Skocz do zawartości

Jagdpanzer Hetzer 35/Eduard


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny już zlepiony model - Hetzer.

 

Baza to model edka, który poprawnością nie grzeszy...a i detalem także.

Wykonałem dodatkowo fakturę stali - delikatną, oraz kilka spawów, dodałem tu i tam kątowniki i kilka blach spoza zestawu...dedykowanych do italerii - ale jakoś pasują.Klocek trzeba było wykonać całkowicie od nowa - zestawowy to szmelc.

Wykonałem go - z przypadku, miałem vene budowniczą...a tylko takiego miałem na stanie.

Dostanie metalowe kapcie.

Model:

ResizeofDSCF5317.jpg

ResizeofDSCF5318.jpg

ResizeofDSCF5319.jpg

ResizeofDSCF5320.jpg

Tłumik, wizjery etc zalane maskolem, by nie pobabrać przy malowaniu

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzą nad swoim ale commandem DML. Szkoda ,że mnie nie uprzedziłeś bo zgapiłbym malowanie i brudzing.

Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Tak właściwie wersja command się różni od standardowej.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertzerek

Wybacz(cie) taki obfity w pytania post

To Twój pierwszy Hetzer?

A jeśli to edkowski to ta wersja z wnętrzem?

Hetzery miały gwint na zewnętrznej stronie lufy, u Ciebie widzę tylko "zwężenie", to będzie jakaś blaszka czy coś? No chyba, że to zależnie od wersji było, ale np. na naszym Hetzu z Muzeum Wojska Polskiego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż to Edek, to jednak bardzo ładnie go zmajstrowałeś - podoba mi się. Widać delikatność wykonania. Masz już upatrzone malowanko dla tej wczesnej odmiany? Może 8. SS Florian Geyer z oblężenia Budapesztu? Tak czy tak, chętnie się przyjże Twojej pracy i może sam nabiorę weny do sfinalizowania mojego Mittla Tamciowego, bo biedak czeka...

IMG_0166.jpg

 

A właśnie Rafale, Rundumsfeuer rozumiem wyjęte do malowania, ale będzie finalnie?! Choć gdzieś nie wiem gdzie, obiło mi się o oczy zdjęcie Hetzera bez Rundumsfeuer - chyba późna odmiana. Aha i lufa coś nie teges (mittel, Spaet), bo bez gwintu, a jarzmo wskazuje na wcześniutka odmianę - analogicznie lufa z gwintem. Dwie klapki inspekcyjne na tyle wskazują z kolei, że to późna odmiana. Czyli nieścisłość, ale w sumie teraz już chyba za późno na wszelkie poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, dokładnie. Niestety w pudle miałem tylko te ostatki - więc pozbyć się go już nie mogłem.

Przeróbki - miał być całkowicie bez waloryzacji - jednak niektóre el. pomimo usilnych prób nie patrzenia musiałem tknąć.

Jesli rozgrzebię model Tamiya, wtedy będzie warto.

 

Lufa i jarzmo - jarzmo poszło jako dawca dawno temu, do innego projektu - zostało mi to.

 

Tak, to ten model z wnętrzem, które otrzymał inny model.

 

 

Jakub, czy w Twoim jagdzie aby nie jest wklejone odwrotnie mocowanie łomu?Tam pod anteną nie powinna być ta "kostka"?

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, czy w Twoim jagdzie aby nie jest wklejone odwrotnie mocowanie łomu?Tam pod anteną nie powinna być ta "kostka"

Szczerze powiem, że chyba nie było zasady. Muszę to sprawdzić, ale wydaje mi się, że obie opcje były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie obe opcje były ok, bo tak jak u Ciebie jest to ten łom,, spadłby pod ciężarem. Cieższy kawałek opierał się na blasze. Natomiast elementy leżące na górnym pancerzu np tygrysa, czy łapata na przednim to już różnie bywało, jak im się załozyło, to tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic prawdziwy Mischung wersji Podoba mi się CM na Twoim Hetzerze, te miniowe akcenty troszkę niepotrzebnie (moim zdaniem), ale generalnie fajne komiksowe wręcz przejścia, co da duże możliwości do dalszego działania. Podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, Kuba trafne stwierdzenie.Jednak 45` jest chyba moim ulubionym tematem...generalnie można wszystko ;)

 

A ja, sugerując sie fotkami z epoki ufyfloniłem model przygotowując go pod pigmenty:

ResizeofDSCF5378.jpg

ResizeofDSCF5379.jpg

ResizeofDSCF5380.jpg

ResizeofDSCF5381.jpg

ResizeofDSCF5382.jpg

Nic zaskakującego, pigmenty zneutralizują wyrazistość.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się chciał dowiedzieć od Ciebie co nieco na temat biedronki. Jak dużo dajesz plamek? Jak duże i jak gęsto? Rozumiem, że te długie zacieki od wizjera kierowcy powstały przez roztarcie dłuższych linii farby? Jak często przemywasz pędzel, po ilu ruchach? Jedną "ścieżkę" robisz na raz, czy poprawiasz kilka raz krótkimi, delikatnymi ruchami? A teraz co do modelu - chciałbym tak umieć Btw, bywasz czasami na gadu jeszcze?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek O_O, ja tych kropek nie liczę.

Wielkość - czubek pędzla 00

Nanosze linię i delikatnie ją rozcieram wzdłużnie patyczkiem do uszu - przyzwyczajony jestem do nich - dodatkowo mam większą kontrolę nad płynem którym je nasączam (WS)

Ścieżkę poprawiam na kilka razy - wiadomo, na mokro wszystko jest wyrazistsze.Schnie, sprawdzam, koryguję

 

gg - sporadycznie.

 

farby bazowe to Tamiya i Gunze, olej to Rembrandt, rozcieńczalnik White spirit

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każę Ci ich liczyć tylko powiedz, czy gęsto siejesz, blisko siebie, czy z odstępami. Patyczki nie zbierają Ci całej farby? Rozumiem, że nie można dociskać za mocno. Mocno moczysz w wsie?

Poprawianie ścieżek miałem na myśli bez wysychania, bo jak przeschnie to i ja poprawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każę Ci ich liczyć tylko powiedz, czy gęsto siejesz, blisko siebie, czy z odstępami. Patyczki nie zbierają Ci całej farby? Rozumiem, że nie można dociskać za mocno. Mocno moczysz w wsie?

Poprawianie ścieżek miałem na myśli bez wysychania, bo jak przeschnie to i ja poprawiam.

Tomek

 

Daje w miejscach, gdzie chcę by mi zróżnicowało kolor - inaczej sie tego opisać nie da.Z patyczkami doszedłem do takiej wprawy, że nie mam z nimi najmniejszego problemu.Mocze tak, by było wilgotne - Tomek, jak moczysz pędzel w farbie?

 

Smugi poprawiam rzadko, przeważnie już na mokro wiem co mi wyjdzie. Po wyschnięciu następują minimalne korekty.

Z czasem się widzi, czy wyjdzie, czy trzeba poprawić .

 

Farby do weatheringu. To jest kwestia gustu. Ja używam od bieli, po pomarańcz, czerwień,zielony....nie mam jakichś ustalonych barw.Kiedyś pokazywałem, jak maluje olejami.

Nakładam kilkanaście kolorów, które ze sobą mieszam...to samo tyczy się akryli, którymi maluję .

Jednak dla podstawy - polecam czarny, ochre, brązy v dyck, sieny, biel, żółć - ogólnie kolory najczęściej spotykane w naturze.

 

 

Model dostał gąsienice, maźnięte wpierw akrylem g met z czernią, po czym akryl kolory ziemi i rdzy, na końcu pigmenty.Jak ustawie go na podstawce dodatkowo je wysuszę, zamoczę - wszystko randomalnie.

Umazałem już wanne za kołami oraz kółka..i tu chyba im dam spokój.Teraz rozmyślam nad górą pojazdu - ale chyba ostro nie będę zabijał tych smug.Wrzuciłem osłone tłumika, z którą czekałem do samego końca, by nie mieć niespodzianki w postaci pozalewanych kratek....

Wydziergałem mu mebelek - minimalny.

 

ResizeofDSCF5415.jpg

ResizeofDSCF5416.jpg

ResizeofDSCF5417.jpg

ResizeofDSCF5418.jpg

ResizeofDSCF5420.jpg

ResizeofDSCF5422.jpg

ResizeofDSCF5424.jpg

ResizeofDSCF5425.jpg

ResizeofDSCF5427.jpg

 

Na górze rozmyślenia trwają także nad kolorem wizjerów - czy zostawić bazowy, czy zrobić z niby przebiciami czerni.Podrasowanie narzędzi, wykonanie "odrzewienia"

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, a mógłbyś napisać gdzie zaopatrujesz się w balsę (jakaś stronka www?).

 

Co do modelu to jak zwykle nie ma się do czego przyczepić.

Ja czekam na jakąś pracę w paznokciowej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisać gdzie zaopatrujesz się w balsę

Są sklepy modelarskie gdzie mozna kupować balsę.

 

Niestety w Rzeszowskim W&W nie mają dlatego pytam bo może ów balsa kupiona została w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.