Skocz do zawartości

AH-1T, Italeri, 1:72


tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ponad rok miałem przerwę w praktycznym zajmowaniu się modelarstwem. Ale w końcu udało się coś tam stworzyć . Model "prosto z pudła" tylko działko dorobiłem bo zestawowe było bardzo kiepskie. Malowany olejnymi Model Master i Humbrolami. Chyba dałem za mało sidoluksu bo kalkomanie nie siadły za dobrze. Niestety przerwa zrobiła swoje i trzeba sobie co nico przypomnieć.

 

cobra1.jpg

cobra2.jpg

cobra3.jpg

cobra4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj stary masz u mnie 4ry piwa.

Pierwszy za bardzo ładne wykonanie Cobry (chodź trochę kalki świecą, i za czysta troszkę)

Drugie wiesz czemu

Trzecie że Cobra

Czwarte za to że w mojej ulubionej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Lufy działek są ze zwykłych szpilek krawieckich. Igły dały by lepszy efekt ale została mi tylko jedna. Niby można kupić ale jak zacząłem się w aptece wypytywać i przebierać w igłach to się ta miła Pani tak dziwnie na mnie patrzyła ze nie mam odwagi iść tam drugi raz

Moses czułem ze za sama tematykę dostane u ciebie plusa A model jest taki czyścioch bo jeśli chodzi o ślady eksploatacji to kompletnie mi nie wychodzą. Na razie przejąłem takie założenie że lepiej wykonać czyściocha niż zapaćkać nieudolnymi próbami wykonania śladów eksploatacji. Póki co ćwiczę różne techniki na boku na modelarskim złomie.

 

Mam takie małe pytanko. Jedyne modele jakie widziałem ze tak powiem "na żywo" to są te moje. Tylko ze jak patrze na te fotografie to mam jakieś takie dziwne odczucie że na nich model wygląda lepiej niż w rzeczywistości. I jako ze nie mam porównania to nie wiem czy to tylko takie złudzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty masz takie wrażenie, ale kwestia jakości zdjęć z oddali, a i fakt, że zna się wszystkie mankamenty, to wiadomo, gdzie patrzeć ;)

 

Co do igieł - mnie już panie w aptece znają ;)

 

"-Poproszę igły 0.5, 0.8 i 1.0 mm.

-Ile?

-Wszystkie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionymi przez Ciebie kalkomaniami tak naprawdę nie mam się do czego przyczepić, bo i moja wiedza merytoryczna o tej maszynie jest praktycznie żadna. Jak dla mnie to bardzo fajna Cobra w ładnym malowaniu

 

Co do kalkomanii to samo nabłyszczenie jest bardzo ważne, ale zaopatrz się również w porządne płyny Gunze lub Microscale.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny okaz. Też ostatnio budowałem Cobre, tyle że w jednej z jej pierwszych wersji (wietnam) i moje wykonanie nie dorasta Twojemu do pięt. Podoba mi się duża szczegółowość i staranność wykonania modelu, widać że kosztował Cię mnóstwo pracy. Brakuje mi jedynie śladów eksploatacji ale skoro dopiero nad tym pracujesz to faktycznie lepiej jeszcze poczekać.

Gratuluje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.