Skocz do zawartości

"Zimowy łowca" Humvee Mattrack Camper 1/35 Academy


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Zima 2015

Model zakwalifikowany do:

Klasa 3 - pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Warsztat TUTAJ

 

Johny "hunter" Smollew zawsze odstawał nieco od swoich znajomych. Ukojenie od codziennego zgiełku znajdował w obcowaniu z naturą. Najlepiej gdy była to dzika, nie skalana ludzką ręką. Całe życie marzył o kilku miesięcznej wyprawie w najbardziej ekstremalne miejsce na ziemi - zdaniem przeciętnego Amerykanina - zima na Alasce.

Marzenie Johnego spełniło się tego roku. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, nieodłącznym kompanem jego każdej przygody, nazywanego przez niego " zimnym łowcą " - żółty humvee przerobionym na samochód typu camper. Nigdy go nie zawiódł, to też bez wahania wyruszył nim w podróż życia...

Ulokował się na jednym z mniej zalesionych wzgórz północnej Alaski. Miał tam piękny widok na okolice. Któregoś dnia wyrwał go z drzemki nieznany dotąd dźwięk. Nie wiedział co to może być, lecz bez chwili namysłu, chwyciwszy za broń wyskoczył na zewnątrz. Cała okolica ucichła... Nie była słychać odgłosu ani jednego zwierzęcia. Johny przeszedł kawałek brodząc w śniegu, po czym gwałtownie odwrócił się za siebie. Czuł na sobie czyjeś spojrzenie - zimne i przenikliwe. W tym momencie zaczął wiać gwałtowny wiatr, tak iż musiał sobie ręką przytrzymywać kaptur, by nie zostać bez okrycia głowy. Zastygł w bezruchu, wpatrując się w linię pobliskich drzew. Nie wiedział co go czeka, wiedział jednak, że coś tam jest i niewątpliwie to coś, też wie o nim...

 

Tyle tytułem wstępu do poniższego modelu. "Zimny Łowca" to M998 Humvee camperowóz, zbudowany na bazie wojskowej karetki z Academy w skali 1/35. Wszelkie przeróbki widać dokładnie i krok po kroku w warsztacie, do którego zapraszam, w celu oglądnięcia zdjęć wnętrza

 

Warsztat: viewtopic.php?f=193&t=50434

 

galeria%20humve_zpsqg1olhlr.jpg

galeria%20humve%201_zpsnokevl6u.jpg

galeria%20humve%202_zpsiqiammc3.jpg

galeria%20humve%203_zpsaqctojj2.jpg

galeria%20humve%204_zpstlv7it8g.jpg

galeria%20humve%205_zpsmadbyjuf.jpg

galeria%20humve%206_zpsfg2tpo8v.jpg

galeria%20humve%207_zpsa64k5vvd.jpg

galeria%20humve%208_zpszirjqu0j.jpg

galeria%20humve%209_zpszkflhfes.jpg

galeria%20humve%2010_zps5ycl2yt0.jpg

galeria%20humve%2011_zpsmcfxqho8.jpg

galeria%20humve%2012_zps5ggdp3l0.jpg

galeria%20humve%2013_zpskw15nsnb.jpg

galeria%20humve%2014_zps42grcrve.jpg

galeria%20humve%2015_zpskdmpu9s1.jpg

galeria%20humve%2016_zpsxyvm2enk.jpg

galeria%20humve%2017_zpsqd4mohzx.jpg

galeria%20humve%2018_zps8rlzgdzq.jpg

galeria%20humve%2019_zpsyakqqch3.jpg

galeria%20humve%2020_zpswjkenrwg.jpg

galeria%20humve%2021_zpsc8nignzi.jpg

galeria%20humve%2022_zpsklwkvssh.jpg

galeria%20humve%2023_zpsfwyzjwgb.jpg

galeria%20humve%2024_zpsz113okfo.jpg

galeria%20humve%2025_zpsawvdtwwt.jpg

 

Dziękuje wszystkim za doping w warsztacie, życzę zwycięstwa i udanego głosowania

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 21 grudnia 2015 i potrwa do 31 grudnia do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za włożoną robotę pudło się należało. Mysle że byłoby jeszcze lepiej gdyby sie pojawił ten gąsienicowy układ jezdny ale wszyscy którzy śeledzili wiedzą że miałeś przy tym kupe niemiłosiernej roboty i zwyczajnie nie było szans sie wyrobic. Moze jeszcze go przerobisz z czasem? Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie - za Wasze głosy i za opinie

Jest to dla nie taki trochę prztyczek w nos - ale to dobry prztyczek. Moje ego modelarskie spodziewało się co najmniej drugiego miejsca, ale dobrze, że jest niżej. Nie ma co się oszukiwać, ten model nie należy do najbardziej udanych w mojej kolekcji, więc dobrze, że zajął jakiekolwiek miejsce na podium

 

Układ gąsienicowy zagości - za dużo czasu już na niego poszło, by go nie dokończyć Także będą nowe zdjęcia w galerii - już na gąskach

 

Jeszcze raz dziękuje

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny pomysł z tym kamperem. Jedyna kwestia, która nie przypadła mi kompletnie do gustu to ten żółty odcień i camo. Ale to chyba przez to, że byłem pod ogromnym wrażeniem Twojej fotki referencyjnej

3430066182_1a92e05409_b.jpg

Na fotce wszystko było super... tak jakby ilość tych naklejeczek, napisy na progu itp dodawały mu animuszu. Ale nie bierz tego za złą ocenę - po prostu nastawiłem się na troszkę inny efekt.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Ci nic za złe Ten pojazd z fotki referencyjnej miał być prototypem do testowania opcjonalnej jazdy po Marsie - stąd naklejki, loga itp. Wnętrze natomiast to małe centrum dowodzenia na kołach, a właściwie na gąsienicach. Model bardzo fajny, ale nie o to mi chodziło w konkursie. Nie mniej jednak, gdy ukończę budowę gąsienic i je odleje, to w przyszłości zamierzam popełnić tego "Marsjańskiego humvee" - także doczekasz się takiego warsztatu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.