Skocz do zawartości

Messerschmitt BF110E/E-2 Trop /mój pierwszy model


dobrydiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

oto mój pierwszy model mam nadzieje że dobrze wyszedł. Model malowałem pędzlem i farbami pactra. Te nie domalowania to są specjalnie tak lepiej się prezentuje. Na jednym skrzydeł rozwaliła mi się kalkomania ale sobie poradziłem zapraszam do oglądania

 

 

IMG_1674_zpse58abe75.jpg

 

 

IMG_1675_zpsfcae0751.jpg

 

IMG_1677_zps22ce5b25.jpg

 

IMG_1678_zps2b25b437.jpg

 

IMG_1679_zps8668efcc.jpg

 

 

tutaj widać tą nieszczęsną kalkomanie:

IMG_1700_zpscea4d243.jpg

 

a tu "nie domalowania ":

IMG_1681_zps0ae7032d.jpg

 

i tu też oraz kółko "naprawione":

IMG_1704_zpsfeb6dadd.jpg

 

 

Mam nadzieje że nie tak najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko zaraz posypią się gromy z jasnego nieba ale nie z mojej strony. Inaczej umyj model, daj mu podkład. Następnie go schowaj do pudełka przed kurzem. Poczytaj poradniki, warsztaty, popytaj. I zacznij malowanie jeszcze raz. Raczej nic dobrego z tego modelu już nie będzie ale posłuży do treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie faktycznie woła o pomstę do nieba. Wygląda, jakbyś nawet nie rozcieńczył farby. Ten błąd tak zaburza odbiór modelu, że ciężko powiedzieć coś więcej na jego temat. Można to jednak (częściowo) naprawić. Farby, którymi pomalowałeś model, można całkowicie zmyć (np. acetonem - zmywacz do paznokci) i zacząć od początku zgodnie ze sztuką. Wszelkie porady na ten temat znajdziesz w internecie. Jak na pierwszy model, całkiem nieźle wygląda łączenie połówek kadłuba. No i plus za to, że postarałeś się o białe tło do zdjęć, często stanowi to problem... Nie zrażaj się błędami i nie rezygnuj z modelarstwa, a zobaczysz, że każdy kolejny model będzie lepszy.

 

PS. Ciekawi mnie, ile czasu poświęciłeś na budowę modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zmywanie acetonem? Rada z tych niedźwiedzich... Aceton może rozpuścić tworzywo! Jak już to Cleanlux.

 

Jak na pierwszy model może być, szczególnie jeśli kleiło go dziecko. Jest szansa że każdy kolejny będzie lepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada z tych niedźwiedzich... Aceton może rozpuścić tworzywo!

Ze zmywaczem do paznokci jeszcze mi się nie zdarzyło. Pewnie to zależy od stężenia.

 

6h na model to wyjątkowo ekspresowe tempo. Jak wiadomo, pośpiech jest największym wrogiem modelarza. Zazwyczaj dobre modele powstają kilka tygodni/miesięcy. Mógłbyś wszystko lepiej przemyśleć, a i czasu, żeby się nacieszyć budową więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.