Skocz do zawartości

Messershchmitt bf109E-4 1940 Hans von Hahn


afruch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać modelarską. Mam problem z pewnym samolocikiem. Położyłem surfacera. Na spód i boki błękit revell #49, na skrzydła i górę szarą mieszankę revell #76 i humbrol #33. Kamuflaż dopełniłem revellem #40. No i żółty na dziobie i ogonie. Jeszcze zostało na boku plamki domalować tylko trochę nie wiem jak. W instrukcji podane były tylko kolory RLM. Strasznie mnie gryzie to malowanie. Z jednej strony mi się podoba bo w miarę ładnie wyszło ale z drugiej strony trochę mi nie pasi bo myślę że kolory strasznie poprzekłamywane. Zmywać czy może być. Wiem wiem filtr wklejony w szalonym pędzie "o jak fajnie". No i jeszcze co to znaczy zafiltrować model wrzucić w filtry o co tu chodzi? Sami oceńcie po fotkach:

 

DSC00660.JPG

 

DSC00661.JPG

 

DSC00662.JPG

 

DSC00663.JPG

 

DSC00664.JPG

 

 

Jeszcze dwa przeprosiny za zaczęcie warsztatu już na takim etapie prac. I drugie za jakość zdjęć ale nie mam dostępu do aparatu i robione były telefonem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym modelu mowa. Ten sam mam w instrukcji. No trudno będzie tak jak jest nie będe zmieniał tylko lekko poprawie i przyciemnię washem. Ale w kwestii malowania to proszę o wyrozumiałość mieszkam w małym mieście gdzie farby modelarskie są w jednym sklepie. I to tylko 3 kolory humbrol pare valejo no i kilka revelli w papierniczym. Więc pomalowałem na te kolory z konieczności że tak powiem. Teraz przeprowadzam się do Gdańska więc takich merytorycznych omyłek raczej nie planuje już popełniać.

 

Dzięki za zdjęcia i linki na pewno okażą się pomocne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tę stronkę swojego mesia pomalowałem dokładnie tak jak na zdięciu

Bf109e2oClock.jpg

 

Na naszym forum zawsze, o ile to możliwe, wstawiamy bezpośrednio zdjęcia zamiast link do nich (ewentualnie miniaturkę, która jest linkiem do dużego rozmiaru) - jest nawet NATO odpowiedni zapis w regulaminie. Poprawiłem Twój post, jednakże usilnie proszę o zastosowanie się do naszych ustaleń.

 

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam witam. Przez przeprowadzkę na studia nie miałem wogóle czasu nic robić przy modelach. Ale znalazłem troszkę czasu i zwashowałem i pokurzyłem/pobrudziłem messera. Zdaję sobie sprawę że jest mocno brudny, wash jest intensywny ale robię to drugi raz w życiu. Więc myśle że nie jest źle. Samolot ma kilka błędów merytorycznych. Min kolor, filtr oraz układ kamuflażu. Ale po zepsuciu go w ten sposób dostatecznie uznałem że dokończe go najlepiej jak potrafię aby przećwiczyć różne techniki. Oto zdjęcia, zapraszam do oglądania i proszę o komentowanie.

 

Jedno zdjęcie z kombinowania kabiny pilota, Pierwszy raz współpracowałem z blaszkami.

 

DSC00508.JPG

 

 

No i cała reszta:

 

DSC00684.JPG

 

DSC00683.JPG

 

DSC00685.JPG

 

DSC00686.JPG

 

DSC00687.JPG

 

DSC00688.JPG

 

DSC00692.JPG

 

DSC00693.JPG

 

DSC00702.JPG

 

DSC00701.JPG

 

DSC00700.JPG

 

DSC00699.JPG

 

DSC00698.JPG

 

DSC00697.JPG

 

DSC00696.JPG

 

DSC00695.JPG

 

DSC00694.JPG

 

DSC00703.JPG

 

DSC00704.JPG

 

DSC00705.JPG

 

DSC00706.JPG

 

 

Tu to co mi jeszcze zostało czyli owiewka:

 

DSC00707.JPG

 

 

A tu takie małe zestawienie:

 

DSC00708.JPG

 

DSC00709.JPG

 

Na całość tylko brakuje lakieru matowego jak na razie całość błyszczy sie sidoluxem.

Jak zwykle jako początkujący proszę o krytykę i porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 1:72?. Brakuje linii podziału wzdłuż ogona od spodu. Przewody hamulcowe nie były raczej obwijane wokół goleni podwozia(o ile w 109'kach w ogóle występowały), a i same golenie chyba trochę do przodu powinny wychodzić. Co ze swastykami?.

 

Poza tym przyjemnie się prezentuje..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocny wash to nie jest pancerka

No tak też tak uważam, ale po 2 warstwach sido wash się scierał razem z farbą. Farba humbroll/revell a wash to czerń kostna olej dla plastyków.

 

A tak jak na pierwszy raz to naprawde fajnie

Drugi..

 

To jest 1:72?

Tak jest.

 

Brakuje linii podziału wzdłuż ogona od spodu

A były?

 

Co ze swastykami?

Takie kwadraciki były w kalkomanii instrukcji i wogóle wszędzie, mój błąd nie zastanawiałem się nad tym.

 

Przewody hamulcowe nie były raczej obwijane wokół goleni

Oderwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.