Skocz do zawartości

P-51C Mustang 1:72 Academy


Leo69LG

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy model jak i pierwszy post (pomijając „zniszczenie” dwóch modeli w celach czysto naukowych ), więc z góry proszę o wyrozumiałość. Praktycznie wszystko robiłem po raz pierwszy. A całość jest malowana pędzlem, więc jestem świadomy niedoskonałości w porównaniu do doświadczonych modelarzy. Wszelkie uwagi mile widziane!

Na początek kilka fotek z przebiegu „tworzenia”.

 

th_1.jpg th_3.jpg th_2.jpg th_4.jpg th_5.jpg th_6.jpg th_7.jpg th_8.jpg th_9.jpg th_10.jpg th_11.jpg th_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać to oponki do poprawy.

W jakim sensie do poprawy?

Ja jestem totalnie początkującym i proszę trochę dokładniej, co jest nie tak i jak mam to ewentualnie poprawić? W tym modelu raczej tego nie zrobię, ale na pewno wezmę pod uwagę w przyszłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie tu nie wypowiadalem , bo sam nie mam co pokazac , a duzo mi brakuje do niektorych tutaj.

Co do zdj , to nie wiem o co chodzi userowi wyzej ani tez o co mu chodzi przy oponach. Moze napisal specjalnie zebyc nie popadl w jakis samozachwyt , bo jak na model malowany pedzlem wielki szacun. Srebny jest trudnym kolorem. Pomalowany ladnie z detalami.

Ile masz lat ? Jak 14 , to pozdro szacun na przyszlosc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebny jest trudnym kolorem...

 

Sądząc po zdjęciach model malowany był (prawdopodobnie) Humbrolem 11 - to jedna z nielicznych farb tego producenta, która pędzlem kładzie się bardzo równo (wymaga niewielkiego rozcieńczenia i średnio po dwóch warstwach można uzyskać bardzo dobry efekt).

 

 

Co do modelu - pogratulować kawałka przyzwoitej pracy. Efekt końcowy jest w/g mnie jak najbardziej pozytywny.

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz lat ? Jak 14 , to pozdro szacun na przyszlosc......

Odnośnie lat to niestety już 23. Trochę późno zacząłem przygodę z modelami ale lepiej późno niż w cale. Kiedyś sporo rysowałem, głównie ołówkiem potem mój czas zajmowały gry komputerowe . Ale to już historia, teraz wracam do rysowania no i zaczynam modelarstwo! A tak odnośnie rysowania zamierzam do każdego modelu zrobić rysunek (oczywiście prawdziwej maszyny nie modelu) jak zrobię do mustanga to załączę do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lat to niestety już 23. Trochę późno zacząłem przygodę z modelami ale lepiej późno niż w cale.

O, starcze! Ja zacząłem, jak miałem... 35 . Żeby zacząć, nigdy nie jest za późno. A co do modelu, to rzeczywiście, jak na pierwszy, na malowany ręcznie i w kolorze metalu to bardzo dobrze .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon, może chodzi o widoczny szew biegnący środkiem i że trochę za bardzo błyszczą się?

 

Fotki są w porządku

Dokładnie o to mi chodziło co do opon

a fotki nie są najgorsze, ale można w świetle dzienny i z bardziej rozproszonym światłem.

Ale i tak model mi się podoba

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny Mam P-51D Mustang 1:48 od TAMIYA od kilku lat na półce ni dokończongo. Do tego kot go zdewastował i niewiadomo co będzie z nim dalej

Z chęcią zobaczyłbym dokończony model!

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to na kadłub jaką farbke polecalibyście, żeby ona imitowała poszycie P-51D al'a blacha nierdzewna? W czasach sklejania tego modelu dostęp miałem do farbek ASTER i ni cholery ekspedientka nie potrafiła mi dać odpowiedniej. Zakupiłem kilka miesięcy temy chrom w spreju. Może po polerowaniu i by przypominał chrom, ale nie miałem okazji go prysnąć i leży spray gdzieś w garażu. Mustanga sklejałem jeszcze z tatą. Tzn on go kupił i sklejał, ja jako chłoposzek mu pomagałem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.