Skocz do zawartości

P-47D-30 Revell 1:72


west

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam nadzieję, że nie znudzi Was kolejny "dzbanek" w warsztacie.

Myślę, że nie muszę przedstawiać zestawu który zna chyba każdy.

Thunderbolt jest taką małą odskocznią od drugiego modelu na warsztacie - Avengera w 1:48 który rodzi się w wielkich bólach.

Potrzebowałem czegoś nieskomplikowanego i w wybranej skali - wybór padł na Thunderbolta.

 

Na pierwszy ogień poszła kabina pilota.

 

Położyłem podkład Mr. Surfacer 1000 a następnie farbę Mr. Color Interior Green (27).

 

Efekt:

 

60641195.jpg

 

Od rana zabiorę się za pasy, oraz małą waloryzację.

 

Pomalowane tym samym zestawem co w/w - wnęki podwozia:

 

39680466.jpg

 

Kabina:

 

91541383.jpg

 

Pokrywy goleni podwozia wycięte i pomalowane:

 

38872318.jpg

 

Wstępna obróbka panelu:

 

71502785.jpg

 

I na dziś to tyle, od rana dalsza praca. Postępy będę się starał sukcesywnie umieszczać na forum.

 

Pozdrawiam,

 

West

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pracę nad tablicą przyrządów:

 

tablicaw.jpg

 

tablica1.jpg

 

Po sklejeniu połówek kadłuba konieczne było małe szpachlowanie, zamaskowałem również owiewkę przy pomocy taśmy Tamyia i psiknąłem podkładem:

 

szpachlaprzod.jpg

 

kabinaodtylu.jpg

 

kabinaodgory.jpg

 

fotelodprzodu.jpg

 

Owiewka docelowo ma być otwarta:

 

owiewkanamiejscu.jpg

 

I jedno ze skrzydeł już schnie:

 

szkrzydlo.jpg

 

szkrzydlo1.jpg

 

A to teatr zmagań:

 

warsztat.jpg

 

Generalnie model skleja się bardzo przyjemnie, choć jest dość dużo uproszczeń które psują zabawę.

Pierwszy raz malowałem farbami Gunze i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie mam tylko pomysłu jaką farbą psiknąć model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Twój temat śledzę od samego początku więc podana przez Ciebie fotka jest mi świetnie znana Wybór padł, Mr. Hobby Super Metal SM01!

 

Na sam koniec dnia pomalowałem opony, do maskowania felgi użyłem Mr. Masking Sol Neo. Farba którą malowałem to Pactra Black Matt. Bliższa na zdjęciu felga wydaje się zniekształcona ale to tylko resztki maski.

 

opony.jpg

 

Pozdrawiam,

 

West

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy to dramat jest i ogólnie Thunderboltopoodbny produkt.

Czemu wszyscy malują wnętrze na IG to ja nie wiem...

 

Witaj!

 

Egzemplarz który tworzę miał właśnie wnętrze w Interior Green stąd ten kolor. Z tego co widziałem na licznych fotkach z udziałem Thunderboltów to wszystkie występowały w właśnie takim kolorze, różniły się jedynie odcieniami - druga sprawa, że fotografie robiły też swoje. Wiem natomiast, że różniły się kolorami foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor już poprawiłem, położyłem lakier bezbarwny. Kolor się błyszczy, aczkolwiek nie jest to 100% tego co mogłem uzyskać z tej farby.

Na chwilę obecną nie wytrzymałem i położyłem trzy kalki celem wypróbowania płynów Mr. Mark Setter i Mr. Mark Softer. Kalki ułożyły się dość ładnie jak na taki staż z modelarstwem jak mój. Oczywiście nie obyło się bez paru baboli ale to już pozostawiam do Waszej oceny.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałem dalej z kalkami, niestety przesadziłem ze zmiękczaczem i w efekcie w dwóch miejscach kalka się rozpłynęła(?). No nic, na czymś się człowiek musi nauczyć - jak za tę cenę to naprawdę fajny model.

Jakoś też zaczyna mi się śpieszyć co już w ogóle jest złym znakiem, na dziś zatem koniec bo efekt gorszy od obecnego stanu.

Jestem trochę rozczarowany bo myślałem, że uzyskam znacznie lepszej jakości model, ale jak na początki i tak jest (chyba) nieźle.

 

Jak to wygląda Waszym zdaniem?

 

 

SNV81247.jpg

 

SNV81248.jpg

 

SNV81249.jpg

 

SNV81250.jpg

 

SNV81251.jpg

 

SNV81253.jpg

 

SNV81255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale co się stało z krawędzią natarcia lewego skrzydła ? I ten srebrny - jakoś tak brokatowo wygląda..

Bardzo fajnie Ci wyszedł pas przeciwodblaskowy przed kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale co się stało z krawędzią natarcia lewego skrzydła ?

 

Kleiłem punktowo żeby nie przesadzić z klejem, ścisnąłem żabkami i wyglądało ok. Kiedy zdjąłem żabki element się rozszedł. Planuje podkleić to igłą i strzykawką.

 

I ten srebrny - jakoś tak brokatowo wygląda..

 

No niestety ale srebrny na zdjęciach wygląda kiepsko, na żywo wygląda lepiej. Większość fotek robię przy lampie, a nie w świetle dziennym.

 

Bardzo fajnie Ci wyszedł pas przeciwodblaskowy przed kabiną.

 

Dzięki, nareszcie jakieś dobre słowa. Wyszło tak jak planowałem - tylko tym razem niestety ;] Chociaż z przodu potrzebny jest mały retusz, błąd maskowania owiewki i połączenia owiewki z kadłubem.

 

Kalkę z numerem namoczę i przykleję jeszcze raz, właśnie położyłem na nią kawałek mokrej waty i czekam aż odejdzie - chyba odejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim sk?adziku dzbanuszka (Academy 2174) i chyba nied?ugo z nim rusz? . Jaki metalizer polecicie ?eby powierzchnia nie wygl?da?a bylejak ? I jakie kolory u?y? do wn?k bo jako? nie mog? dobra? koloru, do kokpitu interior green?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.