Skocz do zawartości

Mi-24W Hind 1:72 Zvezda


K_Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Model śmigłowca MI-24 wszystkim dobrze znany. Śmiglak przedstawia maszynę z 56 Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojoowych-"728". Długo trwało zanim go całego zrobiłem ale w końcu powstał w mękach i w bólach. Niestety jest w nim od groma błędów, których jestem świadom i po prostu nie chciało mi się ich poprawiać model dał mi w kość, ale nauczył mnie tez paru rzeczy. W łanie wpakowałem jeszcze zestaw blach (BigEd), działko żywiczne i kalki od Montexu a od siebie dodałem pare przewodów

Link do warsztatu viewtopic.php?f=86&t=34217

 

Jeśli chodzi o zdjęcia: robiłem je na dwa sposoby. Pierwszy był taki ze próbowałem zrobić coś na kształt namiotu bezcieniowego. A drugi to postawiłem model na czarnej kartce i z góry z lewej i z prawej strony oświetliłem go dwoma lampkami biurkowymi, ale jak wyszło oceńcie sami bo ja na ten temat nie mam zdania.

Wrzucam obydwie sesje bo nie mogłem sie zdecydować

 

IMG_3715.JPG

IMG_3716.JPG

IMG_3725.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

IMG_3664.JPG

IMG_3669.JPG

IMG_3672.JPG

IMG_3673.JPG

IMG_3674.JPG

IMG_3678.JPG

IMG_3680.JPG

IMG_3681.JPG

IMG_3687.JPG

IMG_3689.JPG

IMG_3691.JPG

IMG_3697.JPG

IMG_3699.JPG

IMG_3704.JPG

IMG_3706.JPG

IMG_3707.JPG

IMG_3709.JPG

IMG_3711.JPG

IMG_3713.JPG

IMG_3726.JPG

IMG_3728.JPG

IMG_3729.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

i światła konturowe??

IMG_3701.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

I druga sesja :P

IMG_3531.JPG

IMG_3535.JPG

IMG_3539.JPG

IMG_3540.JPG

IMG_3542.JPG

IMG_3543.JPG

IMG_3544.JPG

IMG_3545.JPG

IMG_3547.JPG

IMG_3549.JPG

IMG_3551.JPG

IMG_3553.JPG

IMG_3554.JPG

IMG_3555.JPG

IMG_3557.JPG

IMG_3582.JPG

IMG_3587.JPG

IMG_3588.JPG

IMG_3601.JPG

IMG_3612.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pancerniak jestem, ale że na 24-kę mówią "latający czołg" to się wypowiem. Sam model mi się podoba. Dużo detali (w tym wewnętrznych), sensownie przybrudzony (jak to na lotnisku polowym). Zdjęcia - zdecydowanie lepsza jest seria na czarnym tle. Natomiast popracuj trochę nad głębia ostrości - jeżeli twój aparat ma tryby manualne to ustaw jak największą przesłonę. Unikniesz dzięki temu utraty ostrości na części modelu. Jeżeli nie masz trybów manualnych to będzie trudniej, ale też się da. Ustawiasz się z aparatem nieco dalej od modelu i "ciągniesz zoomem". To (przynajmniej w przypadku mojego Olympusa SP-620UZ) wymusza na automatyce użycie większej przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, szczególnie że zdecydowałeś się na wersję "pootwieraną". Brudzenie też w sam raz. Zabieram się za Mi-35 również ze Zvezdy z podobnym wyposażeniem i widzę, że będę miał się na czym wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Cieszy oko, ale co on taki "przykurzony"? Przynajmniej taki się wydaje.

zanim zrobiłem zdjęcia do galerii Hind postał trochę na półce i trochę go przykurzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję pewien niedosyt. Może to wina zdjęć z jasnym tłem. Momentami Mil wygląda jak modele z katalogu Matchboxa z lat 70 tych, czyli niedokładnie sklejone na szybko i pomalowane grubą warstwą farby "spędzla". Ale wiem po warsztacie, że tak nie jest. Rażą mnie nieco okna w przedziale desantowym, jakby wystawały poza burtę, same drzwi do przedziału jak dla mnie są zbyt pancerne. Światła na końcówkach łopat nie wkomponowały się w obrys. Poza tym na antenie porobiły Ci się krople, jakby maszyna stała na deszczu...

Ogólnie fajny wiatrak, zdetalowany, masa włożonej pracy. Może za bardzo pobrudziłeś go i miejscami zabrakło finezji wykonania. Ja też mam z tym problemy. Ale jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie "przybrudzone" mi się bardzo podoba

Ale: OCP nie w tym miejscu, klapa od przedniej stójki powinna być inaczej założona, piasta WN jakaś taka dziwna popychacze , anteny na belce jakoś tak "za duże", przednie drzwi do kabiny powinny być bardziej otwarte, drzwi od ładowni też szerzej a teraz się boję za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do po prawek nie miałem na myśli brudzingu tylko te rzeczy które wymienił chazek i tak tez zrobiłem. Przy okazji poprawiłem osłonę wentylatora była kanciasta w warsztacie zwrócił na to uwagę chazek i qualimar, wymieniłem oświetlenie na skrzydłach, zrobiłem podstawkę i parę innych rzeczy.....no i zdjęcia ech nigdy mi się nie uda zrobić dobrych zdjęć.

 

IMG_3732.JPG

IMG_3739.JPG

IMG_3744.JPG

IMG_3749.JPG

IMG_3759.JPG

IMG_3760.JPG

IMG_3766.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

i sama podstaweczka.

IMG_3769.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.