Skocz do zawartości

Me 110 G2 Revell 1:48


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zaczynam niedługo nową relacje już zamówiłem zestaw i gdzieś na dzień przed świętami powinien być, i jeśli możecie to weście dajcie propozycje malowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielepiej byłoby wsztrzymać się z tym zestawem i jeszcze porobić pare modeli w '72 żeby się obyć trochę? To tylko taka moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak postarzać samoloty??

Poszukaj sobie na forum o washu,o metodzie robienie okopceń , odrapń itp.Jest tego pełno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Michał94 napisał:
    Mam pytanko, jak postarzać samoloty??
    [list=]
     
     
    Michale , lepiej zakup sobie jakieś modele w 72 za grosze i tam sprawdź brudzenie. Metod jest mnóstwo, każdy używa czego innego.A lepiej pomyśl o zrobieniu czystego i potem , delikatny brudzing, skup się na prawidłowymi czystym sklejeniu, bo syfingiem nie ukryjesz niedoróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat, czy zostać przy humbrolkach i revellkach czy przejść na pactry?

Ja maluje wszystkim co podejdzie tylko broń borze revell te farby są badziewne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze jakis argument na to ze Revelle sa badziewne?

No bo są!Jak nimi malowałem to robiły się gluty itp.I minusem revellów jest ze trzeba duzo mieszać bo mają ograniczoną palete barw niemam jak to humbrol albo pactra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactry są raczej kiepskie... gruby pigment, mnóstwo śmieci zatykających dyszę. z plusów jedynie cena i to, że nieźle kryją.

olejami nie maluję, bo nie lubię, więc raczej nie będę wię wypowiadał - natomiast ostatnio zostałem wpuszczony w Gunze - i wyjątkowy miodek. poza tym tylko, że trzeba się zupełnie przestawić z wszystkich wcześniejszych przyzwyczajeń (zupełnie inny rozpuszczalnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nimi malowałem to robiły się gluty itp.

Na 95% zle rozmieszales... No chyba, ze trafiles na jakas felerna partie (w co watpie) albo farba byla stara (patrz poczatek zdania - trzeba rozcienczyc i dobrze wymieszac).

I minusem revellów jest ze trzeba duzo mieszać bo mają ograniczoną palete barw

No jest to pewna niedogodnosc, ale modelarzowi z pewnym doswiadczeniem nie powinna ona przeszkadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactry są raczej kiepskie... gruby pigment, mnóstwo śmieci zatykających dyszę.

 

 

 

I tu sie z toba nie zgodze bo jak dlugo uzywam tych farb nie bylo tam zadnych cial obcych.Teraz uzywam pactr do aerografu i wedlug mnie jedynym minusem jest to ze szybko schna co jest powodem zatykania dysz.Ale wyczytalem gdzies ze jest specjalny plyn który temu zapobiega.

 

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyczytalem gdzies ze jest specjalny plyn który temu zapobiega.

Tzw. opozniacz lub po naszemu - retarder...

 

Ja sie jakos do akryli nie moge przekonac. Moze mialem z nimi do czynienia w zlym momencie (za malo wiedzy, wprawy), w kazdym razie zrazilem sie. Dodatkowo dochodzi zabawa z retarderami itd... Wole emalie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam odwrotnie - jakoś nie umiem się przekonać do emalii...

 

a w kwestii jakości pactry - a próbowałeś czegoś innego? gunze na przykład? ja też malowałem pactrą (p-iawata, 0,2) - i dało się. tyle, że jak się przesiadłem na gunze, zrozumiałem różnicę między "da się" a "przyjemność z malowania"... - pigment w pactrach jest naprawdę koszmarnie gruby. a i śmieci sporo (nie mam oczywiście na myśli zwiędłych liści i papierków po cukierkach, jedynie cały osad unoszący się w farbie a nie będący pigmentem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ceną aż tak dobrze nie jest - gunze kosztuje co prawda koło 8 peelen, ale za słoiczek dwukrotnie ponad większy niż pactra (chciałem sprawdzić dokładnie, ale nigdzie nie mogę znaleźć objętości)

 

dostępność to rzeczywiście problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Na początek chciałem wszystkich przeprosić za przedwczesne zakładanie tematu nie wiadomo po co. W końcu po paro miesięcznej przerwie w modelarstwie powróciłem i w końcu zacząłem tego messerchmitta.

 

c1ef1bef585773cam.jpg4d071fb1310d5073m.jpg4d7ab8197f344d7cm.jpg8bcca92d0b7f4235m.jpg72557611c34e21c1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.