Skocz do zawartości

PZA Loara, 1:35 scratch


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Radar już zmontowany. Może później dodam trochę szczegółów ale myślę, że teraz przypomina to co na Loarze. Do budowy tego obłego urządzenia śledzącego po lewej (patrząc od przodu) wykorzystałem owiewkę koła z Ju-52 Italeri

Po malowaniu podłącze jeden kabel bo teraz jest wciśnięty z tyłu tylko. Elementy Tamki zostały dość poważnie zmodyfikowane i przerobione. Podstawa solidnie porozcinana i szlifowana. Korpus radaru powiększony i sama głowica robiona od nowa. W modelu jest płaska jak talerz więc musiałem ją pogrubić.

DSC02399.jpg

DSC02400.jpg

DSC02401.jpg

DSC02402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powtórzę się. Model powala na ziemię. I tak szczerze jak kiedyś oglądałem ten pojazd na zdjęciach to myślałem, że wykonanie takiego modelu będzie naprawdę trudne. Nie mówię, że jest to proste ale tak to wygląda w twoim wykonaniu:) Aż mam ochotę zrobić jakiś polski pojazd, może WZT-3 albo BLG-67. Jednak narazie wiem, że nie dał bym rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update.

Dzięki koledze szwabu87 dostałem zewnętrzne koła 6-cio śrubowe . Teraz lepiej wygląda. Dłubię teraz przy radarze z tyłu wieży. Jeszcze kilka rzeczy zostało do ociosania a do zdjęcia wszystko na sucho złożone. Muszę przyznać, że jest to kawał pojazdu jak ma podniesione działka. Daję trzy poglądowe fotki jak to wszystko się komponuje. Gdzieniegdzie są jeszcze farfocle po szlifowaniu.

DSC02404.jpg

DSC02405.jpg

DSC02407.jpg

 

Jak widać dorobiłem narazie 1 hamulec wylotowy. Nawet jakoś wyszedł. Problem stanowią otwory bo są kwadratowe i nie można ich po prostu wywiercić w walcu. Zobaczymy jak będzie z drugim bo trochę lipnie się skleił. Ale szpachla wszystko wybaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie

Podglądam postęp prac systematycznie i czekam niecierpliwie na "nowe odcinki" budowy. Roobercie, podoba mi się ta konstrukcja bardzo, a ponieważ chodzi mi od dłuższego czasu po myśli wystruganie naszego "Kraba" więc dziękuję Ci ponadto za inspirację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania modelu jeszcze trochę czasu zostało ale chcę się przygotować przeglądając moje zapasy farb i sklepy.

Wie ktoś z Was jakich kolorów powinienem użyć?

O czarny się nie pytam bo wiadomo ale pozostałe dwa? Na zielony to myślałem o kolorze NATO Green Tamiyi (XF-ileś tam). No i zostaje problem brązu.

 

Myślałem też nad wariantem jaśniejszym. Taki jak na moim wcześniejszym modelu Goździka:

DSCN2646.jpg

 

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wykańczam radar i zacząłem zastanawiać się nad gąsienicami. I pojawił się problem. Raczej nie dam rady przerobić gąsek od T-72, wszystkie próby kończą się porażką Zaczynam się zastanawiać nad rozwiązaniem ostatecznym, czyli założeniem kapci od Leoparda. Mam na stanie Tamkowe gumisie od Leoparda 1.

Jak widać na zdjęciach są węższe od gąsienic T-72. Orientuje się ktoś jakiej szerokości są te od Leoparda 2?

DSC02423.jpg

DSC02425.jpg

DSC02426.jpg

 

No i mam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice do Leo 2, te co założyłem na twardego mają odpowiednio 1.8 cm i 1.45 cm (szer. na sworzniach, miedzy nimi) Sprawdzałem teraz koła napędowe od T-72 wchodzą bez problemów w gąsienice, ale zebami nie łąpie sworzni bo te sa za duze. Musiałbyś wieniec na kołach napedowych przerabiac... a na Loarze jest on bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert, sprawdź, czy przypadkiem ZTZ 99 MBT nie będzie dobrym dawcą, sam mam je na oku z myślą o Krabie i Twardym, wiem, że znajomy zakładał je strugając PT-91 z T-72 od tamki (http://www.hobbyboss.com/82438.htm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Wychodzi z tego, że wymiarowo gąsienice Leoparda 2 są identyczne z tymi od T-72. Co do przerabiania wieńca to wiem, że trzeba będzie ciąć.

 

Co do traków od tego chińskiego czołgu to znalazłem taką fotkę.

1-ztz99.jpg

źródło: www.army-technology.com

 

widać, że łączenia ogniw też są szerokie i przerobione wieńce. Wychodzi na to samo jakbym kupił gąsienice od Leoparda 2 bo ogniwkowych do tego ZTZ-99 nie widziałem nigdzie.

 

Trzeba będzie chyba zrobić małe odstępstwo bo inaczej nie skończę modelu

 

edit: widzę, że Trumpeter zapowiedział wypuszczenie tych gąsienic ale kiedy to będzie to nie wiem.

 

edit2: Może ktoś widział gdzieś te ogniwa do ZTZ-99 to w sumie też bym przyjął bo nie trzeba szpachlować tych wcięć co są w gąsienicy Leoparda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Roobert świetna robota. Jestem pod wrażeniem że coś takiego można zrobić.

Co gąsienic to mogę odstąpić gumisie od Challengera 2 Tamiyi. Może się nadadzą.

Chellenger2_2.jpg

A tutaj linki do zdjęć Loary:

http://cid-ee536f896a8bd757.skydrive.live.com/browse.aspx/Loara%20%5E5Lengyelorsz%C3%A1g%5E6

http://kr.blog.yahoo.com/shinecommerce/MYBLOG/yblog.html?fid=0&m=lc&sk=0&sv=Loara

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się przypomnieć ludzkości

Model pomalowany i porobione są zabiegi niszczące. Pierwszy raz robiłem te przetarcia bielą na krawędziach i powierzchniach. Nawet ciekawie to wyszło. Mnie się tam podoba Koła jeszcze nie washowane co zresztą widać. Ponieważ okna mi śnieg zasypał to fotki są takie średnie, a nie chce robić przy sztucznym bo kolory wychodzą dziwnie. Bandaże na kołach są panzergrauem machnięte ale przy takim świetle wyszły jasne. Do zdjęcia złożone wszystko na sucho. Na koniec będzie jeszcze pociągnięty sidoluxem to trochę wyciągnie głębię kolorów. Jeszcze zostało trochę do zrobienia ale już widać światełko w tunelu

DSC02442.jpg

DSC02443.jpg

DSC02446.jpg

DSC02449.jpg

DSC02450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie - potężny kawał pracy i modelu . Z misternymi detalami niestety nie korespndują uchwyty na skrzynkach nad przedziałem silnikowym. Są nierówne, ale przede wszystkim "lewitują" wbrew grawitacji (nie wykonałeś okuć mocujących, a na pewno jakieś tam w oryginale są). Chyba nie było by problemem wycięcie wąziutkich pasków papieru/alufolii i doklejenie teraz, już po wstępnym malowaniu... Zlikwidowałbyś mały dysonans i model by zaplusował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Uchwyty zasobników faktycznie trochę koślawo wyszły Co do jakiś okuć to zastanawiałem się ale stwierdziłem, że sobie odpuszczę. Są ledwo widoczne.

Schowek01-1.jpg

Białe przetarcia na żywo są delikatniejsze i to dużo. Aparat z powodu, że model ciemny rozjaśnia obraz i wyolbrzymia jasne miejsca. Efekt można porównać z tym zdjęciem.

img_25_20267_6.jpg

Niby są jakby jaśniejsze smugi ale na innych zdjęciach nie są tak widoczne. Nie wiem jakie dać tło i oświetlenie żeby było jak trzeba. Do czasu jak mi nie wyjdą dobre zdjęcia (o ile uda się takie zrobić ) to musicie uwieżyc na słowo, że to jest delikatniejsze.

 

Co do gąsienic to kolega Shilka (Robert T.) Przyśle mi traki od Challengera 2. Zobaczę co da się z nich wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobiazgów doszło na kadłub: te znaczki z trójkątem i osłony świateł z przodu. Zrobione są z drucika polepionego CA. Te znaczki to zrobiłem w bardzo prosty sposób. Na skalę 35 dobrze pasują krążki zrobione zwykłym dziurkaczem do papieru . Pomalowałem płytkę polistyrenu na pomarańczowo a potem chlast dziurkaczem. Następnie ze starych kalkomanii z niemieckich krzyży wyciąłem trójkąciki i nakleiłem na kółeczko. dzięki temu wychodzi równiutki znaczek.

Model już jest polakierowany.

DSC02456.jpg

DSC02457.jpg

DSC02458.jpg

DSC02460.jpg

DSC02462.jpg

DSC02463.jpg

DSC02464.jpg

DSC02465.jpg

 

cztery ostatnie foty mniej więcej pokazują jak to rzeczywiście jest. Widocznie na poprzednich niepotrzebnie kontrast wyostrzałem i dlatego wyciągało wszelkie białe plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Swego czasu też w taki sam sposób wykonywałem oznaczenia priorytetu drogowego. Potem kupiłem YNOT`a. Mam tylko małe ale, oznaczenie z tyłu powinno być czerwone, a nie pomarańczowe

Model cudeńko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.