Skocz do zawartości

Merkava historia,opis konstrukcji


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

a może spróbujesz użyć bardzo drobnej gąbki? Jak wklepuje się farbę powstają pory i wygląda chropowato, albo czymś posypać sam plastik, wybrane elementy, później pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A czy jesteś pewien, ze na Merkavach I to występowało. Większość fotek tej wczesnej Merkavy, które widziałem, sugerowałaby, ze takowej powierzchni tam nie było. Ale mogę się mylić. Trza zapytać speca od IDF - Barthassa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z łańcuchami na tyle wieży-na tym górnym prawym zdjęciu są one widoczne-widocznie są one zamontowane w trakcie jakiejś modyfikacji.Ogólnie różnice miedzy wczesnymi seriami sie zacierają-wczesne egzemplarze są podciągane pod nowe standardy.A zbyt wiele zdjeć nie nie ma w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś pewien, ze na Merkavach I to występowało. Większość fotek tej wczesnej Merkavy, które widziałem, sugerowałaby, ze takowej powierzchni tam nie było. Ale mogę się mylić. Trza zapytać speca od IDF - Barthassa

z twgo co sie dowiedziałem od naszego speca powierzchnia antypoślizgowa była na wszystkich Merkavach

wojtas daj warsztat bo po Strykerze też będę robił Merkave, łańcuchy były montowane chyba po 1982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Faktura antypoślizgowa była używana na Merkavach od samego początku czyli od wersji I , przynajmniej takie mam informacje, i nie posiadam zdjęć Merkavy bez tej powłoki.

Faktóry tej moim zdaniem nie odtworzysz np. mr. surfacerem , co proponuje vodnik, a to dlatego, że wygląda ona tak :

 

mer.jpg

 

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest specyfik o nazwie Cast-a-Coat :

 

http://cammett.websds.net/tutorials/cast.htm

 

Lub po prostu dorwanie jakiegoś proszku o zbliżonej wielkości granulek, jak w tym przypadku:

 

mk.jpg

Zdjęcie-Lester Plaskitt , Military Modelling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Jestem.Przepraszam za jakość zdjęć ale po wielu próbach z moją starą cyfrówką lepsze zdjęcia wychodzą z komórki.Parę słów o modelu-Tamiya 1:35,sklejalność b.dobra,odwzorowanie detali-wg posiadanych przeze mnie zdjęć-dobra.Sorry że nie wrzuciłem go wcześniej lecz dopiero naumniałem się operować fotosikiem.Model bedzie malowany(chociaż kolor plastiku jest dość podobny...)lecz dopiero w przyszłym tygodniu.Dopiero się rozkręcam i zarówno kompresor,aero jak i farby są w drodze do mnie.

 

2f803982bb20e826m.jpg 47def0b0a30c8d11m.jpg 89921da56791693fm.jpg 89921da56791693fm.jpg

9c91b25e627331f1m.jpg fc9b28bc0125c792m.jpg aa988cd0320dee8em.jpg

 

P.S.Odnośnie tego proszku znalazłem kilka rodzajów ziemii do dioram-określanych jako bardzo drobna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła Merkava, Tamiya odwaliła kawał dobrej roboty z tym modelem, to jest najlepiej odwzorowana Merkava w plastiku.

Właściwie jedyne błędy mają koła napędowe i napinające, wyglądają one tak w rzeczywistości :

 

Mk2D.jpg

 

Mk3D.jpg

 

Powodzenia w dalszych pracach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. precz z fotosikiem, najlepiej www.photobucket.com bo banalnie prosty i 100 razy lepszy

2.

Model bedzie malowany(chociaż kolor plastiku jest dość podobny...)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!! czy tobie przeszło przez myśl niemalowanie modelu

3. zmień tytuł na np Merkava I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Barthass za fotki.A z tymi kołami to mam trochę czasu zanim zakupy przyjdą więc je przerobię-nie powinno być problemu-materiał wyjściowy jest ok. A odnośnie malowania to był żart panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Fotosik jest dobry kiedy wkleja się linki (troszeczkę zmienione), bezpośrednio do zdjęć

ale po co sie bawić jak w PB masz wszystko podane na tacy i za tą samą cenę

Po to Peter, że z fotosika nie znikają zdjęcia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To Merkawa 4 z systemem aktywnej ochrony Trophy.

Wersja eksportowa z zewnątrz wygląda tak samo, jednak jakie zmiany objęły wnętrze konstrukcji oraz jakich materiałów użyto, to niestety tajemnica... I nie prędko będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Eurosatory prezentowano egzemplarz odrobinę inny niż zmodyfikowany LIC. Znalazłem gdzieś fotkę Merkavy Mk4 LIC z tym systemem. Ta z wystawy wygląda jak przebudowana wersja podstawowa bez dodatkowego włazu, wzmocnienia dna ale ze zmienionymi fartuchami bocznymi.

 

Może to klasyczny "export" ekonomiczna wersja z pewnymi nowinkami?

3836633cea97c08cmed.jpg

 

 

----------------------------------------

Pytanie z innej tematyki... czy są Merkavy w innym iż oliwkowy kolorze?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z Twojego drugiego postu wygląda na najwcześniejszy model tego wozu- zdradza to wydech. Być może jest to pojazd testowy dla systemu Trophy. 2 takie wozy wzięły udział w 2 Wojnie Libańskiej. Czy na eurosatory Merkawa czymś się wyróżniała? Jak dla mnie tylko gąsienicami z gumowymi nakładkami, boczne fartuchy, jak i dodatkowy pancerz dna kadłuba, oraz reszta modyfikacji LIC są elementami, które można w każdej chwili założyć , bądź zdjąć zależnie od potrzeby. Tak więc z zewnątrz wygląda jak każda inna Merkawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.