Skocz do zawartości

M3 Grant "LULBELLE"


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dweler- napisz do mnie na gg albo na pw, ale to póżniej bo nie jestem u siebie w domu . A o ile się nie mylę osoby które ściągają filmy nie są przestępcami (dopóki trzymają film na dysku--jeżeli na płycie to już są ). Piratem jest osoba która udostępnia ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ja przesiedziałem na "stop-klatce" żeby zobaczyć jakie nr miał czołg , ale w końcu mam. U.S.A W 304.512 no i oczywiście białym wymalowane LULUBELLE. No właśnie. W sprawie farby i koloru zastanawiam się jaki dać kolor na czołg, bo nie jest ani khaki(przynajmniej tak mi się wydaje), ani w kolorze piaskowym i w jakim kolorze nr. boczne pojazdu(pewnie zrobię w czarnym, ale widziałem też w białym{{ biały odpada }} i niebieskim). Pozdrawiam

P.S.

Prosiłbym moderatora o zmianę w temacie. Mianowicie wykasować słowo Grant a pozostawienie Lee...o ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak się Was poradzić. jakie malowanie zastosować. Na filmie ciężko stwierdzić. W sklepie modelarskim mi poradzili żebym pomalował na piaskowy, ale nie jestem do końca przekonany do tego koloru. Zresztą wytłumaczę dlaczego. Mianowicie w filmie występują żołnierze brytyjscy i jak wiadomo w walkach w afryce mieli oni mundury w kolorze piasku a jak stoją (na filmie) obok czołgu to M3 jest przy nich jak prawie czarny(a oni są jasno-szarzy. Wiem że moje tłumaczenie jest na tzw. "chłopski rozum" ale chciałem jakoś Wam to przedstawić. Dla wyjaśnienia krótki odcinek z filmu z bohaterem (M3 Lee) i czołgistami LULUBELLE.

http://www.youtube.com/watch?v=EU2EzNKXOzw&feature=related

Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobic wersję amerykańską, to one były oliwkowe, czasami jakieś piaskowe lub szare plamy. Ale na afrykańskim słońcu szybko blakły i do tego ten kurz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skoti . No to LULUBELLE będzie oliwkowa. Dodam jeszcze troszkę fotek.

>>Na tych dwóch plakatach widać kolor czołgu (oliwka lub khaki)<<

4b1a1eed7037caa1.jpg

b1875b21f17a3648.jpg

Tu jeszcze dwa plakaciki :

b6ffc4c1c2b431d1.jpg

456fe4979d4c90ad.jpg

A tu zdjęcia z kręcenia scen :

e6ff939c6f39fb16med.png

1a24d9573b86ca44med.jpg

45f6ea74a662139cmed.jpg

 

 

Zdjęcia czołgu którego tak dawno nie pokazywałem wrzuce jutro jak tylko słonko zaświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra i kolejne zdjęcia.

 

Części przygotowane do lakierni

547073999af6f126med.jpg

Wnętrze wieży

5ba99ee9dd2761a1med.jpg

Wnętrze

85186dcef4ba674cmed.jpg

Starałem się pozostawić jak najwięcej otwartych włazów żeby coś było widać w środku, ale i tak za dużo nie będzie. Dlatego wyciąłem nawet okienko w wieży.

99158051bfb6d63dmed.jpg

I teraz uwaga. Jak Wam się podoba na razie. Za dużo, w sam raz czy może za mało kużenia??

5771318b80035ef0med.jpg

30f196ad0f987977med.jpg

60db98384876c358med.jpg

Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Chyba wszystko Sherman-o podobne było jeżdżącą trumną. Za to ja gdzieś wyczytałem że M3 jak dostał większym kal. i jeżeli cała załoga nie zginęła od trafienia to ginęła od poszatkowania przez nity (których w M3 jak wiadomo jest od cholery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afruch Fotki fajne, ale przeczytaj sobie temat od początku i zobaczysz że robię model który będzie odzwierciedlał M3 z filmu Sahara 1943. Więc wszystko co jest w czołgu na filmie mam zamiar przenieść na model. Ale i tak dzięki.

 

Wracając do modelu. Wygiąłem nawet lewy błotnik tak jak ma na filmie. Troszkę to widać na zdjęciu od spodu. Póżniej dodam zdjęcie porównawcze

P.S.

Ponawiam prośbę o ocenę kużenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem gdzieś że te czołgi były na paliwo lotnicze albo coś w tym stylu i gdy stały z właczonym silnikiem robiły chmurę czarnego dymu i nawet jeśli pocisk przeleciał prze tę chmurę to silnik wybuchał co kończyło zabawe i czołg nie był już do użytku.co oznacza że np.rura wydechowa powinna być zakurzona i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię model który będzie odzwierciedlał M3 z filmu Sahara 1943

Robisz Granta, a w filmie jest Lee.

Bo dzięki drugiemu zdjęciu wiem jak powinny "wisieć" gąski

Nie sugerowałbym się drugim zdięciem, czołg na nim ma najprawdopodobniej zerwana gąsienicę. W sprawnym jest bardziej napięta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałbym się drugim zdięciem, czołg na nim ma najprawdopodobniej zerwana gąsienicę. W sprawnym jest bardziej napięta.

Pozdrawiam.

 

Dokładnie. Napięcie gąsek jest u Granta identyczne jak w wczesnych Shermanach a z nimi fotek i ich układem jezdnym jest od groma, wiec można sobie łatwo znaleźć wzór ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz Granta, a w filmie jest Lee.

Już nawet temat poprawiłem. Model jest Grant ale posiada też części żeby zrobic Lee i to właśnie Lee robię. mart72 wiem że w filmie jest Lee,już do tego doszliśmy(nie po to studiowałem cały film). Tak to bym tylu zmian nie powprowadzał jakbym robił Granta ... w sumie to bym nic nie zmienił. A więc po raz kolejny mówię/piszę jakby nawet ktoś nie wierzył To jest Lee.

 

A co do gąsek to i może macie faktycznie rację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet temat poprawiłem. Model jest Grant ale posiada też części żeby zrobic Lee i to właśnie Lee robię. mart72 wiem że w filmie jest Lee,już do tego doszliśmy(nie po to studiowałem cały film). Tak to bym tylu zmian nie powprowadzał jakbym robił Granta ... w sumie to bym nic nie zmienił. A więc po raz kolejny mówię/piszę jakby nawet ktoś nie wierzył To jest Lee.

Ale się zawziąłeś

Model jest Grant ale posiada też części żeby zrobic Lee i to właśnie Lee robię

A które to części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garant od Lee w zasadzie różnił się tylko wieżyczką dowódcy i typem radiostacji bo angole chcieli swoją wersje a nie amerykańską. W moim posiadaniu jest ciekawy artykuł o Lee/Garancie z fabrycznymi fotkami jak i z późniejszego okresu. Wiec jeżeli kolega Michalw jest zainteresowany to prześle na pw skan o ile mi drukarka znowu psikusa nie strzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawziąłem się, po prostu chce zrobic jak najwierniejszą replikę M-3 z filmu. Części które są do zrobienia w zestawie Lee zamiast Granta to te rzeczy które pokazywałem wcześniej czyli np. inne błotniki, układ jezdny, skrzynie na tyle inna krótsza lufa i tak jak wspomniał KARPIU wieża (czyli w sumie dodatek na niej w postaci dod. stanowiska ka-emu). Czyli jednak troszkę tego jest. Żeby wiernie (przynajmniej się tak postaram) odtowrzyc filmową M trójkę tak jak wcześniej też pisałem wygiąłem błotnik i narzędzia porozkładam tak jak ma na filmie. Jak już go pomaluję zacznę wrzuca zdjęcia mojego Lee i LULUBELLE dla porównania.

 

P.S.

A Wy nadal nie powiedzieliście mi czy tak może byc przykurzony Mig-em czy nie ???

Żebym potem nie przedobrzył tak jak z PzKpfwII i zatopił go w Mig-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy nadal nie powiedzieliście mi czy tak może byc przykurzony Mig-em czy nie ???

Żebym potem nie przedobrzył tak jak z PzKpfwII i zatopił go w Mig-u.

 

Może być choć dla mnie ten kolor malowania powinien być jeszcze bardziej wyblaknięty/przetarty.

 

 

Nie zawziąłem się, po prostu chce zrobic jak najwierniejszą replikę M-3 z filmu

 

No to raczej a wykonalne, gdyż posiadasz model "General Grant" z zakładów Pullmana. nawet jak wywalisz osłony boczne to główne różnicę z Lee to: brak wieżyczki dowódcy, odmienny kształt wieży (u Granta jest powiększona, bo Brytyjczycy montowali radio czołgowe w wieżyce)

 

Dobra skan mi siadł wiec wstawię fotki, jakość nie najgorsza

 

DSCN5981.jpg

DSCN5983.jpg

DSCN5984.jpg

DSCN5985.jpg

DSCN5986.jpg

DSCN5987.jpg

DSCN5988.jpg

DSCN5989.jpg

DSCN5990.jpg

DSCN5991.jpg

DSCN5992.jpg

DSCN5993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.