Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk.IIA ------> Airfix 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Airfixowy Spit, jeden z nowszych wypustów tej firmy. Wiem, że już ktoś prezentował ten model na forum więc nie omieszkam wrzucić tu kilku fotek tego modelu w moim wykonaniu. Zrobiony jakieś dwa miesiące temu prosto z pudła i chyba za bardzo na szybkiego. Teraz patrząc na niego sporo bym poprawił, widzę kilka niedociągnięć. Znawcy Spitfire'ów na pewno wskazaliby odpowiednie minusy.

 

Model przedstawia samolot Supermarine "Spitfire" Mk.IIa (NK-K, P8088) mniej więcej z okresu gdy służyła w 118 Sqn. RAF, okres kwiecień/maj 1941, lotnisko Warmwell. W tym czasie pilotem maszyny był P/O Alec Lumsden. Ten konkretny Spitfire ma bogatą historię, latało nim wielu pilotów w różnych dywizjonach. W internecie można bardzo łatwo znaleźć informacje o tym samolocie. Jedną z lepszych stron, która w pełni oddaje historię tej maszyny jest http://www.spitfire-p8088.co.uk/

 

jsd9c6.jpg

2utkzyt.jpg

9ad09d.jpg

 

1zx72u0.jpg

2gy4u9l.jpg

167ounm.jpg

zn7jns.jpg

2evztc5.jpg

2rww082.jpg

57e43.jpg

j6ocw9.jpg

2lkb8le.jpg

2b4adi.jpg

2r3jyol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcą. Dorzucę od siebie, że dziwnie wyglądają wystające z tarcz kół osie... jeszcze można to poprawić. Poza tym, jakich użyłeś farb? Bo zdaje mi się, że 30 Humbrola... To chyba najmniej odpowiednia zieleń, która pokutuje od dziesięcioleci w Airfixowskich instrukcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko kwestia zdjęć, ale zieleń faktycznie taka mało "rafowska".

 

Model ogólnie poprawny, choć widziałem już parę zrobionych Spitów airfixa i użycie washa zawsze psuło ten model od spodu. Na forum jest gdzieś w moim wykonaniu i ja odpuściłem w ogóle washowanie! Linie są tak głębokie, że się zaciemniają naturalnie. Także przy technice wykonania warto podejść do sprawy elastycznie, z głową, a nie "odfajkowywać" poszczególne etapy jak np washowanie.

 

Wnęki podwozia powinny być w kolorze spodu. Do osmaleń od wydechów powinieneś poszukać jakiegoś lepszego sposobu - ten się nie sprawdza.

 

Poza tym model jak wyżej wspomniałem jest całkiem OK. Gratuluję i czekam na kolejne produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia niewątpliwą zaletą modelu jest to, że patrząc na niego uświadomiłem sobie jaki durny błąd zrobiłem na swoim. Największą moim zdaniem wadą jest to, że nie pokazałeś go rok temu - byłoby mi łatwiej w życiu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia niewątpliwą zaletą modelu jest to, że patrząc na niego uświadomiłem sobie jaki durny błąd zrobiłem na swoim. Największą moim zdaniem wadą jest to, że nie pokazałeś go rok temu - byłoby mi łatwiej w życiu .

 

Cóż za błąd popełniłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drobiazg , przegapiłem jedną plamę kamuflażu.

No nie przyznawaj się do tego!!!

Może faktycznie kwestia kolory zależy od oświetlenia w tym wypadku...

Nie mam tego Spita w zbiorach i raczej nie kupię. Odchodzę definitywnie od 1:72. Wzrok nie ten... Skończę te pozaczynane, zrobię zakupione i "Pożegnanie z bronią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/48 też są równie drobne detale, a do tego model ma z reguły zdecydowanie więcej części... Wątpie aby skala miała znaczenie dla komfortu wzroku. Chyba że faktycznie ktoś "przedetalowuje" 1/72 (jak nie przymierzając Mikołaj swojego Jaka) a w 1/48 wystarczać mu będzie "pudełkowiec", to wtedy zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak wiesz zaczynam "SPUDŁA" a co innego wychodzi...

I, żeby nie było OT...

Abominus... na zdjęciu widać prześliczne otarcie farby przejścia skrzydło - kadłub. Szkoda, że je pominąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.