Skocz do zawartości

Merkava historia,opis konstrukcji


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dov

Panowie po co się spierać.
- a kto tu sie spiera ? Normalna dysjusja jak na kazdym forum mozna sie czegos nowego dowiedziec i/lub przekonac oponenta do swoich racji.

 

Barthass mnie np. przekonal ze odprowadzanie spalin nie ma w Merkavie wplywu na "przezywalnosc" zalogi

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a problemy wynikające z osłabienia pancerza przedniego raczej są znikome,należy pamietać,że pocisk nie jest w stanie przebic się przez blok silnika.
- tym mnie przekonales Barthass. Zgadzam sie ze po przejsciu przez plyte czolowa i blok silnika pocisk raczej sie zatrzyma.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA z kąd masz takie zdjęcia?? Ilekroć ja chcę znaleść fotę zniszczonej lub uszkodzonej Merkavy,to nic nie znajduję.A ten wóz pewnie dostał z jakiegoś ppk prosto w przód,ale nie jestem pewien,bo ten ogień pod spodem coś mi spokoju nie daje,a może mina(fugas??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass

Zdjecia z AP autorem fotek jest Lotfallah Daher. Mozna je znalezc tu http://www.militaryphotos.net/ - polecam

 

fugas - no to tylko na drodze itp. Cale pole trza by zafugasowac, a mina hmm raczej inaczej to by wygladalo. Zreszta IDF potwierdzil uzycie w tym przypadku ppk - jeden czolgista zabity (major Nimrod Hillel ) kolejny ciezko ranny - dwoch innych lzej.

 

Jaki to ppk trudno powiedziec. Na 100% zadne Hi-Tech

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,nie wygląda to za ciekawie,cóż w tym przypadku technika zawiodła...zginął człowiek...Ale nic niezniszczalne nie jest.Dzięki za link do stronki,fajne zdjecia mają.Pozdrawiam[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In total, out of the 400 tanks in Lebanon, close to 50 were hit by the thousands of anti-tank Hizbullah missiles, and 22 were penetrated, leaving close to 30 crew members dead.
- no wynik malo ciekawy. Fajna natomiast jest retoryka zydowska - tysiace ppk - 1000/50 wychodzi po 20 ppk na jednego Bez kozery dodam - dziesiatki tysiecy

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,bojownicy Hezbollahu mieli tego sporo bo mają bardzo hojnego sponsora-Iran Merkavy też raczej za pierwszym strzałem zniszczyć się nie da,ale rzeczywiście żydzi przesadzili z tą ilością broni przeciwpancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,bojownicy Hezbollahu mieli tego sporo bo mają bardzo hojnego sponsora-Iran
- zgoda, ale Izrael tez ma paru mecenasow - moim zdaniem jeszcz bardziej majetnych i szczodrych
Merkavy też raczej za pierwszym strzałem zniszczyć się nie da
- sie da - dowod pare postwo wczesniej na obrazkach. Mk III skutecznie razona - a IDF nic nie pisal o innych PPK wystrzelonych w tym przypadku. Czyli powinno byc 999/49, a moze wiecej bo mowa o tysiacach, a nie tysiacu.

Jest jeszcz problem jak rozumiec slowo "zniszczonych" ? Zdematerializowana jak po 100kg fugasie ? Przestrzelony czolg sie malo nadaje do uzycia, a ze mechanicy izraelscy wyczyniaja cuda zeby to jakos odbudowac to juz inna sprawa. Taki czolg sie odprowadza do bazy i mozna sobie miesiacami wymieniac panele, pancerz, silniki itd.itp.

 

Tak sie rodza nowe legendy, jak mowil Goebbels "Klamstwo powtarzane...."

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. czwartek 11. Oglądałem na tv regionalnej program o Izraelskich czołgach Merkava. Pokazywali pojazdy w boju. Czołgi były pokryte jakimś piaskiem,czy żwirem na pancerzu. Myślałem, że czołgi są pobrudzone tylko tymi kamyczkami (jak to na froncie). Ale jak czołgiści otworzyli włazy to ten żwirek(piasek) wcale nie odpadł,tylko pionowo trzymał się pancerza (włazu). Wiecie coś na ten temat ,bo w sieci cisza nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.