało szlifowanko, polerka, bezbarwny i znowu polerka....

 

silvia13.jpg

 

Silvia15.jpg

 

Silvia14.jpg

 

Silvia17.jpg

 

Silvia16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boleję nad brakiem czasu by móc skupić się na budowie modelu, znowu złapałem chwilkę i coś dłubię przy Sylwii... Skleiłem zderzak oraz przednie lampy - faktycznie porażka jeśli chodzi o spasowanie tych elementów... Obramówki lamp poszły na czarno, a także uszczelki szyb... powoli tworzy się oklejenie oraz przygotowywana jest maska i podwozie... Po nałożeniu kalkomanii pójdzie bezbarwny połysk Mr. Super Clear - Gloss...

 

Silvia18.jpg

 

Silvia19.jpg

 

Silvia20.jpg

 

Silvia21.jpg

 

Silvia22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę złą kolejność przyjąłeś z malowaniem uszczelek. Pomalowałeś je przed werniksem i będą się teraz świecić a powinny być bardziej matowe.

A tak w ogóle to ładnie i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się skupiłem na nadawaniu karoserii "barw wojennych"... Mnóstwo czasu zajęło mi maskowanie i samo malowanie (czerwień TS-8) ... ale efekt jest zamierzony. Teraz pozostało szlifowanko, polerka, bezbarwny i znowu polerka....

 

http://i588.photobucket.com/albums/ss329/kamit77/silvia13.jpg

 

http://i588.photobucket.com/albums/ss329/kamit77/Silvia15.jpg

 

http://i588.photobucket.com/albums/ss329/kamit77/Silvia14.jpg

 

http://i588.photobucket.com/albums/ss329/kamit77/Silvia17.jpg

 

http://i588.photobucket.com/albums/ss329/kamit77/Silvia16.jpg

Być może zostanę potraktowany znowu jako że ciach - wyrażaj się! się znam i się czepiam... ale wydaje mi się że przed położeniem klaru czy tam jakiejś innej warstwy farby nie powinno się chyba polerować elementu ??

Chyba on powinien być nawet lekko matowy aby lakier mógł wypełnić te mikroskopijne pory i dobrze się trzymać-szlifowanie bardzo drobnym papierem, i wtedy lakierowanie.

 

Nie chce Cię pouczać, bo po jakości lakieru na tej kaście wydaje mi się że wiesz o co kaman w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki jesteś w błędzie. Owszem można przejechać papierem element przed położeniem bezbarwnego, ale pod jednym warunkiem - że jest to zwykła farba, a nie typu metalic albo perła. Szlifując taką farbę wytrącasz opiłki metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę karoserię... Pomalowałem obramówki okien i wkleiłem szybkę... wcześniej okleiłem auto kalkomanią i położyłem lakier bezbarwny... potem była polerka.. teraz przymierzam się do podwozia...

 

Silvia23.jpg

 

Silvia24.jpg

 

Silvia25.jpg

 

Silvia26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.