Skocz do zawartości

P 47 M REVELL GŁADYCHA 1:72


Wolf3374

Rekomendowane odpowiedzi

Sklejam modele wiele lat ale rzadko (2 -3 rocznie), od niedawna aero. Miałem problem z kalkami i chyba z lekko zapchaną dyszą w aerku (ale juz kupilem nowy ;) ) Pozdrawiam, piszcie co myslicie.

Na warsztacie He 111 H-6 Revell.

 

 

c0ce6650448617f1med.jpg

 

30344d420c850db7med.jpg

 

fb8a537cfeab59d7med.jpg

 

f6bf2b4be7cd6059med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie myślę, że powinieneś dać większe fotki, bo nie lubię z lupą przy monitorze siedzieć. Jeszcze przenieś się z fotosika na photobucket to w ogóle będzie super

 

Z tego, co udało mi się wywnioskować, ładnie sklejony, czysto pomalowany... tylko te kalki Dasz większe foty, to jeszcze coś napiszę, w końcu P-47 to moja ulubiona maszyna

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie robi dobre wrażenie ,zwłaszcza lekko przykurzona góra , ale co z dołem dlaczego taki czysty Ijeszcze jedno ,nie siedzę za bardzo w temacie ,ale czy zbiorniki powinny być między rakietami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbiorniki jak najbardziej na swoim miejscu. W końcu zanim doszło do akcji bojowej były odrzucane więc nie groziło im zetknięcie z płomieniem wylotowym rakiet. Kalki na macie niestety zbyt widoczne :(

Napisz jeszcze jakim kolorem malowałeś górę.... zawsze mnie interesowały te modelarskie interpretacje Gładychowej "śliwki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pochwał, model sprawia przyjemne wrażenie. Również bardzo lubię owy dzbanuszek, w końcu był to niejako latający czołg. Jego potężny R-2800 mógł dostać wiele, stracić jeszcze więcej, a nadal pracował i dowoził do domu

Jeszcze raz słowa uznania, sklejasz rzadko, ale dobrze - a to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model się prezentuje bardzo ładnie.

 

Kalki można jeszcze poprawić:

Weź nowy, ostro zakończony nożyk i z minimalnym naciskiem wytnij po obramowaniu liter kodowych błonę spomiędzy nich, następnie podważ delikatnie i oderwij pęsetką.

Jeżeli litera się troszkę oderwie można pod nią wpuścić pędzelkiem niewielką ilość rozcieńczonego lakieru bezbarwnego.

Sam kiedyś ratowałem model sklejony przed okresem "Set i Sol".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek to się postaram na razie muszę się podszkolic... Farba to granacik revella i trochę czarnej. Z "pudła " robiłem bo tak naprawde tylko tak lubię i wstawiam na półkę . Co do kalek nabyłem płyny i zobaczymy co się wydarzy przy następnym modelu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny w odbiorze, malowanie góry z cieniowaniem bardzo dobrze się prezentuje.

Może jakis wash na spód i wnęki

gdybyś go postawił w scenerii polowego lotniska, to ho, ho, prezentowałby się świetnie.

Kalki Techmodu posiadam i model Revella również... , przez Ciebie czuję, że zrzucę kurz z dzbanka i zrobię go a la Gładych.

 

Gratuluję modelu Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się rzuca w oczy to:

Góra powinna się mocno błyszczeć gdyż piloci kazali woskować swoje samoloty

Wyczytałem że piloci 56fg mieli pozdejmowane pylony, gdyż ograniczały prędkość

 

Kalki faktycznie psują odbiór, przydałby się też wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pylonów to tak z "pudła" robiłem dlatego jest pewnie pare baboli... Waszyk dołu bym chętnie zrobił ale niestety nie wiedziałem jak ponieważ metalizez modelmastera nawet po pomalowaniu dedykowanym werniksem jest mega wrażliwy... A co djoramy właśnie skleiłem cysterne CKCW i postawie obok następnego modelu wraz z paroma drzewkami . A będzie to P 51 D i chciałbym z 303 zrobić ale kalek nie moge kupić nigdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba bardzo. Fajnie przybrudzony na górnej połaci. Mam takiego w swojej kolekcji i też go wstawię do galerii.

Jedna istotna sprawa to to że ten samolot powinien się jednak mocno błyszczeć. Sam nie wiedziałem, ale na pewnych fotkach widać że nie konkretnie ten ale inne się błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.