Skocz do zawartości

UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oto moje najmłodsze dziecko, UH-1D Huey produkcji Dragona w królewskiej skali 1:35. Etapy jego dorastania znajdują się w tym wątku:

viewtopic.php?t=3794&start=0

Jak wam się widzi? Huey wyląduje (właściwie wystartuje) na dioramce, ale to za dłuuuuuuuuuuugo czasu!

Zapraszam do krytyki.

 

P9290003.JPG

P9290004.JPG

P9290005.JPG

P9290006.JPG

P9290009.JPG

P9290010.JPG

P9290013.JPG

P9290014.JPG

P9290016.JPG

P9290017.JPG

P9290019.JPG

P9290024.JPG

P9290025.JPG

P9290027.JPG

P9290029.JPG

P9290030.JPG

P9290032.JPG

P9290035.JPG

P9290036.JPG

P9290037.JPG

P9290038.JPG

P9290040.JPG

P9290043.JPG

P9290045.JPG

P9290051.JPG

P9290053.JPG

P9290055.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

modelik całkiem fajny Kolejny Twój model na wysokim poziomie.

Do czego bym się przyczepił? Obicia takie trochę nie teges. No i te nieodtworzone nity! Cały czas będę Ci je wypominać

Reszta jak najbardziej OK.

Powodzenia z dioramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Całkiem fajny Huey w ciekawej skali. Podoba mi sie malowanie, brudzink też całkiem fajny, a pokreślenie wystających nitów to również bardzo dobry pomysł.Ale te odpryski mi się nie podobają i uchwyt po lewej stronie za kokpitem chyba nie wytrzymał, figurek nie komentuje bo sie nie znam.Chociaż taśma amunicyjna wygląda bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt po lewej stronie za kokpitem chyba nie wytrzymał

Uuu, nie zauważyłem, faktycznie mu się pękło. Dzięki za zwrócenie uwagi. Podkleję czym prędzej!

P.S. Odpryski mi się też nie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figurki przydałoby się podrasować i poprawić obicia

To są chyba dwa elementy jakie w modelarstwie jakie mam najgorzej opanowane. Wręcz nie mam opanowanych. (no i jeszcze ucinanie paluchów przy żywicy). Ale cały czas robie figurki - może kiedyś się udadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja właściwie mam 3 pytania:

1. Czy te maźnięcia srebrną farbką widoczne dobrze na prawych drzwiach odsuwanych to imitacja odprysków farby, czy niedokładności???

2. Czy na tych śmiglakach nie było świateł pozycyjnych po obu stronach burty bo zostawiłes je zamalowane???

3. Pytanie całkiem poważne: W co jest ubrana załoga? Ich ubrania maja lekki połysk jakby byli w skórzanych uniformach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy na tych śmiglakach nie było świateł pozycyjnych po obu stronach burty bo zostawiłes je zamalowane???

Odkładałem pomalowanie świateł i odkładałem, aż wreszcie zapomniałem. Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione.

1. Czy te maźnięcia srebrną farbką widoczne dobrze na prawych drzwiach odsuwanych to imitacja odprysków farby, czy niedokładności???

Imitacja odprysków. Swoją drogą przyznam - kiepska.

3. Pytanie całkiem poważne: W co jest ubrana załoga? Ich ubrania maja lekki połysk jakby byli w skórzanych uniformach

Zmokli? Jakoś tak fotki wyszły, bo nie skąpiłem im lakieru matowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!!!

Zmokli - dobre, przyjmuję

A z tymi odpryskami to juz moze nie stosuj ich na nastepnych modelach, bo to jest tak... w realu wydaję sie, ze wygląda fajnie, ale dobra fotografia (jaka nie jest Ci obca) obnaży nawet najdrobniejsze tego typu niedociągnięcia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ladny ale pozwole sobie sie przyczepic.

Naladowana swinka nawzyla 11 kg a strzelec trzyma ja w jednej rece i jeszcze wyglada jakby strzelal? przy dopracowaniu calego modelu ten szczegol razi, wszczegolnosci ze piloci i strzelec po drugiej stronie maja pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naladowana swinka nawzyla 11 kg a strzelec trzyma ja w jednej rece i jeszcze wyglada jakby strzelal?

Bo to twardy mężczyzna był No cóż, tak Dragon sobie uwidział tę figurkę, trochę bym musiał pociąć i pogiąć nad świeczką żeby drugą rękę położyć na uchwycie karabinu. Może chociaż dorobię mu pasek przez ramię - doda to trochę realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy a czy uwazasz ze oni M60 to w raczkach trzymali? Karabini byly mocowane do tasm (linek) ktore byly podczepione do sufitu. Wroce do domu to czegos poszukam i Ci przekaze info. Malo roboty ale efekt podniesie ;)

 

[EDIT]

Tak na szybko abys wiedzial o co chodzi

GUNNER_ON_GUNSHIP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za info! Na pewno skorzystam i zaraz dorobię taśmy podczepione do sufitu! Fajny bajer - wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101pb.jpg

 

Kolejna fotka dzieki ktorej mozesz sie posluzyc uzupelniajac UH-1 o linki podtrzymujace m60. W tym wypadku sluzaca za podstawe dla snajpera i jego M40.

 

BTW. jestem ciekaw czy strzal byl celny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Nie obraź się, stary, ale z tego wszystkiego co pokazałeś, to najlepsze są zdjęcia Ja wciąż mam z tym problemy (zwłaszcza ze zbliżeniami elementów) i pracuję nad tym. Właśnie kończę UH-1D (też DRAGON) i niedługo również będę musiał poddać się druzgocącej krytyce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve chyba chcesz otrzymać złotą łopatkę za odkopywanie zapomnianych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.