Skocz do zawartości

Merkava historia,opis konstrukcji


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Cześć

Tutaj są bardzo ciekawe filmy na temat powstania Merkavy:

http://youtube.com/watch?v=txqslrInjYs

http://youtube.com/watch?v=kBQ8-3dty7o

http://youtube.com/watch?v=nItiIRKvqHs

A tutaj zdjęcie zniszczonej Merkavy Mk. IV :

th_70297173cn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Przeczytałem uważnie cały artykuł... Przeglądnąłem wszystkie fotografie... I obejrzałem wszystkie filmy. I powiem teraz co następuje...

 

Może i Merkava nie jest najlepszym czołgiem na świecie (choć zasadniczo takim właśnie jest), lecz na pewno jest to najpiękniejszy czołg, jaki kiedykolwiek powstał. Pisze to jako esteta, i jako niedoszły student ASP

 

Żadna inna konstrukcja, zarówno współczesna, jaki i dawniejsza, nie może sie z nią równać. Gdzieś na tym forum, przeczytałem takie słowa ´´Piękno na polu walki´´ Jest to jak najbardziej trafna opinia.

 

_____________________

 

Z tego wszystkiego narodziła sie idea, aby jeżeli kiedyś wrócę do modelarstwa (a pewnie kiedyś wrócę..) to zacznę właśnie od modelu Merkavy... najlepiej Mk. 3D, lub Mk. 4

 

Chyba już zacznę poszukiwania odpowiedniego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perdidos, zgadzam się z Tobą całkowicie. Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na budowanie pancerki, to Merkava będzie pierwszym modelem. To jest jeżdżąca piękność z pięścią boksera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Merkava nie jest najlepszym czołgiem na świecie (choć zasadniczo takim właśnie jest), lecz na pewno jest to najpiękniejszy czołg, jaki kiedykolwiek powstał. Pisze to jako esteta, i jako niedoszły student ASP Laughing

 

Żadna inna konstrukcja, zarówno współczesna, jaki i dawniejsza, nie może sie z nią równać. Gdzieś na tym forum, przeczytałem takie słowa ´´Piękno na polu walki´´ Jest to jak najbardziej trafna opinia.

 

 

perdidos, zgadzam się z Tobą całkowicie. Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na budowanie pancerki, to Merkava będzie pierwszym modelem. To jest jeżdżąca piękność z pięścią boksera Mr. Green

 

 

Co do zestawów :

http://modelcentrum.pl/go/_info/?id=5357

http://modelcentrum.pl/go/_info/?id=7097

Niestety zestawy te nie są łatwe do sklejenia (żywice), chociaż po sieci krążą plotki jako by Academy miało wypuścić Merkavę 4 w plastiku ... (póki co mam nadzieje , że moja żywiczna Mk.4 niedługo do mnie dojdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując nieco po hiszpańskich stronkach... znalazłem takie coś. To może być jakaś wczesna wersja Mk I... a może prototyp?

 

e10280e9b5492544.jpg

 

A i jeszcze takie cuś... Nie mam pojęcia jaka to wersja.

(orginalny podpis do fotografii: El carro de combate israelí Merkava,fue considerado por Tel Aviv como el "mejor tanque del mundo”,debido a su blindaje especial)

7842ce4a5ed0aa6d.jpg

 

Ciekawa perspektywa.

57a97c14f8a20017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego narodziła sie idea, aby jeżeli kiedyś wrócę do modelarstwa (a pewnie kiedyś wrócę..) to zacznę właśnie od modelu Merkavy... najlepiej Mk. 3D, lub Mk. 4

 

Moim głównym modelarskim celem jest sklejenie właśnie Mk.4. I to na pewno nie jednej Merkavy i w kilku wersjach

Tylko muszę wreszcie kupić jakieś aero, bo pędzlem żal takiego piękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest jakiś Magach 7?

 

Istotnie, trzeba przyznać racje.

Hiszpanie, są bardzo ´´tolerancyjni´´, jeżeli chodzi o prasę. W artykule wyraźnie była mowa o Merkavie, zdjęcie natomiast dali zupełnie czego innego. Ach ta hiszpańska ucieszna nie konsekwentność... ´´Nie ważne czy na zdjęciu jest to samo co w tekście... ważne by fajnie wyglądało´´

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze takie cuś... Nie mam pojęcia jaka to wersja.

(orginalny podpis do fotografii: El carro de combate israelí Merkava,fue considerado por Tel Aviv como el "mejor tanque del mundo”,debido a su blindaje especial)

 

To jest Magach 7C (przebudowany M60) spadł z urwiska podczas manewrów, a islamska propaganda podpisała że to zniszczona Merkava.

 

To może być jakaś wczesna wersja Mk I... a może prototyp?

Wersja przedprodukcyjna , a co do prototypu to ten jest ciekawy :

 

Merkavasimanechadprototype2.jpg

 

Merkavasimanechadprototype.jpg

 

Ps. Ale żeście mojego starego kotleta odgrzali:P Chcecie więcej zdjęć Merkavy?? Pisać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wersja przedprodukcyjna , a co do prototypu to ten jest ciekawy :

Czołem ;)

Czy mi się wydaje, czy prototyp Merkawy ma wieżę taką jak wczesny Leopard I (bez dopancerzenia) ?? Poza armatą oczywiście. Łudząco podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy prototyp Merkawy ma wieżę taką jak wczesny Leopard I (bez dopancerzenia) ?? Poza armatą oczywiście. Łudząco podobna.

 

Hmm, mi to bardziej wygląda jak wieża czołgu M48 lub wczesna M60.

Warto zwrócic uwagę, na to zdjęcie pokazujące bardzo wczesny prototyp od góry, widać na nim , że sam kadłub to nieco zmodyfikowany Centurion odwrócony tyłem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.Pytanie skierowane do forumowiczów-w jaki sposób odtworzyć fakurę antypoślizgową w skali 1:35 na Merkavie 1.Tak sobie wydumałem że po położeniu bazy kładę bezbarwny i posypuję go przewidziane miejsca drobnym gryzikiem.Gryzik musiałby być na tyle drobny aby na gotowo przypominało fakturą papier ścierny ok.300.Ale chyba macie na to jakiś sposób? <a href=613b9890246bb1d2.jpg' alt='613b9890246bb

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem odczynienia z taka powierzchnia na pojazdach pancernych ale na jednostkach pływających wiele razy.

Mogę napisać ze miałem wrażenie jakbym chodził po gruboziarnistym papierze ściernym (choć w rzeczywistości było to porostu drobnoziarniste kruszywo przyklejone do pokładu a później pomalowane) wiec spokojnie na model można przykleić drobnoziarnisty papier ścierny jako powlokę antypoślizgową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.