Skocz do zawartości

F14 Tomcat "Jolly Rogers" VF-84 1976 USS NIMITZ


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drugi modelik Tomcata w skali 1:48 skończony, Jest to Italeri 2667. Pasowanie elementów jak dla mnie rewelacja, mało nadlewek, modelik mogę polecić. Od siebie dodałem linki przy fotelach oraz elementy eduard przy kabinie "lusterka, zamknięcia". Życze miłego ogladania i proszę o ewentualne uwagi.

 

2.jpg

 

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

1.jpg

9.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś ze zdjęciami o ułożyły się jeden obok drugiego i wyszedł dłuuugi pas...

 

EDIT: już jest dobrze

 

Model ładny, czysty ale ładny, można prosić fotkę pokazującą tył bo tylko tego tu zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

 

11.jpg

12.jpg

 

Korzystając z okazji chciałem zapytać gdzie znajde jakiś sprzęt pokładowy np: cholowniki w 1:48, przewertowałem dzisiaj chyba wszystkie polskie strony, o figurki jest dużo łatwiej a modelik chcę by poszedł na dioramkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przez Flesha, jak mnie choroba opuści to przy dobrym nasłonecznieniu postaram się zrobic jeszcze raz tył i spód.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Też robię Tomcata tylko w skali 1/72 Academy. Poddam Ci pomysł żebyś go BAAAAARDZO ubrudził. F-14 nie były traktowane jak samolot tylko jak wół pociągowy i nigdy ich nie umyto. Kiedyś widziałem nawet zdjęcie jak na dolnej części kadłuba w okolicach silników była taka rdza że Polonez to by się dawno rozpadł

Pozdrawiam, Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy winda na lotniskowcu nie powinna być chociaż trochę większa od samolotu?

 

W teori ta winda nie jest taka duża.

 

f14jollyrogersorginal3.jpg

 

Jakby postawić go po całości zajmie całą.

 

Dziękuję za linki "Carolus", pewnie się przydadzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i tu mnie masz, faktycznie podstawką jest eduard 1:48 pokład z drugiej wojny światowej, niestety będę musiał go zmienić :( i robic od podstaw. Nigdzie nie można dostać ew gotowców do pomalowania, no chyba że ktoś da jakieś info gdzie ? tak samo jak nie można dostać md-3 dla zainteresowanych "tractor deck". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f14jollyrogersorginal3.jpg
A z jakiego to jest filmu?

 

Pozdrawiam

To nie film to diorama

Jeśli tak, to co robi ten wskaźnik czasu w prawym górnym rogu? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest film ,diorama by była super :P.

Film to : "The Final Countdown (1980)"

w wersji polskiej " Jeszcze raz Pearl Harbor".

Pozdrawiam i według ogólnych opinii co do czystości ta f14 jest czyściutka, zreszta nie tylko ta, może dlatego że to lata 80.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam ten modelik Cieszę się że dokonałem dobrego zakupu

Model naprawdę fajnie się prezentuje. Mam małe pytanie elementy edka to dedykowane do modelu Academy ? Też kupiłem te blachy żeby je zaadoptować do tego modelu i ciekaw jestem jak tam ze spasowaniem. Narazie na oko oglądałem i przy kilku przeróbkach powinno się udać wykożystać cały zestaw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak Blachy są dedykowane do Academy, ale po małych przeróbkach pasuja (przynajmniej część - bo wszystkich nie zaadoptowałem) do italerki, super tym bardziej że italerka ma trochę ubogie wnętrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gwiazda na lewej burcie faktycznie była do góry nogami :-)?

Co do realizmu to Tomcaty bardzo rzadko latały w full zestawie uzbrojenia. Zwykle zestawy były niepełne np. 1xPh, 1XSp, 1xSid.

Kocham Tomcaty ale mam ich na razie 2 (Ghost Riders i Tomcatters), trzeci w robocie (Black Knights), czwarty w pudelku (Sundowners).

Czy model masz przypisany do jakiejs fotki czy z pudelka?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow co bystre oko to bystre szczerze to nawet tego nie zauważyłem. Modelik był robiony pod natchnieniem filmu j.w.

Może jakies linki do twoich galerii, chętnie bym popodziwiał te "Kociaki".

Prywatnie uważam że jeden z najleprzych samolotów U.S. Navy, Chyba żaden mu nie dorówna. Wycofanie tych latadełek to dla mnie pomyłka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko jedno zdięcie a galerii o f-14 i o współczesnych samolotach na forum jest jak na lekarstwo. Może jakaś galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.