Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polski M1025 z ASK - Tamiya/Eduard 1:35 + scratch


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam następujące pytanie. Czy jeśli zdecyduję się zrobić małą podstawkę do Hummera, to nie złamię regulaminu i dalej będę mógł startować w tym dziale

Apdejt wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak świetna robota, czekam na finał. Jednak gryzie mnie jedna rzecz, a mianowicie przednia osłona strzelca. Ciężko mi to wytłumaczyć więc daje fote, porównaj kształty obu osłon, mam nadzieję, że zorientujessz się o co mi chodzi.

830.jpg

źródło: chyba Militaryphotos.net

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co Ci chodzi. nigdy tak się temu nie przyglądałem. Osłona najprawdopodobniej pochodzi z modelu Academy, a nie robiona przeze mnie. Z lewej strony nie uzyskam równoległości pomiędzy dachem a zagiętą częścią osłony. Musiałbym wtedy odciąć z dołu(możliwe) i dosztukować u góry(mało realne). Tym bardziej, że nałożyłem już na nią flagę , więc tak chyba zostanie.

Dajmy na to, że albo była inna od początku, albo chłopcy zniszczyli, nie mieli innej pod ręką bądź taką pożyczyli od Amerykanów i wymienili

Academy nie pomyślało( zresztą ja też ), za to Legend pomyślał. Tak powinno wyglądać:

a.jpg

Filipińczycy(stamtąd jest Academy?) po prostu pociągnęli wszystko w lini prostej...(element P12 na górnym zdjęciu)

 

Przy okazji

Czy jeśli zdecyduję się zrobić małą podstawkę do Hummera, to nie złamię regulaminu i dalej będę mógł startować w tym dziale Question
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Korea. Masz rację. Aczkolwiek na ramkach napisane jest że filipińskie

Następny(jeśli powstanie z Afganistanu) pewnie będzie inny, albo kupię Legenda. Chociaż w planach na razie mam tylko Humvee używany w kraju i nie wiem czy nie będzie to na razie ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w planach na razie mam tylko Humvee używany w kraju i nie wiem czy nie będzie to na razie ostatni

 

Co do modelu konkursowego - faktycznie pomyśl, czy nie da się jakoś mało inwazyjnie ściąć tego rogu. Poza tym wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róg mogę ściąć, nawet już bym się poświęcił i oderwał osłonę. Ale co z górnym Sztukowanie wyjdzie niezbyt dobrze. Ponadto osłona ku kantom zwęża się od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostawię Po pierwsze jak już pisałem nakleiłem flagę(drugiej nie mam). Po drugie nie zrobię takich nitów i nie wiem czy uda mi się wyciąć równiutkie półkole. Po trzecie nie po to załatwiałem z bodkiem66( )tą osłonę, żeby ją teraz odstawić.

I tak uważam, że model jest dość wiernie odwzorowany. W pierwszym poście napisałem

Zaznaczam jednak, że będę się także wzorował na innych Humvees, ale różnice będą znikome, a końcowy efekt nie będzie odbiegał od pierwszego zdjęcia.
. Nadrobimy wnętrzem i ogólnym wyglądem(mam nadzieję )

A teraz porobię coś jeszcze, żebym wieczorem miał co pokazać na forum.

Niestety moja drukarka zamiast czerwonych tablic "zachowaj odstęp" drukuje jakieś żółto-zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było tyle na dziś. Nie bardzo chce mi się opisywać, więc jak co to pytajcie

A przy okazji. Widział ktoś z was halo wokół księżyca? Nie chodzi mi o małe kółko, lecz o promieniu 20 razy takim jak księżyca który widzimy. Fajny i niepowtarzalny efekt. W pierwszej chwili nie bardzo wiedziałem o co biega

DSC07022.jpg

DSC07028.jpg

DSC07027.jpg

DSC07029.jpg

DSC07030.jpg

DSC07031.jpg

DSC07032.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lecimy dalej. Postanowiłem wziąć się za podstawkę. Sam model zostanie jeszcze dzisiaj dopieszczony różnymi efektami, defektami itd. Jeśli jutro będzie ładna pogoda to może zrobimy galeryję. No chyba, że macie jakieś pomysły co zmienić, co dodać itd.

Podstawka ma być tylko dodatkiem do modelu, więc przymknijcie oko

1. Pozyskujemy jakąś małą ramkę na zdjęcia.

DSC07034.jpg

2. Odchudzamy ją ze wszelkich zbędnych elementów i rozkładamy tak, aby łatwiej było nam pomierzyć i przyciąć papier ścierny imitujący asfalt.

DSC07035.jpg

3. Za pomocą noża rozprowadzam w miarę równą warstwę wikolu.

DSC07036.jpg

4. Następne czynności to zabawa z piaskiem, pigmentami itp. Muszę jeszcze parę rzeczy poprawić, ale to tylko detale. Pęknięcia wykonuję nacinając papier nożykiem i ewentualnie przyciemniając czarnym odcieniem. W jednym miejscu piasek jest jeszcze mokry, wikol nie wysechł.

DSC07037.jpg

DSC07041.jpg

I z modelem:

DSC07043.jpg

DSC07044.jpg

 

W świetle lampki wygląda to trochę inaczej. W rzeczywistości i bez makro jest dużo lepiej. Jednak nie ma się co usprawiedliwiać. To moja druga podstawka

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, chociaż przydałoby się wyraźniejsze odznaczenie gdzie kończy się droga a zaczyna pustynia.

Może nie krawężnik, ale zróżnicowanie poziomu drogi i pustyni.

 

W zamiarze miało być to co w rodzaju piachu nawianego przez wiatr, usypanego na drodze, bądź na przejściu pomiędzy asfaltem a poboczem.

Dzięki za opinie, zobaczę co da się zrobić, może podwyższę.

 

Pozdrawiam i cieszę się, że ktoś tu zagląda i co więcej nawet wam się chyba podoba

 

Edit:

Aczkolwiek chyba może tak zostać

afganistan_450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, nawet bardzo. Ale...

 

1. Pomaluj na czarno elementy zaczepów maski i wnętrze wlewu paliwa:

th_polski55.jpg

 

2. Wentylatory powinny być raczej szare albo czarne, u Ciebie są chyba srebrne:

th_polski4.jpg th_polski23.jpg

 

3. Może jakiś uchwyt na szpeje z tyłu? Albo chociaż kanistry?:

th_polski57.jpg th_polski47.jpg

 

4. Spróbuj zrobić DUKE'a. To w końcu tylko taki troszkę bardziej skomplikowany patyk:

th_polski57a.jpg

 

5. A może skrzynka amunicyjna na boku wieży?:

th_polski53.jpg th_polski56.jpg

 

Poza tym aż się prosi o ten napis "ISAF". Pokombinuj coś, bo warto. Nie zaszkodzi też pomarańczowa płachta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zaczepy poprawię, ale wzorując się na tym wlew paliwa zostanie:

polski134.jpg

Chociaż nie powiem,że czarny wygląda lepiej.

2.Myślałem, że srebrne są dobre Przemaluję na czarno albo poprzecieram.

3.Uchwytu nunu Tak wolę zostawić(kto wie co w przyszłości będę kleił )

4.DUKE Sam nie wiem. Mógłbym zrobić, aczkolwiek też jeszcze przemyślę. Na kilku zdjęciach m.in. na powyższym zdjęciu go nie ma. A poza tym jakoś nie bardzo mi ten patyk pasuje

5. Szmatka miała być. Ale nie miałem pomysłu z czego ją zrobić. Myślałem też o takiej lince( na przodzie). Ale plany też poszły...

polski130.jpg

 

Co do napisu ISAF, to wiem, że samemu nie zrobię go na tyle dobrze, aby poprawiał wygląd modelu. Co najwyżej go zepsuje.

 

Zdjęcia pozwoliłem sobie wstawić z konta kubisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadając Ci te rzeczy w poprzednim poście miałem ogólnie na myśli to, że jak na razie Twój Humvee wygląda bardzo dobrze, ale jednak goło i zbyt jednolicie. Wiem, że to nie koniec prac, ale skoro zabrałeś się za podstawkę, to być może planowałeś zostawić model tak jak jest. A moim zdaniem warto go trochę urozmaicić.

 

- skoro nie planujesz nic z tyłu, to mam nadzieję, że chociaż tablica ostrzegawcza będzie ,

- skoro nie robisz konkretnego egzemplarza, to pomyśl jednak o czarnym wlewie,

- na pomarańczowe panele używam ulotek sieci sklepów Avans albo OBI - mają ładne, pomarańczowe kartki ,

- DUKE to bardzo ciekawy element, sylwetka pojazdu jest z nim ciekawsza, ale jest to też urozmaicenie kolorystyczne modelu.

 

Oczywiście to takie luźne uwagi. Zrobisz po uważaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISAF też chyba popłynie, bo musiałbyś obniżyć flagę, więc przemalować model. Szkoda, bo jego zrobienie nie jest takie skomplikowane. Narysuj sobie szablon w Corelu, Illustratorze lub innej wektorówce, daj do wycięcia na ploterze tnącym i masz szablon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISAF też chyba popłynie, bo musiałbyś obniżyć flagę, więc przemalować model. Szkoda, bo jego zrobienie nie jest takie skomplikowane. Narysuj sobie szablon w Corelu, Illustratorze lub innej wektorówce, daj do wycięcia na ploterze tnącym i masz szablon.

 

Właśnie dlatego też flaga jest na środku. Wiedząc, że nie zrobię napisu przesunąłem ją do góry. Chociaż alternatywnie napis może być na tylnych drzwiach, ale wtedy trzeba też by dodać na maskę.

Co do plotera, to nie mam ani dojścia, ani pomysłu gdzie mogę to zrobić. Musiałbym wybrać się do jakiegoś innego, większego miasta, bo u mnie chyba nikt nim nie dysponuje.

Zresztą model już przeszedł washa i lakierowanie, więc chyba gra nie warta już świeczki.

Tym bardziej, że jeśli skleję kolejnego Humvee z Afganistanu, dodając mu napis, modele będą bardziej różnorodne.

 

Tak to wygląda na razie. Teraz zastanawiam się jak przyczepić tylny znak.

Zostaje pokombinować z suchym pędzlem, jakieś ślady eksploatacji i zasypać łączenie papierów w tych miejscach, których nie zasłoni Humvee.

Zdjęcia trochę naświetlone.

DSC07051.jpg

DSC07053.jpg

DSC07054.jpg

DSC07056.jpg

DSC07057.jpg

DSC07059.jpg

 

Swoją drogą jestem wniebowzięty, bo jakieś 1,5h temu miałem okazję pojeździć naszym M1026. Co więcej pokierować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plotera, to nie mam ani dojścia, ani pomysłu gdzie mogę to zrobić. Musiałbym wybrać się do jakiegoś innego, większego miasta, bo u mnie chyba nikt nim nie dysponuje.

 

Jakbyś potrzebował pomocy w tej sprawie, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.