Skocz do zawartości

Mig-21 pf nr/b 2408 10plm /Bilek/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki Panowie:D

 

... oczekuję F-13 pozdro eljazz

Juz jeden był :

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26209

 

Drugi dzisiaj dotarł i będzie w aluminium ze zróżnicowaną powierzchnią.

 

To teraz pora na PFM do pary ;)

 

Sam Michał nie wiem co nastepne ,na razie Wielka Wojna z KP/Plastyk ale chyba po Nowym Roku się wezme za F-13 albo MF /Złoty albo z Orłem 8905/ z Fujimi bo tez mi brakuje na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na Mig-u 21 kompletnie się nie znam. Technicznie jednak przyczepię się jedynie do jednej rzeczy, a mianowicie tego, że już na pierwszy rzut oka widać, że wash nie wszedł wszędzie tam gdzie powinien.

 

Poza tym bardzo fajnie się prezentuje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwag: niedokładny wash (ale też zdaję sobie sprawę z jakości linni podziałowych i tego że nie wszędzie pewnie wszedł). Okiem migomaniaka: zielone pola na skrzydłach nie są przesunięte w stronę kadłuba? Brak zielonych pól na stateczniku pionowym. Szkolna R-3 tylko po jednej sztuce na s-t.

Gratuluję kolejnego szybkiego i czekam na konytynuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jeden był :

viewtopic.php?f=64&t=26209

I zdecydowanie lepiej mi się podobał . Może to kwestia kamuflażu ? Ale linie podziałowe na tamtym wyglądały o niebo lepiej.Z powodu wykonania modelu przez producenta , te linie wygladają jakbyś je "maznął ołówkową niedokończoną kreską " przepraszam za określenie , ale takie było moje pierwsze skojarzenie.Ale w przeciwieństwie do powyższej wypowiedzi , akurat te czarno białe zdjęcie lepiej do mnie przemawia niż te w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie pokazanie zdjęcia modelu obok zdjęcia (nawet słabego) realnego samolotu to "strzał we własną stopę". Chyba, że chciałeś pokazać, że krój numeru taktycznego i godło są bardzo podobne.

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci Marcin chodzi Zdjecia obok siebie ,oba w B/W dla ukazania koloru .chyba trafiony.

 

Dziekuje za komentarze

Co do Szkolnej R 3 to były zdjęcia warsztatowe z załozonymi obydwiema i nikt nie zwrócił mi uwagi

Łosz nie wszedł bo linie nie dokońca podolewane trzeba było trasować a ja nie za bardzo umiem, zielone pola na st.pionowym domaluję ,zapomniałem o nich zaś te na skrzydłach są zle wytrasowane przez Bilka i bałem się je poprawiać.

 

Kolejne bedą a jak wczoraj z poczty odebrałem F-13 a pod koniec tygodnia przyleci Bis z Fujimi /kandydat na MFa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przeciwieństwie do powyższej wypowiedzi , akurat te czarno białe zdjęcie lepiej do mnie przemawia niż te w kolorze.

 

Może dlatego, że BW ukrywa więcej detali...

 

Robert, chodziło mi o to, że porównujesz model do oryginału zestawiając zdjęcia ze sobą, kiedy Twoje dzieło tylko z grubsza przypomina swój odpowiednik w skali 1:1. Te linie, i zabrudzenia to klasyczny przykład brudnego modelu samolotu, a nie modelu brudnego samolotu. Który swoją drogą z tego co widzę wcale aż taki brudny nie był. Weźmy na przykład osłonę zbiornika na spirytus. Z "automatu" zaciemniłeś tam rowki, których w rzeczywistości tam nie ma bo jest łagodne przejście. A nawet gdyby był rowek, to brud pewnie w egzemplarzu muzealnym można by tam jedynie dostrzec. Te zanikające linie, to już koledzy napisali. Albo zaciemniać konsekwentnie (mało realistyczne w tym przypadku), albo wcale.

Inna sprawa, że z tego co widzę obserwując wątki na forum, to temat "szybkich" jest Ci bliski. Ja siedzę na innej grządce i specjalistą od ołówków nie jestem (choć trochę przy nich gmerałem), ale wyraźnie dostrzegam porównując zdjęcia samolotów i konfrontując je z Twoim modelem, choćby takie błędy jak nieprawidłowo zamocowane pokrywy podwozia. Zarówno te kryjące same koła, które są wychylone za słabo, jak i te najmniejsze na samych goleniach, które powinny być rozchylone na zewnątrz, a u Ciebie praktycznie tego nie widać, jest za to nieco dziwne wychylenie do tyłu. Wiem, to niuanse, ale przy prostocie konstrukcji tego samolotu, one rzucają się w oczy od razu. Zwłaszcza w modelu u kogoś kto "siedzi w temacie". Nie wspominam takich rzeczy jak nie odchudzone krawędzie spływu, czy wlotu powietrza, które od razu zdradzają, że mamy do czynienia z modelem w dużej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem dzisiaj jeszcze jedna sesje po poprawkach:jedna z rakiet wyleciała,dodałem brudzenie spodu /zapewne wszystkim sie nie spodoba / pomalowałem antenę i anteny SOD-57 oraz światła na st.pionowym ,pomalowałem zapasowe ocp /chrom/

 

Marcin łosz udaje zaciemnienie linii podziału a nie zabrudzenie ,jest dość mocny bo taki lubię ,co do podwozia /słon to są wklejone prawidłowo może tylko za mało dolne części są za mało odchylone/

temat "szybkich" jest mi bliski ale ciagle sie dowiaduję czegoś nowego o tych pięknych samolotach

 

dsc02067p.jpg

dsc02068o.jpg

dsc02071n.jpg

dsc02073vo.jpg

dsc02078ti.jpg

dsc02079ls.jpg

dsc02081l.jpg

dsc02082os.jpg

dsc02083e.jpg

dsc02085fv.jpg

dsc02086vr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Marcin i Leszek

 

Nie ,że by aż tak to rycie mnnie przerażało ale troszkę bałem się poprawiać po Bilku /ciężko ten model dostać /

 

Co do preszajdingu zamiast łosza to nieee, w/g mnie ma być to i to ,mogłem co prawda jeszcze jasniejszy zrobić a tak wyszedł przerysowany /już pisałem mi taki właśnie się podoba i na samolotach i na pancerce którą tez kleję/

Young preszajding jest jak najbardziej /zajrzyj do warsztatu

 

62155094.jpg

17336337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.