Skocz do zawartości

[Standard] RWD 5 bis Plastyk


piochu12

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Piotrze

 

Na początek chciałbym Ci szczerze pogratulować ukończonego modelu konkursowego. Wykonałeś kawał dobrej modelarskiej roboty i już na pierwszy rzut oka widać, że masz talent i zacięcie. Model, który robiłeś jest wymagający i aby wykonać go na przyzwoitym poziomie trzeba poświęcić trochę czasu. Tobie udało się go wykonać całkiem nieźle

 

Pochwała należy Ci się za malowanie. Wspominałem już w warsztacie, że malowanie pędzlem to niezmiernie przydatna i ważna sztuka, dlatego też należy ją ćwiczyć. Również kalkomanie ułożyły się całkiem ładnie.

 

Wiadomo, jesteś jeszcze na początku swojej modelarskiej przygody, dlatego też niedociągnięcia czy niedoskonałości mogą się zdarzyć. Zdarzają się one nawet modelarzom z długoletnim stażem i dziesiątkami modeli na koncie. W przypadku Twojego modelu tak naprawdę są dwie, które można zauważyć. Chodzi o nieco nierówne przejście kolorów na lewym kole i ślady eksploatacji po prawej stronie samolotu.

 

Nie powinieneś się jednak tym martwić i zniechęcać, gdyż to wszystko są drobnostki w porównaniu z całością całkiem fajnie sklejonego modelu. To czego jeszcze nie potrafisz, lub nie wychodzi Ci tak jakbyś chciał, niedługo wyćwiczysz i pewnie nieraz wprawisz nas w zachwyt swoimi kolejnymi modelami. Pod czujnym okiem taty na pewno wytrenujesz odpowiednie techniki i wkrótce będziemy się cieszyć kolejną ciekawą galerią.

 

Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia w pracy nad kolejnymi projektami!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poprawnie i schludnie wykonany, co może same w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym, ale biorąc pod uwagę wiek zawodnika jest naprawdę super! Chciałbym oglądać więcej tak wykonanych modeli przez 10-latków... Szkoda, że nie przewidziano nagród w klasie juniorskiej, bo model byłby murowanym kandydatem.

 

Gratulacje piochu i mam nadzieję, że wkrótce zobaczę kolejne modele w twoim wykonaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie i czysto zrobiony z kilkoma jednak miejscami do korekty, które możesz poprawić bez większego wysiłku:

- lewa opona złapała srebrną farbę przy owiewce

- wlot powietrza do silnika nienawiercony (można go wycieniować czarnym, standard to standard)

- kołpak śmigła powinien być srebrny, gdyż nie był z drewna i nie był jego integralną częścią

- wyloty rur wydechowych choćby przyczernić i delikatnie okopcić blachy, zwłaszcza, że masz podkreślone cieniowaniem różne elementy na modelu.

Porównanie z moim Rwd 5 bis wypadło bardzo dobrze, a robiłem go mając o kilka ładnych lat więcej od Ciebie.

Dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za te uwagi, wszystkie te błędy poprawię.

W następnych modelach postaram sie wszystko zrobić jak najlepiej.

Modelarstwa plastikowego się dopiero uczę i się cieszę że ten model ukończyłem. Mam dwa inne rozpoczęte które muszę ukończyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no na prawdę ładny modelik wyszedł. Gratuluję dobrze położonego metalizeru, który jest dość kłopotliwy przy nakładaniu pędzelkiem. Tobie jednak wyszło bardzo ładnie i schludnie. Wielki plus za prawidłowo nałożone kalki i próby z nakładaniem śladów eksploatacji. Ja w twoim wieku to nie wiedziałem, że modele się maluje i że w ogóle istnieje coś takiego jak ślady eksploatacji Znam o wiele starszych od ciebie modelarzy, którzy by nie potrafili tego zestawu tak ładnie złożyć jak to udało się tobie. Jeśli twój zapał nie zmaleje i będziesz dalej rozwijał tą pasję to będzie z ciebie naprawdę dobry lepiacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.