Skocz do zawartości

[relacja] Jagdpanther 173 Italeri 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na mojej pierwszej relacji na tym forum.Dzis sklejamy Jagdpanther 173 Italeri 1:35.Jest to moj pierwszy powazne projekt ale damy rade wiec do dziela:)

 

Budowe rozpoczynamy od wykonania siatki ochronnej na wlotach do filtra powietrza.

 

Oto pierwowzor:

6e54ffc14fec80be.jpg

wloty w modelu:

407fc976d1aa2614.jpg

przygotowanie i sklejenie obreczy z cieniutkiego drutu miedzanego:

93c4eca285b06c83.jpg

44a69e44a64a8e2d.jpg

i przymiarka:

e2ea4dbad5359e7c.jpg

nastepnie przy pomocy cyjanoakrylu(kropelka,superglut,polecam s.o.s. pattexu,ma wygodniejsze zamykanie) przyklejamy jeszcze cienszy drucuk miedziany wzdluz i wszerz aby otrzymac siatke:

0281a2dc81d06d23.jpg

98539d2e8e1dd9ef.jpg

cec829dd53955614.jpg

obcinamy nadmiar drucikow,zaginamy konce i walimy pierwsza warstwe farby.Nastepnie robimy przymiarke.LoL!,calkiem fajny efekt,wymaga jeszcze poprawek ale wstepnie moze byc:) :

0b260f78c7d26599.jpg

b64d7cf99460d82f.jpg

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się bardziej naciągnąć druciki, ale i tak wygląda to, przynajmniej dla mnie, fajnie.

 

W podpisie to F.I.S.H ??

 

P.S. Kurde to nie Fish. Nie mogę sobie przypomnieć z czego to cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się bardziej naciągnąć druciki

Czy ja wiem... Na fotce oryginalu ta siatka tez jest taka troche pomiedlona... Mogla by byc nieco gesciejsza, ale zdaje sobie sprawe, ze ciezko cos takiego wykonac. Generalnie jest ok, mnie sie podoba. Czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeberka pod ta siateczka w modelu maja inny ksztalt niz to co jest na zdjeciu Byla tez taka wersja tego elementu czy producent modelu tak sobie uproscil ?

Sama siateczka miodzio robota - qrcze mace zdrowie do takiego dziergania

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wydaje mi sie ze to poprostu inna wersja i te wloty sa troche inne.glownie chodzilo o wzor siateczki.

2.no trudnobyo to bylo zrobic gesciej ale to dopiero pierwsza wiez moze bedzie lepiej.

3.to jest Paktofonika-Jestem bogiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnie postanowilem zniszczone w boju blachy blotnikow zamienic na nowe

2652df5cbef79e68.jpg

blachy robimy z folijki od paczki po papierosach(oczywiscie sami nie palimy fajek a folijke bierzemy od kumpla):

cbd31b50e094fdca.jpg

tniemy odpowiednie paski i przyklejamy w odpowiednim miejscu:

e289dd3fcf27fc75.jpg

efekt koncowy,jeszcze przed malowaniem:

a6b146215eb447d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie te czarne obręcze najbardziej rażą jak dla mnie. Tego łosza chyba za bardzo widać nie będzie, ale faktycznie pościeraj lepiej

Btw. Pooglądaj na pwmie (o ile już nie oglądałeś- nie wiem) relecje Marcina Szelenbauma dot. jagdpanther- dużo się można dowiedzieć o błedach zestawowych

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja podaje malowanie wszystkich obreczy na czarno,jezeli to blad to nieumyslny z mojej strony.zacieki beda powycierane.dzieki za cynk do relacji z budowy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.