Skocz do zawartości

De Havilland DH.60 Moth - 1/72 - Frog


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień 1939 nie jest popularnym tematem modelarskim, tak samo z resztą jak szmatopłaty, a więc ...

 

A więc mam przyjemność zaprezentować wypadkową tych dwóch tematów - oto DH.60 w barwach 1.PL.

 

Model powstał z Sowieckiego klona zestawu Froga + odpowiednio duża ilość własnej pracy (zastrzały, podwozie, układ wydechowy).

 

Kalkomanie to tradycyjnie szachownice Techmodu + zbiory własne.

 

DSCF2477.jpg

DSCF2473.jpg

DSCF2474.jpg

DSCF2470.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ładny ładny a rure można nawiercić igłą lekarską 0.4mm a swoja drogą - czym ją malowałeś? wygląda jak jakiś metallic, metalizer byłby dużo lepszy, zwłaszcza na takim drobnym elemencie, bardzo się to mieni (no chyba że sam element porowaty). Modelik znakomity pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za pomysl, wykonanie! A takze za uzycie dawno opracowanego i zapomnianego zestawu. Ktos, kto obecnie siega po weterana jak Frog zamiast Tamki czy Hasy to albo mu wszystko jedno co klei albo... ma prawdziwie wielkie modelarskie "cochones" haha!

 

Sam mam w szafie kilka Novo z lat 80-ych i to w calkiem znosnej kondycji, bo formy nie byly wtedy jeszcze tak mocno wyeksplatowane. Zainspirowany pomyslem ZIO mam ochote siegnac po cos oryginalnego... Troche to masochizm, ale moze np Barracuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lubicie iść pod górkę a insulinówka nie wystarczy,,

odciąć jak przeszkadza i wkleić.

A wystarczy do tego co jest na fajnym modelu tylko czarny punkt na wylocie i mniej zoom'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie ja bym na twoim miejscu zrobił jeszcze jedna fotkę z monetą 1 groszową czy czymś podobnym. Chodzi o pokazanie wielkości modelu.

Osobiście kiedyś zbudowałem podobny model z Airfixa i wiem jakiej wielkości on jest.

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dla ogólnej satysfakcji namalowałem czarną kropkę na końcu wydechu - teraz jest o wiele lepiej

 

Dziękuję Kolegom za dobre słowo, natomiast co do doboru materiału, to cóż - w mojej tematyce trzeba lubić to co w ogóle jest dostępne.

 

Co prawda DH.60 produkuje Choroszy Modelbud, ale wydanie 70 PLN nie pociesza ...

 

Reasumując, nie jest to ostatnia "Żaba" która trafia na mój warsztat - w kolejce czekają Proctor, Master, Hotspur i parę innych.

 

PS. Obecnie walczę z Piperem Cub-em z KP - ten też jest paskudny

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie walczę z Piperem Cub-em z KP

Czasem jeszcze pojawia się ten eduardowski na allegie, może zapoluj

 

Dzięki ale nie - samolot mam już polepiony i gotowy do malowania a pływaki się już kończą robić.

 

Poza tym jest tyle fajnych modeli ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zio tak trzymaj , fajne modele do doskonalenia się .

Tego KP'a też kiedyś robiłem ale musiąłem trochę pozmieniać ,

bo pudełkowy nie pasował do Szwedów.

Dzięki za kropkę

Zapomniałem -właśnie robiłem czystkę na stole i przypadkowo okazało się, że kubki od lodów Koral koktajlowych to przeźroszysty polistyren

bardzo cieńki ja co prawda jestem przeciwnikiem '' kubków'' ale czasami warto wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.