Skocz do zawartości

Forest Hunter PREDATOR - "Mordor Toys" 54 mm


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Równocześnie z ułanami z września 39 roku, biorąc pod uwagę upodobania do figurek SF, postanowiłem wykonać ikonę tego gatunku - figurkę Predatora 54 mm.

Figurka włoskiej firmy Mordor Toys. Na podstawie. Oczywiście będzie ona zmodyfikowana bo w pudełkowym stanie nijak mi nie pasuje. Figurka będzie w wersji unmask, czyli cały brzydal na wierzchu.

In-box podam do wiadomości bezzwłocznie po otrzymaniu zamówionego towaru. Mam nadzieję że już we wtorek dotrze...

 

Jak na razie przedstawiam Wam Łowcę:

predator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szybciej niż się spodziewałem dotarła do mnie przesyłka.

Poniżej prezentuję to co zawierało pudełko:

 

Foto (in-box):

838af9f695358c6e.jpg

 

Mam więc 14 części licząc podstawkę której nie użyję oraz opcjonalną rękę. W jednej wersji dłoń trzyma włócznię (Stick), w drugiej opcji - trofeum... kręgosłup z czaszką człowieka.

 

Na razie nie mam zielonego pojęcia co wybrać i czy robić Łowcę w lesie czy w terenie zurbanizowanym.

 

Dołączona jest także osobno maska. Niestety nie zakładalna. Może stanowić element wzbogacenia otoczenia

 

Niebawem zaczynam prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to klon Andrei Miniatures, może wykupili prawa i odlewy do niej. Dexter była ona zapakowana w pudełku ?. No rzeczywiście masz dylemat z wybraniem pozy. Ja bym proponował tak, jeśli w dżungli to z maską i włócznią a jak w mieście to bez niej i z trofeum tylko byś musiał podstawkę zrobić w formię na przykład dachu abo kawałek ściany z graffiti. No to powodzenia w dokonaniu wyboru .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób lepiej w lesie po walce z Arniem, z tą różnicą, że teraz Predator wygrał i triumfuje trzymając czachę Arnolda, a pod nogami rozprute zwłoki (wiem jestem nienormalny ). Obok ciała dopiero co zdjęta maska. Możesz ładnie odwzorować kawałek dżungli, jakieś leżące liany, paprocie itd. Powodzenia, temat super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekB - no była w pudełku... Cholera wie co to za klon. Andrea ma figurki metalowe z tego co wiem, a ta jest żywiczna. Odlew pierwsza klasa, co z resztą widać.

 

Zrobię chyba opcję w lesie, na drzewie. Z tymi resztkami Arniego to dobry pomysł Tylko sporo roboty będzie przt roślinności.

Chyba że pokuszę się o zrobienie płaszczyka z green stufu i figurke umieszczę w scenerii zimowej a'la AvP. Zobaczę. Na razie zabieram się za kończenie ułanów, bo stygną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimowej też może być, z podkreśleniem krwi na śniegu szkoda tylko że nie będzie Obcego, możesz za to dać jakąś figurkę wspólcześniaka w 1/35 z dziurą w brzuchu po Obcym albo z wyrwanym kręgosłupem wiadomo po czym, ale płaszcz no nie wiem zresztą sam zadecydujesz. Tak to klon z Andrei, po prostu wykupili odlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w trakcie malowania puszczę wszystko co mam z Predatorem w tytule i coś wybiorę Smile

Ehm... idź krok dalej, umieść kilku ukatrupionych sowieciarzy z 2 wojny, fragment rumowiska - "stalingradzkie polowanie" jak się patrzy ( bo w końcu kto powiedział, że nie polują tu od lat )

Zaimponowała mi jakość odlewu. No i te ząbki oddzielnie doklejane... fajnie jest

Aha, jeszcze jedno:

teraz Predator wygrał i triumfuje trzymając czachę Arnolda

Nikt nie pokona gubernatora Kalifornii. Nawet kryzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czaszka z kręgosłupem wygląda nierealnie. Poza tym ma za mało kręgów jak na człowieka. Gdyby udało Ci sie usunąć palce Predatora, to można by wykorzystać fragment - zakopany kręgosłup a nad ziemię wystaje tylko czaszka z kilkoma pierwszymi kręgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekując na elementy dla oficera ułanów, zabrałem się za Łowcę.

Figurka opiłowana, częściowo złożona. Głowa będzie malowana osobno z racji konieczności umieszczenia dredów.

Łowca otrzymał barwę podstawową (mieszanka skin tone, desert yellow i white) I wyszło mi coś jak kolor żywicy

Na razie nie widać detali. Zmieni się to po jutrzejszm pierwszym washu.

 

Foto 1:

Buźka:

bb9f4de379f84817med.jpg

 

Foto 2:

9193f4d13fa1b773med.jpg

 

Już określiłem mniej więcej kolorystykę całości postaci. Nie będzie rewelacji.

 

 

Edit: Ja.

 

Pomalowałem to co można nazwać zbroją.. ?

 

516f65f1cdae9a55med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze "mycie" figurki.

Na ciało nałożyłem najpierw fleshstone shade w formie washa, następnie po nie całkowitym wyschnięciu, w kilku miejscach, tak by kolory lekko się wymieszały - Pale wash.

Część zbroi przemyta black washem z dodatkiem koloru gunmetal, a część dark washem.

Lekko wyciągnęły się detale.

Jutro dalsza babranina z washami.

 

Foto 1:

Buźka:

45a3c1ae4607d233med.jpg

 

Foto 2:

Body:

13a6daf1c36d8b2amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Pred dostał dark wash przy elementach zbroi i ciele. Zaznaczyłem także klatkę piersiową i "kaloryfer" na brzuchu.

Jak przeschnie, biorę się za pomalowanie reszty detali a wieczorem kolejne zabiegi z washa.

Teraz popracuję nad prześliczną buźką.

 

Oto wynik prac:

Foto 1:

Body:

962483deb7028005med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, kolr ciała ulegnie jeszcze zmianie, aczkolwiek barwa będzie bardzo zbliżona do tej co mniej więcej jest. Jeszcze sporojest z nią roboty. Muszę popracować nad łagodnymi przejściami bardzo ciemnych miejsc i ciała.

Tak, siatka będzie w całości malowana. Dobieram właśnie odpowiedni kolor.

 

Poniżej przedstawiam fotki z przed chwili.

 

Drugie podkreślanie mięśni dark washem z dodatkiem sieny palonej, pomalowałem gatki i sakiewkę z tyłu. Przetarłem lekko na sucho zbroję.

Wpuściłem kilka kropel washu palestone w miejsca gdzie wcześniej był wash z dodatkiem gunmetalu.

Buźka zyskała także ciemny wash oraz różowe wnętrze paszczy. Sprawdzałem na wielu fotkach, miał milutkie różowiutkie gardziołko.

 

Foto 1:

Ciało przód:

2208b046a3e8c976med.jpg

 

Foto 2:

Ciało lewy bok:

c91625f808f3fe59med.jpg

 

Foto 3:

Ciało tył:

c7f4799ae52103c5med.jpg

 

Foto 4:

Różowa paszcza:

24bbdf0c73aa7820med.jpg

 

 

Oczywiście obecny widok jest daleki od tego co chcę uzyskać. Prace trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne kroki w zaciemnianiu Travoty

Nałożyłem kilka washy na ciało. Już jest wystarczająco ciemne. To samo spotkało buźkę.

Zbroja otrzymała aluminiową przecierkę. Jutro nałożę na nią filtr.

Sukieneczka, paski i reszta nielicznych elementów jeszcze nie ruszona.

 

Jutro na sucho przecierka ciała i ubrania oraz washe rozjaśniające.

Popracuję także nad wyglądem twarzy. Pod obróbkę zęby, zewnętrzne i wewnętrzne, oczy i cieniowanie przodu.

Pomaluję i pokleję także dredy.

 

Foto 1:

Protoplasta?

e0f5afb1287d81d1.jpg

deead92b148c4630med.jpg

 

Foto 2:

379832e412af2775med.jpg

 

Foto 3:

7b49c4acf153765cmed.jpg

 

Foto 4:

Paszcza:

f454414c5066f0b4med.jpg

 

Foto 5:

Buźka bok:

7535bd6a93ada4b2med.jpg

 

Fatalnie wychodzi figurka przy flashu z lampy. Zwłaszcza cieniowanie zbroi. Gubi całość warstw... Postaram się pstryknąć w świetle dziennym, lub bez lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.