Skocz do zawartości

M3 Grant "LULBELLE"


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekajcie ,czekajcie . Teraz znowu ja się pogubiłem. Wyczytałem że jedną z różnic między Grantem a Lee jest owa wieża ( tak jak rozmawialiśmy), i różnica jest taka że... w Grancie jest wieża zwykła taka jak na 2 ost. zdjęciach od Karpia, a w Lee jest wieża jak na pierwszym zdjęciu od tej samej osoby. Teraz pytanie czy moje informacje są błędne czy poprawne. Bo opierając się na tych inf. zrobiłem wieżę właśnie jak jest pokazane na pierwszej fotce i do tego M3 z filmu ma identyczną. Więc teraz może powstaje nowe pytanie: czy w filmie jest Grant czy Lee?

 

P.S.

KARPIU-Wielkie dzięki za fotki

P.S.2.

Dzięki że temat się rozwija i chętnie(mam nadzieję) tu zaglądacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KARPIU, czy my tracimy czas?

 

 

mart72 w końcu po to jesteśmy aby wspomagać projekty

 

A teraz co do pytań Michalw

 

W filmie występuje wersja M3 Lee o czym świadczy: amerykańce nie używali Garantów, typ wieży i wszech dostępne fotki...

 

Masz model academy grant to masz wieże o wydłużonym kształcie do tyłu i bardziej po bokach zaokrąglona, do tego angole przeważnie likwidowali najwyższą wieżyczkę ze względu iż i tak sam czołg był bardzo wysoki.

 

Możesz porównać fotki

 

Reasumując masz inny typ wieżyczki, który diametralnie się różni od tego który występuje w filmie. Już pominę fakt drobnych prawie niezauważalnych różnic w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARPIU i mart72- raz jeszcze dzięki za pomoc. Pytania z mojej strony już się w tym momencie skończyły. Byłem przekonany że chodzi tylko o dodatek na wieży czyli to stanowisko "ka-emu". Nie zdawałem sobie sprawy z samego wyglądu wieży. Teraz jak się bardziej przyjrzałem faktycznie jest różnica.

 

Teraz mogę powiedzieć że w sumie robię M3 z filmu ale na tyle na ile pozwalają mi na to części. Czyli jedyną większą różnica mojego a filmowego czołgu powinien być kształt wież.

 

Tutaj jest ten wygięty błotnik o którym wspominałem

b16c9b2de7d86791med.jpg

Gaśnica

3a7f009f7114b3a2med.jpg

Widok ogólny

713931ae4121b7c2med.jpg

37bd0607ac9363bfmed.jpg

KARPIU-na 10 fotce od Ciebie M3 ma jakąś "skrzynkę" na przodzie. Na filmie też ją ma. Czy była ona na gąski?? W filmie coś w niej jest ale nie mogę sie dopatrzeć co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z prawej była na różnorakie duperele załogi,dodatkowe narzędzia itp,montowano na niej rozrusznik silnika,a ta z lewej była zwykłą nadbudówką do której upychano koce i inne ciuch załogi na czas zimnych nocy. Upychali też kanistry lub amunicje do karabinów. Co do gąsek to raczej ich nie wozili, choć oczywiście mógł zdarzyć się wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stary można ale podstawowe pytanie czy aż ci tak na tym zależy, bo za tą cenę to będziesz miał już na polowe M3 LEE academy ;p

 

link do wieży

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1132-alco-turret-stowage-p-9075.html

 

a co do kalek to rozumiem,że potrzeba ci głównie do zrobienia napisu tak? I tak kalki z academy są marnej jakości ale napis bym zrobił od aerka wyjdzie duuuuzo taniej bo tylko biała farba i taśma maskująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51,70 zł...o cholerka . No to nie za bardzo. A co do napisu to właśnie nie wiem czy uda mi się zrobić takie małe szablony. No cóż popróbować można. Mam teraz wolne od pracy więc mogę cosik pokombinować. Rano postaram się wrzucić nowe foto eM Trójki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej. Zdjęcia po wstępnym kurzeniu. Oznaczenia pomalowałem odręcznie i nie są za super, ale już ich nie będę zmieniał.

e3ab6858d4dff728med.jpg

41d72cde452ae4f6med.jpg

851aad0f8624ea29med.jpg

7df90eafefb4192amed.jpg

Skrzynka na przodzie też nie jest za super, ale chyba bardzo żle nie wygląda

49c9e7af76604bb9med.jpg

Zdjęcia co widać w środku

bf31b94c2e4c5027med.jpg

d8712ebbb09946e3med.jpg

222b67df857a10f4med.jpg

A teraz Wasza kolej--->Komentujcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten kolor na pewno jest dobry bo chyba jest za ciemny. malowanie ma być jak z filmu wiec kolor piaskowy odpada a z fotek "filmowych" tank ma bardziej odcień szaro-błękitny niż szaroczarny. Jak dla mnie napisy wyszły okej, bo przecież w warunkach frontowych załogi nie malowały sowich godeł czy nazw na maszynach idealnie linia w linie. Osobiście bym dowalił jeszcze trochę piachu, porobił więcej otarć na pancerzu, no i podniszczyłbym gumowe nakładki na gąskach i multum piachu w szczeliny i powbijanego w gumę.

 

A tak poza tym to reszta jest okej, trzymaj tak dalej a model będzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARPIU-Dzięki, zmotywowałeś mnie do dalszej pracy.

 

 

Już pomalowałem dwie figurki które zostały z Dragona od mojego Shermana. Tak dokładnie to są to te.

f120678b13baad68.jpg

Ten z klamką będzie Bogartem .

Już powoli myślę nad dioramą i szukam zdjęc jakichś budynków ze scenerii Afryki. Oczywiście mam już zdjęcia opuszczonego budynku z filmu, który będę się starał zrobic. Ale o tym póżniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie praca stanęła w miejscu. Powód...praca. Nie mam na razie za dużo czasu żeby coś ogarnąc. Ogólnie powiem że kończę wnętrze wieży, bardziej przykurzyłem całośc czołgu, dodałem wcześniej wyposażenie (łopatkę, itp.). Dioramka...na razie mam w głowie budynek już mocno skruszały, M3 stojące obok jednego z kanistrem wychodzącego z domku a drugiego tuż przy LULUBELLE. Tak to planuje, zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Pytanie:

Czy kanistry z wodą były jakoś inaczej malowane??

Jak ja służyłem to były oznaczone czerwonym paskiem.

Jak to było w II wojnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie praca stanęła w miejscu. Powód...praca.

Znam to

Czy kanistry z wodą były jakoś inaczej malowane??

Myślę, że możesz sobie pozwolić na pewną dowolność w tym temacie, olive drab, piaskowy itd, a może nawet panzergrau, który mógłby trochę urozmaicić wygląd pojazdu. Obie strony wykorzystywały zdobyczny osprzęt, nawet zdobyczne zapasy farby chyba. Co do oznaczeń - nie wiem, mogło coś być, żeby przez pomyłkę benzyny nie łyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kanisterki mają być zdobyczne to ma się rozumieć od Afrika Korps to kanistry z wodą miały namalowane białe pasy tworzące krzyż po środku po obu bokach.

 

 

Cześć amerykańskich i brytyjskich oddziałów stosowało identyczne oznakowanie. LRDG natomiast oznaczało kanistry z wodą białymi cyframi lub literami określając dokładnie dla jakiego oddziału jest przypisany dany zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARPIU- a masz jakieś foto takiego. Żebym miał na czym się wzorować?

 

Tak na razie wyglądają figurki ( jeszcze nie doszedłem do tego żeby je robic ładnie)

31950341b9fcf970med.jpg

6ea41f985fa23ec7med.jpg

Zdjęcia takie sobie bo dopiero wróciłem z roboty. Kanister na razie pomalowany na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u tego koleżki z pistoletem bardzo to widać. O ile ślad na spodniach od biedy mógłby ujść za zaprasowany kant , co raczej wątpliwe w warunkach bojowych, to ślad na opinaczu nie pozostawia wątpliwości, że skucha . Cała reszta dobrze się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.