Skocz do zawartości

Honda NSR 500 1/12 Tamiya


Meksyk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem przystąpić do konkursu z honda, którą niedawno nabyłem a, że nie było okazji to sobie tak leżała aż do dziś. Model prosto z pudła. Mam nadzieje, że uda mi się skończyć, czasu dużo ale moje tempo jest bardzooo powolne

 

obraz001t.jpg

obraz002i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle to coś co tygrysy lubią najbardziej. Nigdy nie odważyłem się jednak na budowę modelu w tej tematyce. Jestem ciekaw efektu końcowego, tymbardziej że modele Tamiyi prezentują się zwykle dość okazale. Życzę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę Hondę.

Życzę powodzenia i czekam na relacje. Mam tylko nadzieję, że wszytskie kalki w tej wersji są dobrze zrobione. Bo w mojej NSR 500 Repsol'a logo Repsol to tragedia.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odważyłem się jednak na budowę modelu w tej tematyce.

 

No to się odważ wkońcu. III ZKM jest najlepszą okazją da tego

 

Mam tylko nadzieję, że wszytskie kalki w tej wersji są dobrze zrobione. Bo w mojej NSR 500 Repsol'a logo Repsol to tragedia.

 

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze. Zobaczymy jak mi pójdzie z kalkami, jeszcze nie miałem doczynienia z taką ich ilością na jednym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam pytanko czy do nakładania kalek na oponki stosuje się te same płyny co np. do nakładania na plastik? Nigdy jeszcze tego nie robiłem a nie chce skopać.

 

Nie- do kalek na opony nie stosuje się żadnych specjalnych płynów (zresztą to chyba nawet nie jest kalka a jakaś taka cienka błonka). Wystarczy sama woda. Z tego co pamiętam w instrukcji jest opis krok po kroku jak to zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tego co wyczytałem to należy zwilżyć opone wodą a potem dosisnąć kalke mokrym palcem i gotowe... Położyłem kalki na błotnik i zastanawiam się ile warstw lakieru położyć. Chciałem spróbować polerki ale się troche obawiam matowieniem powierzchni papierem ściernym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystko prezentuje się ok

Szkoda tylko tego nie oszlifowanego łączenia na wahaczu(?)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sklejone, bo to wszystko na śrubach jest. Ale jeszcze pomyśle jak to wykombinować.

 

Moja standardowa procedura z tylnym wahaczem to skleić, zaszpachlować, pomalować a potem koło z tarczą hamulcową + łańcuch wcisnąć pojedynczo lekko rozginając wahacz Jak narazie ta metoda mnie nie zawiodła

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witajcie. Koniec konkursu tuż tuż a mi jeszcze mase pracy zostało. Aktualnie elementy przedniego widelca są pomalowane i czekają tylko na złożenie do kupy, natomiast owiewki są już w podkładzie. Zastanawiam się tylko czy brać się za polerowanie owiewek? Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.