Skocz do zawartości

Panavia Tornado F. Mk.2 prototyp 1/144


Woit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do galerii modelu prototypu samolotu Panavia Tornado F. Mk.2

Model powstawał w ramach projektu grupowego "Model jak z obrazka" lecz niestety nie zapowiada się abym w najbliższym czasie wykonał przynależną mu podstawkę więc sam model prezentuję tu.

 

W założeniu model miał odwzorowywać prototyp wersji myśliwskiej Panavia Tornado w dniu jego oficjalnej prezentacji jaka miała miejsce 9 sierpnia 1979 roku w Warton w Anglii.

 

za254warton98791a.jpg

 

Do budowy modelu posłużyły mi w sumie 3 zestawy Tornado. Dwa Dragona, w tym jeden w wersji myśliwskiej (F.3) a drugi wersji uderzeniowej (IDS), oraz trzeci zestaw również "uderzeniowy" ale Revella. Pudełkowy kokpit zastąpiłem żywicznym zamiennikiem firmy RetrokiT. Inne materiały użyte przy budowie to blaszka z puszki po napoju gazowanym, kuchenna folia aluminiowa czy też polistyrenowe pręciki powstałe wskutek rozciągania fragmentów ramki nad płomieniem świecy. Kalkomanie zostały wydrukowane na indywidualne zamówienie przez firmę mf-zone.

Przy malowaniu posługiwałem się akrylami Gunze (H) i Tamiya oraz olejnymi Humbrolami. Jako lakieru bezbarwnego użyłem również produktów Gunze (zarówno błysk pod kalki jaki mat na wykończenie, choć jak widać ten mat to taki mat nie do końca jest).

Osoby bardziej zainteresowane procesem budowy zapraszam do wątku warsztatowego: [MJZ] Prezentacja prototypu Tornado ADV / F2 a poniżej zamieszczam tylko ogólny schemat elementów składowych mojego modelu.

 

20121230mjz05b.jpg

 

Na koniec, zanim przejdziemy do zdjęć chciałbym podziękować Wam wszystkim za rady i wsparcie jakich udzieliliście mi przy tej budowie ale szczególnie wdzięczny jestem kolegom z grupy Tornado SIG, Andy'emu (DH764) za materiały foto i Paul'owi (peebeeb) za projekt kalkomanii.

 

n9AJqNf.jpg

njIraBm.jpg

y5Z4Qro.jpg

Z8Z3u1l.jpg

LWdGxYp.jpg

f9OXQEo.jpg

ACJ6IqC.jpg

btyrmNw.jpg

BHnkO6Z.jpg

P67lP1d.jpg

 

Obowiązkowe zdjęcia z zapałką i grosikiem

xcrWVtw.jpg

YVctpSk.jpg

 

oraz grupowe z Tornado F.3 prezentowanym na tym forum tu.

2hV20Y5.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.