Skocz do zawartości

L.R.D.G. & Pz.Kpfw.II Ausf.F Revell 1:76


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... wiem że zakładam kolejny temat, ale mam nadzieję że to skończę (dość szybko)

 

To jest takie coś:

rev_03225.jpg

W środku mamy Jeepa, Chevroleta 30 cwt

4 figurki i podstawkę.

 

Zacząłem spontanicznie, leżał sobie w szafie taki smutny z paroma pomalowanymi na piaskowo częściami, jeszcze w ramkach ( )

Będzie z pudła na 99%.

 

Miałem w ogóle nie zakładać tematu ale jako że mam małe doświadczenie z pancerką chce się czegoś nauczyć/dowiedzieć.

 

Na obecną chwile model wygląda tak:

LRDG007.jpg

LRDG008.jpg

LRDG009.jpg

 

Nie wygląda to imponująco, zwłaszcza tu i ówdzie wytarta papierem ściernym farba. Wszystko to włączenie z dziurami zostanie zaszpachlowane.

 

Największy mój problem to obijanie, brudzenie itp itd. nie zbyt mam pojęcie jak to zrobić, a raczej jak to powinno wyglądać. Zwłaszcza rama - jak powinna być obita, jeśli ma ktoś zdjęcia modeli tego typu z poobijaną ramą to byłbym wdzięczny. Także fajnie by było zobaczyć jak zrobione są te modele (też i w innej skali) przez samych forumowiczów

 

Jeep na razie nie zaczęty

 

Przód, maska paka i rama są oddzielnie.

P.S. To jest stary Matchbox.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Część tego znam, ale zawsze lepiej mieć jeszcze więcej materiałów.

 

Jutro spróbuje skończyć podwozie, czyli wash i obijanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie

 

Na razie nie dużo się zadziało w modelach, poobijałem i zwashowałem ramę, wiem że jest dość mocno i średnio (w wyglądzie) obita, ale podwozia i tak prawie nie będzie widać a dodatkowo zostanie opigmentpowane.

LRDG013.jpg

LRDG014.jpg

 

Nie bijcie zbyt mocno dopiero się uczę tego

 

 

 

Natomiast zmieniło się w planach całości, wymyśliłem że dam to na dioramkę. Wielkości zgiętej na pół kartki A4 (to chyba A5 wychodzi ).

Będzie przedstawiać jadący patrol (Chevroleta i Jeepa) i pozostawionego Pz.II. Będzie to Revell w tej samej oczywiście skali:

1301_rd.jpg

 

Sam Pz.II zostanie pomalowany na PanzerGrau, żeby przełamać tą piaskową kolorystykę całej scenki. Jego pozostawienie będzie spowodowane uszkodzeniem gąsienic bądź braku paliwa (tego jeszcze nie wiem)

 

A tu taka próbka:

LRDG010.jpg

LRDG011.jpg

 

Wykorzystałem tu wannę od Pz.IV Dragona oraz skrzynki i kanistry Academy które rozrzucę wokół modelu czołgu

 

Fakt nie zbyt bogata w szczegóły dioramka, ale od czegoś trzeba zaczynać prawda?

 

Cały ten pomysł powoduje pewne zmiany w samym czasie projektu, nie mam funduszy obecnie na zakup tej II-ki oraz pasty Vallejo z której chcę zrobić fragment pustyni, a jeszcze chciałbym coś zrobić na konkurs. Więc teraz kleje te dwa samochodziki prawie do końca, a +/- w połowie grudnia wrócę z tym żeby zrobić Pz.II i dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki postęp, nie wielki ale zawsze.

Wykonałem drewno, faktura już była ja tylko pomalowałem, użyłem 2 kolorów. Na pace można zobaczyć takie poszarpania, na granicy drewna z piaskowy, już to poprawiłem. Całość właśnie się klei.

LRDG017.jpg

 

Czy ma ktoś może jakieś coś ze spisem "gdzie kiedy i po co" odbywały się dane patrole? Dokładniej to mam na myśli R4 i T6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie idą Ci prace. Pomysł ze scenką przypadł mi do gustu.

 

Dzięki

A już myślałem, że tylko ja tu zaglądam. :P

 

To tak:

Jeep zaczęty, maska i rama nie są przyklejone.

LRDG018.jpg

LRDG019.jpg

W sumie to średnio przypomina Jeepa ale i tak jest lepiej niż u Academy.

 

Chevy:

LRDG020.jpg

 

Najbardziej podoba mi się to drewienko, wiem wiem nad rysowaniem muszę popracować, choć przypadła mi do gustu jego dużo ilość w modelach, więc i tak u mnie będzie.

 

Zderzak, do poprawy...

LRDG021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to jest za kolor? Wpada w dziwny róż. Wg wszystkich znaków na niebie i ziemi powinien to być Light Stone No.61 B.S.381-1930.

 

2. Czemu u licha malujesz przed sklejeniem? Wygląda to fatalnie - strasznie niechlujnie. Nawet na tak jasnym kolorze widać mazy po pędzlu...

 

3. W kilku miejscach (jeep) widać niedoróbki w obrabianiu plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to jest za kolor? Wpada w dziwny róż. Wg wszystkich znaków na niebie i ziemi powinien to być Light Stone No.61 B.S.381-1930.

 

Fakt wchodzi w róż ale na zdjęciach tylko. To jest sand Model Mastera, taki sam używałem na swoim CAPRONI. Patrząc na zdjęcia prawdziwków jest trochę bledszy od oryginału ale wash i brudzenie to zmienią.

 

 

2. Czemu u licha malujesz przed sklejeniem? Wygląda to fatalnie - strasznie niechlujnie. Nawet na tak jasnym kolorze widać mazy po pędzlu...

 

Tu zacytuje sam siebie:

leżał sobie w szafie taki smutny z paroma pomalowanymi na piaskowo częściami, jeszcze w ramkach ( )

 

Jestem świadom, że tak się nie robi, ale skoro już było to farby pozbyłem się tylko tam gdzie przeszkadzała bądź była nie ładnie położona.

 

3. W kilku miejscach (jeep) widać niedoróbki w obrabianiu plastiku.

 

Wiem, będzie wszystko pięknie ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciąg dalszy:

 

Po pierwsze wiecie co za karabin na pace

5.jpg

 

Mam coś takiego u siebie (baterie mi padły a zapomniałem zrobić zdjęcia tego zestawowego), a nie wiem jak się zwie => nie wiem jak powinien wyglądać.

 

Prace:

Rama Jeepa pomalowana i porysowana:

LRDG022.jpg

 

I tak to się prezentuje na po bezklejnym ułożeniu:

LRDG025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prace jakoś idą, ale naprawdę wolno - szkoła.

 

Zastanawiam się jak bym mógł zrobić tą dioramę. Myślałem o wykorzystaniu Pasty Piaskowej Vallejo.

val26215t.jpg

 

Tylko nie wiem czy nadaje się do takiej skali. Jeśli nie, to czy może ktoś ma pomysł jak wykonać zwykłą pustynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widzę, że projekt nie poraża oglądalnością...

 

Do projektu dołącza wcześniej zapowiadany Pz.II F.

 

Usiadłem na 10 min i go w połowie skleiłem. W błotniku była dziura którą trzeba było zasłonić.

LRDG027.jpg

 

Skleiłem także wannę i wieżę, bardzo (nie)podoba mi się ta ściana bunkra na dolno-przedniej części wieży.

LRDG029.jpg

Spiłowałem to trochę, jednak na zdjęciu jest jeszcze przed modyfikacją.

 

Zmianie uległ plan wykonania dioramki, nie ma sensu kupować tej pasty Vallejo, bo ziarenka w 1:76 były by i tak nie widoczne - ot, takie odkrycie.

 

Dalsze prace, bo ja wiem, pewnie dopiero za tydzień, może dwa coś pokażę. Muszę skoczyć do Martoli po kolorek na Pz.II.

A sam Chevy i Jeep. Pomalowałem wstępnie kanistry z paliwem. Będę je musiał posklejać tylko. Niestety Chevrolet miał wypadek i musiałem zmyć mu farbę z maski. Dwa kroki w przód i jeden w tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 to prawda z tym różem, widziałem kilka modeli LRDG pomalowanych na różowo, choć większość autentycznych była w malowaniu piaskowym.

http://blindkat.hegewisch.net/lrdg/camo.html

 

Mój jak już pisałem, model nie jest różowy, a to co widać na zdjęciach to efekt oświetlenia.

 

W jaki sposób robiłeś brudzenie Cheviego?

 

Amatorszczyzna, dopiero z tym próbuje, Chevy i Jeep były rysowane tą samą "techniką" - mam stary pędzel z dość twardym i sztywnym włosiem, taki typu "lekcje plastyki w podstawówce".

Pociąłem go żeby końcówka nie była równa.

 

pedzel.jpg

 

1. Maczam delikatnie końcówkę w gun metalu,

2. Lekko wycieram nadmiar o kartkę,

3. Delikatnie najdłuższymi włoskami przejeżdżam szybkimi ruchami po powierzchni

4. Powtarzam, powtarzam, powtarzam

 

Metoda wydaje się nie być zbyt precyzyjna, jednak można się wprawić i mieć tam rysy gdzie się chce, myślę, że na wstęp do pancerki mi to wystarczy, jak się bardziej rozwinę w tej kategorii to i lepsze metody rysowania modeli opanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książek nie mam, a jak ja Ci pokaże zdjęcia skoro wszystkie są czarno-białe.

O tym różu to się dowiedziałem z jakiegoś programu w TV o SASie, była tam mowa, że w Afryce pojazdy SASu były malowane też i na takie lekki róż. Więc czemu by i pojazdy LRDG miałoby nie być tak pomalowane, w sumie SAS i LRDG czasem działały wspólnie.

Z resztą, podałem stronę na której to jest, a nie tylko na tej można o tym przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej dioramki bardziej pasowałby np. rozbity Opel Blitz niż IIjka, ale nvmd.

 

Ja bym całego Chewroleta wykompał w cleanluxie na Twoim miejscu. Malowanie de nowo na pewno dobrze by mu zrobiło. A obicia wyglądają raczej jakby przejechał przez kałuże smoły. Na początek może pomaluj go całego "normalnie" a potem zacznij jakieś bardzo delikatne próby z otarciami.

Swoją drogą pojazdy są uzbrojone jak wozy SASu, LRDG miało znacznie lżej uzbrojone jeepy ( zazwyczaj jeden, dwa karabiny ), z ciężarówkami już różnie. Ta "armata" na pace to jakiś Vickers, na kabinie jest Lewis.

 

Szkoda że w 72jce nie ma takiego Cherwoleta ( jest jakaś żywica, ale to 15cwt ), można by pożenić go z włoską 20tką z Sahariany albo boforsem z Marsa ( kilka polskich 37mek używano na wozach LRDG )... Nie mówiąc o tym ile konwersji możnaby na bazie takiego samochodu popełnić, np polskie 157 i 112 od Lilltopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.