Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109E-3 Josef Priller 'pit stop'


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Oceniajcie - ale nie bądźcie zbyt krytyczni sam dostrzegam wystarczająco dużo błędów ale za cenne rady i uwagi będę wdzięczny i przyjmę je z pokorą

 

wszystkim, którzy śledzili warsztat i doradzali bardzo dziękuję

 

225c23f33e9b79af.jpg

b6e08c14c7e8933e.jpg

1b8b543654b09f68.jpg

ceb79b2f14368f2e.jpg

d6afbca8f0fb5725.jpg

2588e1666ee07aef.jpg

a547f6a194369df8.jpg

d0f33cc15385f6af.jpg

71453568f68a09be.jpg

280f71b82bb33cbf.jpg

283f537264eb1619.jpg

8b64515749cdb17f.jpg

67e1b79ab7dcfdf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek mam ostatni dzień na naniesienie poprawek przed wystawa modelarska w Żywcu więc model zrobiony na 'gazetę'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo OK tombie! Zmiana skali wyraźnie Ci służy, bo jest spory postęp w stosunku do modeli które pokazywałeś i pamiętam w 1/72.

 

Z jakichś tam błędów montażowych, to śmigło nie jest w osi (nie powinno być "ząbka" na przejściu kołpaka w kadłub) tu dobrze widać:

 

1b8b543654b09f68.jpg

 

Może da się poprawić?

 

No i nie odtworzyłeś linii podziałowych wzdłuż części ogonowej kadłuba, a można zrobić to choćby ołówkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Banny - nie lubię się tłumaczyć ale z osią śmigła jest coś skopane (wiadomo najprościej złożyć winę na producenta) najprawdopodobniej musiałem zrobic jakiś błąd przy osadzaniu silnika - ale to dość odległy etap przed montażem śmigła i nie przyszło mi głowy aby to sprawdzić wg tego kryterium;

 

jesli chodzi o linię podziału masz na myśli tą która pokrywa się z linią powstającą przy łączeniu połówek kadłuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o linię podziału masz na myśli tą która pokrywa się z linią powstającą przy łączeniu połówek kadłuba?

 

Tak, na grzbiecie kadłuba i spodzie. Ale myślę że w sumie możesz to odpuścić...

 

W realu to wygląda tak na zbliżeniu:

frouch_bf109e_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Model wyszedł spoko. Zawsze jest tak, że jak już stoi gotowy to dopiero się zauważa pewne rzeczy.Co do poprawek to:

-dorobiłbym trochę kabelków i innych duperelek do silnika bo wygląda trochę goło

-części osłon silnika, których widać znaczną grubość można było wycieniować. Nie byłyby takie pancerne

-kołpak śmigła to raczej problem z umiejscowieniem silnika bo z niego wychodzi oś a na tej osi jest śmigło

- szew wzdłuż osi kadłuba-niestety pewnie dużo osób to zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jacku za dobre słowo:)

-faktycznie człowiek nie pomyśli czasem o takich rzeczach jak grubość poszycia która w modelu jest nieproporcjonalna - dzięki wielkie za tą uwagę;

-z osią śmigła się nic nie da zrobić;

-a okablowaniem silnika i kokpitu na pewno będę się chwali w kolejnych modelach - zawsze jak mam coś takiego zrobić brakuje mi dokumentacji danego modelu a nie chce tworzyć kompletnej fikcji a już broń Boże narazić sie na krytykę osób na forum będących w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil w takiej skali potrafi wyglądać mocno zachęcająco do oglądania, dlatego każdy zagląda we wszystkie kąty , wiem coś o tym.To zresztą moja ulubiona skala dlatego podglądałem Cię wielokrotnie co słychać w Twoim warsztacie. Emila w 32 sam robiłem ale jeszcze do 109 wrócę i to pewnie nie jeden raz dlatego temat nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co słychać w Twoim warsztacie. ...

 

kolejka 1:32

Mig 17 F Trumpeter

F6F-3N Hellcat

F-86F-40 SABRE Hasegawa

 

nad kolejnością jeszcze nie myślałem podpowie mi to wena pewnie w okolicach długiego weekendu majowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba ale mógłbyś ramkę owiewki od wewnętrznej strony pomalować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oglądałem

W realu lepiej wygląda niż na fotkach, świetnie wykonane kamo i delikatny brudzing. Podmaluj ramkę od wewnątrz i przybrudź delikatnie papcie.

Messek świetnie wykonany!

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podoba mi sie ten Emil. Bardzo mi sie podobają te delikatne obicia na krawędziach natarcia. Kamuflaż spoko, zawsze podziwiam jak ktoś robi malowania z tymi plamkami na kadłubie. Takie ręczne malowanie bez używania masek na razie mnie przerasta.

Dół też fajnie pobrudzony.

Co do uwag to dorobiłbym dodatkowy przewód anteny który łączył główną antenę z kadłubem (gdzieś w połowie), rozwierciłbym jeszcze trochę lufy karabinów żeby pozbyć się grubosci, dorobiłbym linkę trzymającą otwartą osłonę kabiny.

 

Tu znajdziesz kilka detali:

http://toniosky7.blogspot.com/2011/09/messerschmitt-bf-109-e3-walkaround.html

 

ale modelik super. Tez kiedyś zrobię sobie 109-kę w 1:32. Zacnie to wygląda. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.