Skocz do zawartości

Forest Hunter PREDATOR - "Mordor Toys" 54 mm


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No teraz skórka mi się podoba duże się należy. Tak patrząc na jego buźkę, może maźnij zwłaszcza tą czerwień na przykład przeźroczystym Vallejo Water Effect jeśli posiadasz abo czymś innym żeby wnętrze było uślinione abo wilgotne jak to woli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, może faktycznie go uślinię Ale waterem? Nie lepiej dać tam połysk?

Poprawiłem mu nagolenniki. Znaczy opiłowałem i pokryłem farbą od nowa.

Dziś go porozjaśniam punktowo, zrobię dodatkowy wash w kilku miejscach i jak toto podeschnie będę finalizował siatkę. Potem pobawię się ubrankiem. Paszczę zostawię sobie na deser.

Predator bez maski miał masakrycznie odcinające sie oczy. Jak zrobie takie w figurce to będzie wyglądała śmiesznie.

Makabryczne są te dredy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyciemniałem zbroję, poprawiłem troszkę buźkę, domalowałem nagolenniki i zaznaczyłem mieszanką bazową trofea na klacie (takie czaszeczki na żemyku) a także przemalowałem kołnież na czarno. Dredy też.

Jutro postaram się złożyć gowę z ciałem i dam foty.

 

Na szponach nie będzie czaszki. Będzie miał w dłoni Stick. Myślę czy nie nabić na nim jakiejś głowy?

 

Postać będzie stała na gałęzi drzewa, więc żadnych szczątek ludzkich obok nie przewiduję. Chyba żeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo miał stać po kostki w wodzie, ale odpuściłem ten pomysł. Drzewo też nie będzie na tyle ogromne by na nim wisiało ciało. To będzie główny pień i boczna gałąź na której postawię figurkę. Że to niby tak "na wysokości" się znajduje. Muszę więc zrobić coś co będzie lekko maskowało drewno winietki. Może dam kilka cieniutkich ulistnionych gałązek. Zobaczę jeszcze.

 

Poprawiłem jeszcze zboję, twarz, oczy (nie skończone), pomalowałem kilka detali. Zostało jeszcze sporo babraniny. Stopy nie są ruszone ! Popracuję nad nimi jak skończę górę. Stick także wymaga kilku pociągnięć pędzla.

Jeszcze do zrobienia takżesznureczki od "czaszek", klamra spinająca zbroję i kabaretka na Travolcie.

Fotki robione w naturalnym, lekko wieczornym świetle.

 

Poniżej fotki z dotychczasowych prac:

 

Foto 1:

1d4ebd7cad243a33med.jpg

 

Foto 2:

b171faa9c139b74cmed.jpg

 

Foto 3:

be2e2132b592125bmed.jpg

 

Foto 4: Ujęcie z góry.

8f3296b2b557be0dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff.... dopasowałem dredy. W koło głowy. Dredy jeszcze nie dokończone, na razie mają czarną barwę, złote spinki?? i wash z sepii. Jutro dalsze prace nad dredami. Oto i efekt:

 

Foto 1:

Nie łysy Travolta:

f5353fdb78b3f4b8med.jpg

 

Za podstawkę zabieram się jutro. Pozwolę sobie dać wstępną propozycję do Waszej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne przymiarki do podstawki.

Na cokoliku chcę umocować fragment obrazujący drzewo na którym stanie Travolta. Mniej więcej będzie ono tak ułożone jak na foto, po przekątnej.

Przymocowałem roślinki podprowadzone z akwarium żółwia córki. Chyba się nie zorientuje

Oczywiście gałązka będzie pomalowana, liście też i będzie ich więcej. Dodam także oploty lian itp.

Wydaje mi się że skoro to ma być imitacja wysokiego drzewa, nie trzeba nic dorabiać na drewnianej powierzchni cokolika. Tylko czy nie będzie to za bardzo łyso wyglądało? Zaś robienie tam liści czy gałęzi wydaje mi się bez sensu.

Chodzi mi o to że robiąc np dioramę, przycinamy ją w pewnym miejscu na długość po bokach. Ja muszę tu dociąć coś na wysokość i nie chcę tego zp...ierniczyć.

No nic, na razie zrobię gałąź.

 

A oto i foto przymiarki wstępnej:

53d9f0500af93e0dmed.jpg

 

 

Edit: Ja.

Przyciąłem nieco gałąź. Jest mniej wystająca.

Pod spodem zrobię bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z bagnem i gałęzią przedni, tylko czy jej obwód jest odpowiedni do stóp Łowcy żeby później zbytnio nie wystawały. Propo lian, możesz dodać jedną lub dwie które wystają z bagna i pną się do góry, i w tej chwili przyszła mi do głowy taka myśl a gdyby tak nie zrobić z odpowiednio grubego drutu ze trzy cztery te liany które są zanurzone w tym bagnie i na nich nie przyczepić tej gałęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kroki w budowie podstawki. Przycięte gałązki by nie było przesady w wielkości, podsypany grunt do bagna - kamyki i piasek, oraz kępki trawy i liany.

Jak to podeschnie, dojdą suche liście, trochę zielonych, kępy trawy, mokry grunt i woda.

Na lianach pojawią się skupiska listowia.

Jutro także pomaluję grunt, liany i drzewo.

 

A oto i foto dotychczasowych prac:

 

99a0b455c5aef7c5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace przy podstawce. Po złożeniu gruntu, częściowo zalałem podstawkę Still Water, dodając barwę lekko brązową. Nie chcę zrobić jeziorka lecz wrażenie podmokłego terenu. Druga warstwa wody będzie wylewana dziś.

Pomalowałem patyczek (drzewo), liany oraz dokleiłem kępki liści. Kolor plastiku, jego transparentność świetnie imituje naturalne, zielone liście. Zastanawiam się czy je malować czy pozostawić takie jakie są ?

 

Foto 1:

29495b7ee17e0264med.jpg

Foto 2:

cd9e2499e9cf4399med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podstawka na tym etapie mi się podoba. Tę drugą warstwę może daj samym Still Water-em bez dodawania barwnika . Może gałąź przy samej ziemi lekko maźnij zieloną farbką (żeby przypominało porost mech).

 

Pozdrawiam i czekam na dalszą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drugą warstwę wylałem bez barwnika . Zobaczę jak wyjdzie jak to zastygnie.

Dodam też troszkę więcej trawki przy pniu.

Wojtek, właśnie zastanawiam się jakoś mech zrobić, może pumeks z barwnikiem?

Chciałem liście kępek pomalować, ale na próbie wyszło to podle. Zostawię chyba takie jasno zielone - naturalne, nie malowane.

 

Co do figurki, zrezygnowałem z malowania siatki.

Strasznie płasko będzie wtedy figurka wyglądała i straci całkowicie ze swej głębi.

Dziś popracowałem troszkę nad dredami, jutro postaram się dokończyć stopy.

Obmyślę też jak pokazać że łowca jest raniony. Efektownie krwawił w filmie.

Maski nie będę używał, przynajmniej nie na górnej części podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, właśnie zastanawiam się jakoś mech zrobić, może pumeks z barwnikiem?

Na pewno musi to być coś bardzo drobnoziarnistego . Ja bym zrobił tak. Wikolem maznąć spód gałęzi tam gdzie chcę mieć mech, następnie posypać posypką modelarską drobnoziarnistą, poczekać jak wyschnie i pomalować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast podsypki może Grey Pumice Vallejo i dopiero pomalować? Zrobię test na jakimś innym patyczku

 

A w kolejce już stygnie surowy Leogante, Wings of Redemption Ale on poczeka na zakończenie całkowite ułanów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem mech. Wyszło nawet za pierwszym razem. Ma świetną porowatą powierzchnię i po cieniowaniu na pewno będzie widać dokładnie jego strukturę. Na przedstawionych niżej zdjęciach, jeszcze schnie, stąd lekki połysk.

 

Dodałem też dark wash na załamaniach kory i listkach.

Woda już wyschła.

 

Po dokończeniu malowania mchu, uzupełnię podstawkę kilkoma kępkami trawy i w sumie będzie gotowa.

 

Foto 1:

0ce50e7905fe7c3emed.jpg

 

Foto 2:

60906a23a37f7837med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka prawie gotowa.

Pocieniowałem mech, i w kilku miejscach drzewo.

Pozostaje zrobić jeszcze w figurce oczy, poprawić pedicure oraz Stick.

Dodałem "krwawy" - zielony ślad na prawej nodze łowcy (chyba jakoś tak krwawił), oraz troszkę śladów na pniu i wodzie. Jutro pociągnę te miejsca bezbarwną z dodatkiem proszku fluoro, będzie świeciła w ciemnościach

Wstępnie umocowałem figurkę do podstawki.

Foto poniżej.

 

Foto 1 Przód:

04747dbd61527de8med.jpg

 

Foto 2 Tył:

3519384533cd5261med.jpg

 

W niedzielę mam nadzieję wykonać ostatnie prace i foto do galerii.

...jak tylko wrócę z dyżuru :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota. Jesteś moim faworytem od samego początku, na pewno będę na Ciebie głosować. Świetna technika i wykonanie, temat ciekawy, malowanie wyśmienite. Moim zdaniem mógłbyś dodać jeszcze jedną lianę i trochę zmniejszyć jej grubość bo na pierwszy rzut oka ta co jest zrobiona skojarzyła mi się z jakimś wężem boa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.