Skocz do zawartości

Pantera - ESCI 1/72


scros

Rekomendowane odpowiedzi

Model buduje się łatwo i przyjemnie - dobrej jakości plastik daje się łatwo szlifować, ale ze wzgledu na małą ilość nadlewek nie było to za często konieczne.

A poniżej kilka fotek z dotychczasowej budowy.

Okładka eh dawne czasy ( musze zaznaczyć ze w stosunku do dzisiejszych modeli jakość wykonania fantastyczna jak na tamte lata - a i dzis mam wrażenie po porównaniach z Dragonem nie ma się czego wstydzić.

83c864145edbde0d.jpg

Ogniwkowe gąski.

7f7039a347797fae.jpg

Jak pisałem wyżej - żadnych problemów w budowie.

10c7597856f13142.jpg

No i sprawa dyskusyjna - MALOWANIE będzie to Pantera w malowaniu 10 dyw. SS kwiecień 1945 r. Szczecin

eda41bb82df342cb.jpg

Wiem, wiem narazie kreski za duże i plam za wiele, ale to dopiero początek....

daa2e312a6fe995a.jpg

Po pierwszych krokach w tej skali - zaczynam próbować ile mozna z tego wyciągnąć

c7ffa96a5332a587.jpg

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

no na fotkach to widać że plam trochę za dużo i za duże ale to jest maleństwo i gołym okiem trochę to inaczej wygląda.

 

ja też mam sentyment jakiś do Esci i lubię te modele

 

Pozdrawiam

Jarek Witkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został skończony jeszcze w starym roku, ale nie bylo czasu wrzucić fotek.

Do wykonania fartuchów na błotniku użyłem cieniutkiej blaszki miedzianej - efekt który uzyskałem oceniam jako dobry i łatwy do wykonania.

03ff7fab73ae0f8b.jpg

37eb97aba1162f09.jpg

Model został troszeczkę zwaloryzowany .

cc960ec9f8e3a5bd.jpg

A ogólnie prezentuje się tak.

e87d69f048b449d7.jpg

25549475bd7ef39f.jpg

0161f19cb0882900.jpg

2a955e6e3b1497c9.jpg

044d91c20edbe8d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomalowany i wyekspoloatowany model. Mam tylko jedno ale. Nie wiem, moze to tak powinno byc, moze to kwestia kata, pod jakim sa robione zdjecia... Chodzi o wieze. Przylega do kadluba na styk. Nie ma tam zadnej szpary. Pewnie jak sie obraca, to jedno trze o drugie. W rzeczyswistosci cos takiego nie mogloby miec miejsca. Ponadto, troche to nienaturalnie wyglada. Jakby wieza byla przyklejona do kadluba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.