Skocz do zawartości

PZL 37B Łoś, serii 1, 1:48 M. Hobby


Kuba Galicki

Rekomendowane odpowiedzi

Uff w końcu skończony... Miałem z nim sporo problemów, ale nie chce mi się teraz rozpisywać. Model w barwach 217 eskadry , brygady bombowej, Wrzesień '39. Nr 72.102 "K" kod wywoławczy N 701.

 

Zapraszam do galerii.

 

Parę fotek w świetle dziennym :

 

DSCN6131.jpg

DSCN6129.jpg

DSCN6133.jpg

DSCN6142.jpg

DSCN6144.jpg

 

... i kilka w sztucznym :

 

IMG_2306.jpg

IMG_2308.jpg

IMG_2311.jpg

IMG_2312.jpg

IMG_2313.jpg

IMG_2315.jpg

IMG_2316.jpg

IMG_2319.jpg

IMG_2321.jpg

IMG_2323.jpg

IMG_2325.jpg

IMG_2326.jpg

IMG_2327.jpg

IMG_2329.jpg

 

Pzdr. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, podoba mi się, nie moja epoka więc się głębiej nie wypowiadam jak dla mnie Ostatniego łosia kleiłem jak miałem 10 latek i to bez malowania. Gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on ma wgłębne linie podziału blach na kadłubie??

Tak, ma wgłębne linie.

 

Co do modelu to przydałoby się zaszpachlować łączenia miedzy kadłubem a szkłem przy kabinie pilota oraz na przejściu skrzydło-kadłub. Tyły łopat śmigła powinny być pomalowane na czarno.

Poza tym ładnie pomalowany i czysto sklejony samolocik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model sprawia bardzo dobre wrażenie, ładnie wykonany ale koledze wkradło się parę niekonsekwencji: okopcenia z rur wydechowych jak by zamiast paliwa lali olej po frytkach, a z drugiej strony same silniki czyściutkie jak nówki nie śmigane, podobnie wygląda kontrast między czyściutkim podwoziem i zmęczoną powierzchnią dolną samolotu (moim skromnym zdaniem patenty typu cieniowanie linii na tym modelu się nie sprawdzają, wręcz nie pasują, ale to rzecz gustu), o wklejaniu oszklenia juz wspomniano, ja dodam tylko że (bijcie mnie w łeb jeżeli się mylę) wewnętrzna strona ramy oszklenia powinna mieć inny kolor, u ciebie środek też jest khaki.

mimo tych szczegółów model mi się BARDZO podoba, świetna kolorystyka i dobrze że generalnie - poza okopceniami - mało brudzony, gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze złe umieszczenie napisu eksploatacyjnego-jest na tym segmencie podwozia który zasłania schowane koło, powinno byc na prostokątnym bocznym zewnetrznym-a ponadto łopaty od drugiej strony powinny być czarne. Kolektor nieposzpachlowany, rura wydechowa khaki zamiast rdzy. I rude linki anten:) Mimo to robi dobre wrażenie...Aha, góra to pactrowski polski khaki, a spód?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Wasze spostrzeżenia wezmę pod uwagę, przy tym Łosiu co teraz robię.

 

Brabazon - malowany tylko gunze - góra H81 - KHAKI, osłony silników - H84, dół - mieszanka H56 intermed. blue-H418 RLM78 light blue-H11 white flat.

 

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też się dołącze do oceny

tak jak koledzy zauważyli łączenie szkło-kadłub wygląda nieciekawie

te okopcenia też tak jakby troszkę za duuże

może spróbujesz go pobrudzić?

a tak pozatym fajny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.