Skocz do zawartości

P-47 D Thunderbolt "Gabreski" 1:48 Academy


RH

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny modelik tym razem Academy w 1:48 znanego ASIORA Lt.Col.Franka Gabreskiego z 61 st FS Boxed,Anglia 1944. .Sam model jak to model nie jest to szczyt dokładności(jeżeli chodzi o szczegóły(wiadomo to nie Tamiya)ale też można coś konkretnego skleić .Poza uzupełnieniem kabinki o Zooma ,przerobieniu wylotu spalin wraz z żaluzjami,dodaniu paru "duperelów" do silnika (a dokładnie drucików imitujących przewody) wykonaniu sprężarki i coś tam jeszcze . ,nic więcej nie zmieniałem.Oczywiście jak zwykle będą słowa krytyki

Widzę ze sa osoby "delikutaśne " więc usunąłem wpis godzący w ich uczucia

Myślę że teraz też sie nie obrażą

 

PB080597.JPG

3379122768_b69bf42dcb_o.jpg

PB080586.JPG

PB080579.JPG

PB080580.JPG

PB080581.JPG

PB080582.JPG

PB080583.JPG

PB080584.JPG

PB080585.JPG

jjkj.JPG

PB080587.JPG

PB080588.JPG

PB080589.JPG

PB080590.JPG

PB080591.JPG

PB080592.JPG

PB080593.JPG

PB080594.JPG

PB080595.JPG

PB080596.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zwykle będą słowa krytyki wytykanie baboli .Ale jak kiedyś pisałem każdy ma prawo do swojej oceny Ja ze swojej strony dodam że pominę to milczeniem bo mi sie nie chce przed nikim tłumaczyć i polemizować

Koniec mądrości

Nie zabrzmiało to mądrze, raczej nieco infantylnie i arogancko. Coś w stylu, hołdy i pokłony przyjmuję, ale jestem ponad wszelką krytykę... Mądrość ludowa głosi: "prawdziwa cnota krytyki się nie boi". Jeśli nie weźmiesz sobie tego do serca, to nikt nie będzie chciał oglądać i komentowac twoich modeli... A chyba po to je publicznie pokazujesz???

 

Monografie i tym podobne bajdurki ,każdy może sobie poczytać w internecie lub w publikacjach .Uważam to za dobry pomysł ,niech młodzież ruszy trochę głową a nie przychodzi na gotowe
Ja uważam, że warto sobie zadać trud i zaciekawić młodzież choć kilkoma zdaniami historycznego wprowadzenia, wtedy tym pewniej sięgną po źródła. Natomiast irytyjące może być jeśli swoje lenistwo ktoś próbuje uzasadnić dziwnymi teoriami "wychowawczymi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny napisał

Ja uważam, że warto sobie zadać trud i zaciekawić młodzież choć kilkoma zdaniami historycznego wprowadzenia, wtedy tym pewniej sięgną po źródła. Natomiast irytyjące może być jeśli swoje lenistwo ktoś próbuje uzasadnić dziwnymi teoriami "wychowawczymi".

 

Banny Po części zgodzę się z tym co napisałeś, ale co do fragmentu odnoszącego się do podawania wszystkiego "na tacy" młodzieży to wnoszę sprzeciw. Wiem na przykładzie pokolenia własnej latorosli że są bardzo leniwi i wygodni,i tylko na to czekają. ...

Co do modelu to jeden z bardzo niewielu wykonanych przez R&H któremu bardzo dawno zdjęto metkę z ceną i folie z fotela pilota, Są ślady eksploatacji tam gdzie trzeba i to bardzo realistyczne,według mnie bardzo wyważone i nie przesadzone. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że modelik fajny, zwłaszcza, że to Academy. Na różnych forach prawie każdy narzeka na ten wypust, że słabo spasowany, mało sklejalny, wiadro szpachli i parę m2 papieru ściernego, a tu proszę - można.

Co do przyjmowania słów krytyki to każdy powinien mieć swoje podejście i jest to jego indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Fajnie utytłany, piękne zdarcia farby, a ślady na pasach inwazyjnych klasa, no i to co mi wpadło w oko - przednia krawędź osłony silnika i zdarte częściowo pasy na stateczniku poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jako calosc cieszy oko, jest stonowany i wywazony w swojej eksploatacji (fajnie kolego RH sie sie na takie elementy pokusiles)

Co do wzgledow ideologiczno-modelarsko-historyczno-wychowawczych, to fajnie zobaczyc na forum rysik historyczny danego egzemplarza, nawet gdyby był juz bardzo obcykany (jakos tak ta kwestia zamyka calosc pracy nad modelem. A kazdy zrobi i tak jak uwaza za stosowne)

gratuluje fajnego modelu!

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze sa osoby "delikutaśne " więc usunąłem wpis godzący w ich uczucia

Myślę że teraz też sie nie obrażą

Cóż, może przesadziłem z "moralizatorstwem", ale moje uczucia na pewno nie doznały szwanku. Zawsze lepiej prowokować modelami, a nie słowami (nawet upstrzonymi masą usmieszków), wtedy nie trzeba rozładowywać atmosfery!

 

P-47 przyjemny w odbiorze jak niemal każda produkcja RH.

 

Z oczekiwanej przez autora krytyki wymienię zbyt rozmyte plamy na kadłubie (vide foto archiwalne, zresztą box-art jest tu bliższy rzeczywistości niż model) oraz niespasowana z kadłubem osłona kabiny, której spływ odstaje zarówno w pozycji otwartej jak i zamkniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.