Skocz do zawartości

"Hans na grzybach"Fun Model 54mm


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój udział w lll ZKM niesie za sobą wiele debiutów:

- po raz pierwszy startuje w Zimowym Konkursie Modelwork

- po raz pierwszy biorę na warsztat figurkę 54mm

- po raz pierwszy stanę przed wyzwaniem:cieniowanie itp. figurki

- po raz pierwszy zrobię winietkę

 

 

Figurka to wypust jakiejś mało znanej firmy Fun Model w skali 54mm.

Jakość pozostawia wiele do życzenia: słabe detale, nadlewki, pęcherzyki powietrza itp.

 

A oto i wymagany in-box:

P1040408.jpg

P1040409.jpg

 

 

Zmieniona zostanie lewa ręka na wyprostowaną, w której będzie trzymany mp40.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powodzenia z figurką. Czy dobry dział warsztatowy wybrałeś .

Pozdrawiam.

 

Dzięki za dobre słowo

 

Co do działu to na początku myślałem nad działem figurki ale stwierdziłem, że dioramy będzie bardziej odpowiedni ze względu na to iż winietka będzie znaczącym elementem mojej pracy.

Jeśli jednak zarząd Modelwork stwierdzi iż się mylę to proszę o przeniesienie tematu do działu figurki.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej "dioramy" to trochę cię poniosła wyobraźnia

zgadzam się z wojtkiem, że chyba jednak pomyliłeś kategorie konkursowe :] poza tym.. prezentujesz już przynajmniej częściowo zbudowaną podstawkę-dioramę, a w konkursie miało być budowane od zera :]

 

Ale miałem robić in-boxa plastelinie i kawałku drewna?

Całość wykonałem wczoraj w ciągu 1h a pomalowałem dziś.Wkleiłem fotki pomalowanej podstawki bo przecież w stanie surowym wyglądała identycznie.Przecież to jest mała podstawka więc jej wykonanie zajęło bardzo mało czasu.Kolejnym etapem będzie zróżnicowanie brązu oraz inne zabiegi.

 

Co do działu to tak jak wspomniałem wyżej- niech zadecyduje moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, są dwie możliwości - po pierwsze dyskwalifikacja z konkursu. Jednak tak zrobiona podstawka jaką widzimy na fotkach, mogła powstać dużo wcześniej. Powinieneś pokazać fotki elementów wyjściowych i trochę z ich montażu. Regulamin jest regulaminem.

 

Druga możliwość - zrób podstawkę jeszcze raz, pokaż elementy wyjściowe i jak je składałeś i malowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze postaram się wykonać podobną (może zmienię ją całkowicie..) podstawkę .Proszę tylko o niezamykanie tego wątku.Gdy wykonam i zrobię zdjęcia z produkcji nowej podstawki poprzednie zdjęcia usunę i zastąpię nowymi.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgodnie z obietnicą buduję nową "dioramke".Tym razem aby udowodnić iż jest to budowa od podstaw przedstawiam mały tutorial na temat budowy małych dioramek/winietek pod figurki.

 

Moją inspiracją było to oto zdjęcie:

pic_orig_g_LW_FD_MP40.jpg

 

 

Lesson 1

 

Look and check (popatrz i sprawdź)

 

Gdy zdobyliśmy już podstawkę należy zmatowić ją papierem ściernym, a następnie porysować jej powierzchnię jakimś rylcem bądź skalpelem.Ta operacja ma na celu polepszenia przyleganie masy, z której wykonamy teren.Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie boków podstawki taśmą malarską w celu zapobiegnięcia ubrudzeniu np. farbą.

 

P1040504.jpg

 

 

 

 

Przyszedł czas na masę.Ja użyłem jakiejś plasteliny kreatywnej z powodu braku zwykłej plasteliny

 

P1040506.jpg

 

 

 

 

Za jej pomocą modelujemy nasz teren.Z masą pracuje mi się dość dobrze.Nie lepi się zbytnio i ładnie się układa.

 

 

P1040507.jpg

P1040508.jpg

 

Następnie przyklejamy na rozrobionym z wodą wikolem elementy naszej dioramki.Oczywiście to tylko mała część tego co się znajdzie na mojej winietce.

 

P1040510.jpg

P1040511.jpg

 

 

Czas aby pozbyć się tego jakże pięknego zieloniutkiego kolorku.

 

 

P1040509.jpg

 

A tak to wygląda po warstwie czarnej Pactry.Jak widać przykryłem taśmą elementy, których nie chę pokryć farbą

 

P1040512.jpg

P1040513.jpg

 

 

Kolejna lekcja niebawem

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć, ale z moją córą już z tej masy lepiliśmy... jeśli nie masz jakiegoś patentu na zabezpieczenie tej substancyi, to szykuj się , Filipie, na kraksę - małe [ 1cmx1,5cm] elementy pękają po 48 godzinach, nie wiem, jak będzie z tak dużą płaszczyzną.... Dużo lepiej zachowuje się choćby najtańsza modelina, bo to , co stosujesz, jest tańszą wersją tzw. ciastoliny - tydzień i do śmieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej zachowuje się choćby najtańsza modelina, bo to , co stosujesz, jest tańszą wersją tzw. ciastoliny - tydzień i do śmieci...

LordDisneyland ma rację, ja z moim dzieciakiem też przećwiczyłem ten temat na tzw. zabawce-dentyście tyle że z oryginalną ciastoliną i wszystko, co tylko było na "otwartej przestrzeni" czyli nie zabezpieczone w szczelnym opakowaniu pękało, kruszyło sie, generalnie schło na wiór, zaś najzwyklejsza modelina tutaj dała by na pewno lepszy rezultat, przynajmniej jeśli chodzi o trwałość, fakt też jest niezaprzeczalny, że zanim modelinka się "podda" trzeba troszkę się garścią napracować

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda po warstwie czarnej Pactry.Jak widać przykryłem taśmą elementy, których nie chę pokryć farbą

 

P1040512.jpg

P1040513.jpg

 

Filip nie wiem czy to zrobiłeś umyślnie ale nie zakleiłeś do końca te patyczki na których stoi postać i podczas malowania czarna pectrą zakurzyłeś je, co widać:

P1040518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.Czarny to jedyny kolor, który użyłem do tej pory na tej scence.To jest baza pod malowanie właściwe.Oprócz czarnej mgiełki między patyczkami widać jeszcze lekko zieloną masę.

 

Czeka mnie jeszcze "dosadzenie" trawki tu i ówdzie oraz dorzucenie liści itp.

W zagłębieniu może pojawi się troszkę wody, takiej brudnej sadzawki po deszczu.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie z tą dioramką.

Może faktycznie dodasz grzybki? Np pod nogami figurki w hełmie dasz kilka grzybków i z dwa w okolicy?

 

Świetny pomysł z tym hełmem

 

Po za tym sam zastanawiałem się co zrobić z hełmem.. i nie miałem koncepcji.

 

Dzięki

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.