Skocz do zawartości

PZA Loara, 1:35 scratch


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

szwabu87 jednak mam te same fotki, też z jakiejś koreańskiej strony

Klejenia ciąg dalszy. Wyposażam kadłub w drobnicę. Przykleiłem śruby wokół tego kwadrata pod wieżę. Początkowo chciałem zrobić z plasterków rozciągniętej nad ogniem ramki ale nie udawało mi się to. W końcu wpadłem na pomysł aby odciąć śruby ze stalowych kół Pantery W moim złomowisku znalazłem ramki Dragona i poucinałem śruby. Przód kadłuba już jest praktycznie skończony. Brakuje tylko osłon świateł, narazie myślę jak je zrobić. Następnym etapem będzie tył pojazdu. Trzeba wystrugać kilka zasobników i innych drobiazgów.

DSC02245.jpg

DSC02243.jpg

DSC02242.jpg

DSC02240.jpg

DSC02241.jpg

 

Aha, jak widać zmieniłem blaszane fartuchy na foliowe. Tamte jakoś nie pasowały mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Co tam u kolegi na warsztacie taki zastój? Czekam (pewnie nie tylko ja) niecierpliwie na jakies fotki z postepu pracy.

Pozdrawiam

Ano zastój bo praca wyciąga ze mnie siły i mam czas tylko w łikendy. A poza tym kończę konkursową dioramkę więc loara czeka cierpliwie.

Spokojnie, nie zarzuciłem projektu. Po prostu muszę skończyć co zacząłem. Mam teraz mniej czasu i zakorkowało się trochę robiąc 2 projekty. Galeria konkursowa powstanie w sobotę lub niedzielę i wtedy rzucam wszystkie siły w ten model

Jeszcze trochę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten Świąteczny poranek

Wreszcie trochę wolnego w pracy więc można podłubać przy modelu. Oto co zrobiłem przez ten czas od ostatniej aktualizacji. Trzy zasobniki na płycie nadsilnikowej i to coś nad lewym błotnikiem. Teraz to kadłub jest praktycznie skończony, zostało kilka drobiazgów ale one będą przyklejone na końcu (osłony lamp z przodu, belka drewniana z tyłu kadłuba i pewnie coś co się znajdzie później ).

DSC02336.jpg

DSC02337.jpg

 

Tak średnio mi wyszły te trzy zasobniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze mały apdejt.

Pochlastałem wieżę Tamki. Porozcinałem ją w różnych miejscach i zeszlifowałem wszystko co wystaje. Ponieważ Loara ma dość szeroka wieżę to musiałem poszerzyć. Ten zabieg jest zrobiony na oko, porównując w kilku rzutach (zresztą jak wszystko inne w modelu ). Na to wszystko pójdzie nowy strop, przód wieży i zmienię wygląd boków do połowy. Te wystające coś po bokach też mają zmieniony kształt a ostatecznie arkusze polistyrenu załatwią sprawę.

DSC02342.jpg

DSC02343.jpg

DSC02341.jpg

 

Sporo roboty jeszcze przede mną, żeby to przypominało chociaż trochę oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po śniadaniu świątecznym zabrałem się za wieżę modelu. Myślałem, że pójdzie szybko i sprawnie ale niestety przeliczyłem się Wydawało mi się, że te boczne elementy wieży to będą w miarę pasować do zdjęć. A gdzie tam! Całkowicie inna konstrukcja i kąty. Nie pozostało nic innego jak jeszcze bardziej rozpruć element Tamiyi i zabrać się za budowę od podstaw. Parę godzin spędziłem na przeglądaniu zdjęć z różnych kątów i zastanawianiu się jak to wszystko spasować. Nie wiedziałem za co mam się zabrać, żeby mieć punkt odniesienia W końcu zdecydowałem, że będzie to wysokość i to, że element boczny jest płaski. Wyciąłem więc potrzebne części i narazie jest stan surowy. Zawszę daję naddatek materiału. Lepiej później zeszlifować, niż kombinować, jak szczelinę zakryć. Zrobiłem też tył wieży i trochę spodu. Tutaj jakiejś większej filozofii nie było. Jak wszystko powysycha i wkleję górę wieży to się poprzycina nierówności i naddatki. Potem też pójdzie szpachla bo jest trochę nierówności i szczelin.

DSC02347.jpg

DSC02345.jpg

DSC02346.jpg

DSC02344.jpg

 

Największym kłopotem jest brak jakichkolwiek planów. Takie wzorowanie się tylko na zdjęciach w tak dużym zakresie (w sumie to w całości) skutkuje, że proporcje mogą być trochę niezachowane i kąty elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym kłopotem jest brak jakichkolwiek planów. Takie wzorowanie się tylko na zdjęciach w tak dużym zakresie (w sumie to w całości) skutkuje, że proporcje mogą być trochę niezachowane i kąty elementów.

 

Skądś to znam, głowa do góry !

Nie przejmuj się, trzeba robić na wyczucie i ... tyle. Można tylko mieć nadzieję, że ktoś kiedyś zobaczy Twój model popuka się w czoło mówiąc "ale gość spaprał" i zrobi wersję Loary 2.0 ;)

 

Imponujesz mi zacięciem do rzeźnickich zabiegów chirurgicznych na modelach. Zdecydowane cięcia, przeszczep, mocy szew. Masz zacięcie Roobson !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś narzekał na Skify, że trzeba szpachli używać? Popatrzcie na to

Wreszcie zmęczyłem większość wieży. Został do zrobienia przód z podstawą radaru. Nie obeszło się bez kolejnego rżnięcia elementów Tamki. Najwięcej problemów miałem z wycięciem i wpasowaniem tych ukośnych elementów z przodu. Ileż ja się namordowałem z szablonem z tektury, żeby to jakoś pasowało i było podobne do prawdziwego fragmentu. Beż jakiegoś programu i rozrysowania siatek to jest istna mordownia. I tak nie wyszło to co bym chciał, no cóż, czasem trzeba odpuścić bo bym poległ. Ale walczyłem do końca

DSC02349.jpg

DSC02350.jpg

DSC02352.jpg

Jak widać z oryginalnych części to został tylko tył wieży z mocowaniem działek Jak złożę przód to będzie już z górki. zostanie dorabianie wszelkiej drobnicy a to już będzie łatwiejsze.

 

Dzięki Jendrass za wsparcie duchowe, przynajmniej wiem, że ktoś czasem zagląda i łączy się w bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem "na nasłuchu". Poglądam jeno i się napatrzeć nie mogę ... Szpachla leje się gęsto, ale pacjent chyba przeżyje .

 

P.S. Same działka z mocowaniami będą przeszczepione od Geparda, bez przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy koła od podwozi będą takie? Wydaje mi się, że różnią się od oryginalnych.

Koła powinny być 6-cio śrubowe w tej wersji co robię. Niestety przed odkupieniem modelu źle spojrzałem (na pierwszy prototyp z 8 śrubami) i zasugerowałem się tym, że wszystkie tak mają.

Jeśli ktoś ma niepotrzebny komplet kół z sześcioma śrubami Zvezdy/Dragona to z chęcią przygarnę Mogę się wymienić na posiadane przeze mnie z 8 śrubami.

 

Krótki raport słowny z warsztatu. Dokończyłem przód wieży z podstawą radaru. Zdjęcia wstawię później jak oszlifuję wszystko, żeby nie straszyć ludzi szpachlą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziem dalej z tym pojazdem

Wieża już prawie wykończona. Została jeszcze górna płyta z włazami i kilkoma pierdółkami do zrobienia. Skleiłem też działka z obudową. Nie jest jeszcze szlifowana i szpachlowana więc widać łączenie elementów. Wyloty luf odciąłem bo będą inne. Właśnie są w trakcie schnięcia polepione i czekają do dalszej obróbki. Nie mogłem się powstrzymać i poskładałem to co mam na sucho. Muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba a i coraz cięższe die draństwo robi

DSC02372.jpg

DSC02373.jpg

DSC02374.jpg

DSC02375.jpg

DSC02376.jpg

DSC02377.jpg

DSC02378.jpg

DSC02379.jpg

DSC02380.jpg

DSC02381.jpg

Nie patrzcie na linie robione cienkopisem, są krzywe bo od ręki zaznaczałem ogólne położenie elementu. Właściwy element jest prosto

 

Pokrywki wyrzutników granatów dymnych powinny być zaszpachlowane? Na fotkach widzę, że pokrywka jest wklęsła na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert, uwierz mi że stojactwo z mikrometrem u osób trzecich w niczym nie pomaga.

Jaram się tym projektem po SETKI kroć, robisz coś fajnego pomimo nieco innych zapatrywań mych.

Mnie cieszy już sam zapał(Twój), a patrząc na TWORA jest to Twoja droga, oj jest.

Bez klepania w plecki powstaje z wizją finału...a w nim już poocham i poacham(nie zaprzestając zerków..pisałem, że się jaram?..a pisałem, nieważne, czadzik jest ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża wreszcie skończona. Dostała wszystkie pierdółki, które udało mi się ze zdjęć wyszukać. Teraz czas się zabrać za radar w przedniej części wieży. Już poczyniłem pierwsze cięcia oryginalnych części i zaplanowałem kolejne przeróbki i doróbki. Ufff jeszcze sporo roboty przede mną a najgorsze dopiero nadejdzie, czyli przerabianie gąsienic Mam już plan ale jak to będzie w realu to się okaże.

DSC02388.jpg

DSC02389.jpg

DSC02390.jpg

 

Musze małe poprawki wprowadzić przy zawiasach włazów bo źle to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.