Skocz do zawartości

SU-27 Flanker B zhengdefu 1:48


LukaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odwiedzających.

 

Chciałbym poddać ocenie swój pierwszy (po 6 latach przerwy w modelarstwie) model - Su-27 Flanker.

 

Wykonany został z zestawu Zhengdefu, czyli czegoś co do siebie nie pasuje. Mimo wszystko postanowiłem wskrzesić w nim nowe życie. Jego poprzednie było niespasowane, "dziurawe" oraz zalane grubą warstwa jakiejś przypadkowej farby. Ot to, taki model dziesięcio-latka. Każdy chyba wie o czym mówię.

 

W moim wykonaniu nie obyło się bez wielu niedociągnięć. A to zły wzór oraz barwy kamuflarzu, a to świecące kalki, tudzież jakieś odpryski.

Model wykonywałem w nowy dla siebie sposób. Zastosowałem pre-shading, próbowałem cieniować, bawiłem się washem. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Uważam, że jak na pierwszy raz nie wyszło najgorzej, chociaż nie jestem w pełni zadowolony. Końcowy efekt bardzo psują mi kalki. Pewnie dlatego, że nie zastosowałem żadnych płynów zmiękczających. Myślałem, że sidolux wystarczy. Myliłem się ;)

 

Uważam, że z tego wszystkiego najlepiej wyszedł mi brzuch.

 

Suka nie posiada kokpitu, ponieważ zestawowy to jakaś pomyłka, a na zestawy waloryzacyjne jest dla mnie za wcześnie. Podwozie - wyszło gdzieś, kiedyś i nigdy już nie wróciło, podobnie jak uzbrojenie.

 

Budując model miałem na celu przypomnienie sobie jak to jest robić modele, nie zamierzałem wiernie odwzorowywać wszystkich szczegółów, dlatego wielu z nich brakuje, np rurek Pitota.

 

Su na pewno posiada jeszcze jakieś błedy których moje oko jeszcze nie wychwyciło, dlatego zapraszam do komentowania, opiniowania, krytyki. Miło by było usłyszeć też jakieś ciepłe słowa, ale na to trzeba sobie zasłużyć ;)

 

 

DSCF6533.JPG

 

DSCF6543.JPG

 

DSCF6546.JPG

 

DSCF6549.JPG

 

DSCF6553.JPG

 

DSCF6555.JPG

 

DSCF6558.JPG

 

DSCF6561.JPG

 

DSCF6562.JPG

 

DSCF6566.JPG

 

DSCF6567.JPG

 

DSCF6560.JPG

 

DSCF6570.JPG

 

DSCF6530.JPG

 

Zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm S1800 w pochmurny dzień. Tło - koc ;)

 

 

Pozdrawiam i piszcie co sądzicie o moim wykonaniu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby humbrola od lat są na moim warsztacie. Raz nauczyłem się je rozcieńczać do aero i już mi się nie chce na inne przestawiać. I mają jedną zaletę - jeżeli dobrze zamknięte, nie psują się przez długie lata nawet pomimo rozwarstwienia.

Barwy na suhym to: najjaśniejszy 64+23 (proporcja na oko), szary- 64 a niebieski bodajże 109. Wszystko dobierał w sklepie z pamięci, więc zgodność z oryginałem mizerna. Z kalkami w ogóle się nie dogadałem :(, cóż, na swoim concordzie zrobie to lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, kardynalny błąd. Nigdzie nie wpisałem skali. Dziękuję za tak wysoką ocenę ale myślę, że zmieni się ona ze wzgledu na skale. Su jest w podziałce 1/48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnej Suki:)

Merytorycznie się nie wypowiem,bo to nie moja działka , natomiast jak na pierwszy model po 6 leniej przerwie to wygląda całkiem całkiem

Fakt - kalkomanie to tragedia - sam robiłem tego Chińczyka - na rynku jest pełno kalek do tego modelu i nie biją po kieszeni - mogłeś zainwestować w takowe.Podoba mi się zmęczenie poszycia.

Stojak pod samolot sam robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykonałem ją ze śmieci i szpachli

DSC00127.jpg

 

Kalki kupiłem Hidecal'a. Coś nie poszło z położeniem. Pewnie zamknięte powietrze pod nimi. Myślałem, że jak pomaluje lakierem matowym to bedzie ok, ale nie jest...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, kardynalny błąd. Nigdzie nie wpisałem skali. Dziękuję za tak wysoką ocenę ale myślę, że zmieni się ona ze wzgledu na skale. Su jest w podziałce 1/48

 

to jeszcze wieksze gratki za taka skale po tylu latach przerwy ;)

myslalem ze taka mala skala jaka podalem na poczatku bo patrze ze podstawka jest taka jak do 1/144 : )

ale sie mylilem i dobrze bo model jest godny podziwu dla oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny powrót, chociaż siedzę raczej w pancerce, to model jak na powrót bardzo mi się podoba ;) Zrobiony jak należy, a kalkami się nie martw, następnym razem wyjdzie lepiej, może za mało warstw sido położyłeś? tak tryzmać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się bardzo podoba. Wiem co to za firma i przy odrobinie manualnego dłubania można coś ładnego wydłubać i jesteś tego przykładem. Z kalek wynika, że masz u siebie Su z numerem seryjnym 36911020412 który stacjonował w Polsce, a dokładnie w 582 IAP Chojna. Dziwne było w tym lotnisku to, że było nie zalesione gdzie było wszystko na widoku i było to dowództwo na wojska powietrzne stacjonujące w Polsce. W końcówce roku 1992 jednostka została przebazowana do Smoleńska i nie wiem do końca czy tam została. Z odcieniami może nie jest baaardzo dokładnie ale moim zdaniem wstrzeliłeś się w kolor który nieznacznie się różni od oryginału. Za temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie ciepłe opinie. Spodziewałem się wytykania błędów a tu takie miłe zaskoczenie! Obecnie na warsztacie mam Concorda w 1:72, po zakończeniu z przyjemność go zaprezentuje na forum. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do merytoryki to się nie wypowiem, ale pomalowany jest naprawdę ładnie. Jak napisał Karambolis weathering wygląda bardzo fajnie, nie przesadzony, a wyraźny. Szkoda, że uzbrojenie się zapodziało, ale na to będzie miejsce w przyszłych modelach No i dobry patent na podstawkę, wart odnotowania :-) Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie. Są bardzo budujące. Mam nadzieję, że uda mi się w krótce pokazać kolejny model, chociaż sami wiecie jak to bywa gdy ciepło na dworzei pełno pracy. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć!

 

Odświeżam temat z okazji zakupu nowego aparatu;) Myślę, że udało się wykonać nieco lepsze zdjęcia niż poprzednie. Może trochę bardziej będą cieszyć oko ;)

 

Su-27+Flanker+%25282%2529.JPG Su-27+Flanker+%25287%2529.JPG

 

 

 

Su-27+Flanker+%252810%2529.JPG

 

Su-27+Flanker+%252812%2529.JPG

 

Su-27+Flanker+%252818%2529.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.