Skocz do zawartości

M88 A2, Revell 1:35 + wklad wlasny


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nieśmiało zasugerować modulację Raz że preshading nie zawsze ma dobry efekt (np mój VF-0S) a dwa że z miłą chęcią zobaczyłbym jak to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem modulacja znacznie lepiej wyciągnie wszystkie detale. Preshading tylko wszystko wrzuci w ciemne tony, a jasne plamy zostaną tam, gdzie nie ma nic ciekawego, czyli na płaskich powierzchniach.

Tak tez myslalem, poza tym jako ze pojazd bedzie w malowaniu pustynnym wydaje mi sie ze lepiej bedzie oddany fakt plowienia farby od goracego pustynnego slonca.

Jeszcze nigdy tak nie malowalem, znam teorie i schematy pogladowe tez posiadam, jednak teoria i praktyka to dwie rozne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciag dalszy trwa. Model dostal sido i wash, tym razem dosc lekki, nie chce robic za bardzo umeczonej wersji. Dorobic musze jeszcze numery z boku, przejrzalem zapasy kalek i nic, probowalem zrobic samemu ale splywaja z papieru wiec chyba sie pokusze o takie litery co sie naklada na sucho.

Niestety zaliczyl takze maly upadek i niestety kosz oslony lampy (ten najbardziej kruchliwy i trudny element do zlozenia w tym modelu) sie polamal, bede musial wiec dorobic jakies uszkodzenia itp:

P1010128.jpg

P1010129.jpg

P1010130.jpg

P1010131.jpg

P1010132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota, szczególnie iż sporo pracy w jego budowę włożyłeś!

Czekam na dalszy to prac z niecierpliwością.

 

Mam jedno pytanie techniczne jak mogę.

 

Mianowicie bardzo podobają mi się te zarysowania i przebicia na pługu.

I to z chęcią bym się dowiedział jaką techniją robiłeś te rysy i zadrapania?

Jest to faktyczne "podrapana" farba i widać przez nią warstwę "pod", czy czymś je malowałeś?

Najlepiej widać właśnie o co mi chodzi, na tym ostatnim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota, szczególnie iż sporo pracy w jego budowę włożyłeś!

Czekam na dalszy to prac z niecierpliwością.

 

Mam jedno pytanie techniczne jak mogę.

 

Mianowicie bardzo podobają mi się te zarysowania i przebicia na pługu.

I to z chęcią bym się dowiedział jaką techniją robiłeś te rysy i zadrapania?

Jest to faktyczne "podrapana" farba i widać przez nią warstwę "pod", czy czymś je malowałeś?

Najlepiej widać właśnie o co mi chodzi, na tym ostatnim zdjęciu.

 

Ta sa faktycznie zadrapania zrobione papierem sciernym i pilnikiem. Poniewaz podklad byl czarny, od razu ladnie widac co i gdzie. Na to przyjdzie metalizer i delikatny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora, zbytniego postepu pewnie i tak widac nie bedzie, szczegolnie ze mam klopoty z uzyskaniem calkowitego matu. Polozylem 3 warstwy Vallejo i nadal sie swieci. Popracowalem troche nad zuzyciem pojazdu i poprobowalem takze biedronke (poraz pierwszy i tak troche niesmialo).

Wsteony uklad bambetli:

P1010164.jpg

P1010165.jpg

P1010166.jpg

P1010167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.