Skocz do zawartości

Bristol Bulldog Mk II 1:32 Silver Wings Resin


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś zainteresowała historia, to jest model samolotu, w którego katastrofie Douglas Bader stracił nogi.

 

Modelik przedni. Jak rozumiem prosto z pudła i z malowaniem jakie zaproponował producent. I tu jest feler, bo samoloty 23 dywizjonu nie miały malowanych na biało stateczników pionowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) samoloty 23 dywizjonu nie miały malowanych na biało stateczników pionowych.

Skad wiesz? Widziales caly 23 dywizjon? Bo mnie sie wydaje ze mogly miec: http://glostransporthistory.visit-gloucestershire.co.uk/royalair30.htm

 

Oznakowanie samolotu Badera jest rekonstrukcją na podstawie zdjęć innych maszyn i ówczesnych regulaminów, bo zdjęcia tego samolotu przed wypadkiem nie ma. Odsyłam do "On Silver Wings", " "Wings of Silver", stratusowego mushrooma czy "Data Plan".

Rekonstrukcja tego malowania, którą możesz obejrzeć w drugiej z wymienionych książek, opiera się na ogólnych zasadach i wyglądzie innych maszyn.

Mam kilkadziesiąt zdjęć tego samolotu, bo to akurat coś co lubię i na 100% wykluczam biały.

Biały nie ma żadnego uzasadnienia ani w zdjęciach, ani w żadnym innym źródle. Nie wiem, czy w ogóle znajdziesz jakiś brytyjski myśliwiec z tego okresu z białym statecznikiem? Nie pamiętam takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie historyczne dyskusje.

Zrobiłem ostatnio spita Mk 1. I pomalowałem klapy na zielono. Potem byłem prawie pewien, ze to błąd. I wtedy jeden gość na Brittcie napisał mi, że jedna wytwórnia klap produkowała je od samego początku wykraczając zieloną farbą. Oczywiście mój egzemplarz, mógł mieć akurat srebrne, ale ja zrobiłem samolot teoretyczny. Nazwijmy go hipotetycznym. I przy takim podejściu wystarczy, żeby zielone klapy istniały w spitach MK 1 , żebym mógł spać spokojnie ,-)) Tak zwany historyzm nieortodoksyjny ,-)) Niemniej trudno przypisać takiemu podejściu całkowitą ahistoryczność ,-))

 

A co do modelu. Bardzo lubię Twoje srebrne modele dwupłatów. W tej konwencji jesteś świetny, a modeliki przepiękne !!! Gdybyś jeszcze wymyślił patent jak robić im foty w naturalnym świetle z PRAWDZIWYM niebem w tle.... ,-)) Byłaby bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)Nie wiem, czy w ogóle znajdziesz jakiś brytyjski myśliwiec z tego okresu z białym statecznikiem? Nie pamiętam takiego.

Cos w tym stylu? : http://www.ebay.ie/itm/Bristol-Bulldog-Mk-II-RAF-Royal-Air-Force-Postcard-/141169758550

 

Fajne zdjęcie, ale nie wiem co chcesz nim pokazać. Ja widzę na nim regulaminowo oznakowany samolot, prawdopodobnie z 3 dywizjonu ( o ile to zielony pas na skrzydle) i bez żadnych odmienności w rodzaju białego statecznika.

 

RAF Bristol Bulldog Formation (lead aircraft K1085)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tobie chodzi o miejsce na ktorym jest kalka z "ptaszkiem" ? bo mnie sie wydaje ze to wina blysku swiatla, raz jest biala raz srebrna

 

Tak, chodzi mi o statecznik pionowy, którego większość jest pomalowana w modelu na biało.

I nie jest to kwestia oświetlenia.

Ten ptaszek na stateczniku to godło dywizjonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.